Команда Львівського державного університету фізичної культури перемогла "Буревісник"

08 жовтня 15:31
Переглядів: 64
Футбол

У стартовому матчі Конференції «Захід» попереднього етапу ХV чемпіонату Студентської футбольної ліги України сезону-2015/2016 команда Львівського державного університету фізичної культури приймала «Буревісник» з Кременця Тернопільської області. Гра на полі стадіону СКА міста Лева завершилася перемогою підопічних Олега Колобича з мінімальним рахунком 1:0.

Футбол. ХV чемпіонат Студентської ліги України сезону-2015/2016

Попередній етап. Конференція «Захід». Матч 1-го туру

ЛДУФК (Львів) – «Буревісник» (Кременець) – 1:0 (0:0)

7 жовтня. Початок – 14:00. Львів. Похмуро. +8°С. 230 глядачів.

Арбітр – Михайло Райда (Закарпатська обл.).

Асистенти арбітра: Юрій Ковальчук (Львів), Василь Притула (Львівська обл.).

Четвертий арбітр – Роман Блавацький (Львів).

Спостерігач арбітражу – Юрій Холявко (Львів).

ЛДУФК: Олег Мозіль, Богдан Вільчинський, Віталій Заторський, Андрій Маркович (Іван Диня, 81), Остап Грось, Назар Вербний (Остап Ілюк, 90), Ілля Михайловський, Володимир Савошко, Тарас Завійський, Ігор Богач (Дмитро Полюганич, 46), Володимир Гладкий (Святослав Дзядикевич, 52).

Запасні: Павло Толстой, Олег Матушевський, Олег Шандра.

Головний тренер – Олег Колобич.

Тренери – Олександр Огерчук, Ігор Карпа, Богдан Харкавий.

«Буревісник»: Максим Механів, В’ячеслав Дмитрук, Євген Щербатюк, Костянтин Пікуль, Михайло Вітерук (Назар Прошин, 63), Андрій Андрусик, Андрій Кухарук, Михайло Толстяк, Владислав Сороцький, Богдан Слоневський, Андрій Понєдєльнік (Артем Лисюк, 65).

Запасні: Станіслав Чорнік, Іван Бабій, Вадим Годлевський.

Головний тренер – Анатолій Антонюк.

Начальник команди – Віктор Голуб.

Гол: 1:0 – Тарас Завійський (80).

Попередження: Ілля Михайловський (27), Андрій Андрусик (32), Віталій Заторський (70), Святослав Дзядикевич (74), Владислав Сороцький (76).

Гра розпочалася доволі обережно зі сторони обох команд – суперники немов приглядалися один до одного. Першими до активних дій, як і годиться, приступили господарі. І вже на 8-й хвилині рахунок міг бути відкритим. Назар Вербний видав гросмейстерську передачу врозріз на хід Володимиру Савошку і креативний хавбек ЛДУФК вийшов на очне побачення з голкіпером. Втім, переграти Максима Механіва у ближньому бою 8-му номеру львів’ян не вдалося. Була у Володі й друга спроба вразити ворота, коли він добивав шкіряну сферу після того, як голкіпер відбив перший удар. Однак й цього разу круглий не залетів до сітки, пролетівши у лічених сантиметрах над поперечиною, пише офіційний сайт ЛДУФК.

Ще один доволі небезпечний удар по воротах «Буревісника» з меж карного майданчика все той же Володимир Савошко наніс на 14-й хвилині, коли поцілив з правої у ближній кут – Максим Механів правильно обрав позицію і впевнено забрав м’яча до рук. А за п’ять хвилин Володя мав нагоду відзначитися асистом, викотивши круглого під удар опорнику Іллі Михайловському. Той смачно приклався по м’ячу, але політ шкіряної сфери заблокували захисники.

«Інфізівці» продовжували атакувати й надалі, але забити бодай один м’яч до свистка на перерву підопічним Олега Колобича так і не вдалося. Хоча моменти, аби розпечатати ворота суперника у них й були. Зокрема, на 35-й хвилині мав забивати Тарас Завійський, який метрів з 12-ти з правого флангу атаки пробивав під поперечину, але вдало зіграв голкіпер «Буревісника», перевівши круглого у затяжному стрибку на корнер кінчиками пальців.

Гості у першій 45-хвилинці мали фактично один момент. На 37-й хвилині своєчасно підключився до атаки лівий захисник Костянтин Пікуль, який з-за меж штрафного майданчика зряче по високій дузі цілив під поперечину у дальній кут – круглий пройшов трохи вище каркасу воріт. Але останній шанс забити м’яч у ворота суперника в першому таймі мали господарі. На 39-й хвилині Володимир Савошко від кутового прапорця з правого флангу атаки майстерно вирізав м’яча на голову своєму тезці Гладкому. 17-й номер львів’ян з другого поверху пробивав у ближній кут, але круглий пройшов поряд зі стійкою. Тож на перерву суперники пішли за «сухого» рахунку.

У перерві тренерський штаб ЛДУФК провів лише одну заміну – замість незвично малоактивного Ігоря Богача вийшов прудконогий Дмитро Полюганич. Втім, якихось особливих дивідендів ця кадрова зміна не принесла. Забігаючи трохи наперед скажемо відверто, що коефіцієнт корисної дії від гри 13-го номера львів’ян також був не надто високий – і тренери, і партнери очікували від Дмитра набагато більшого. Не можна сказати, що він провалив гру, але це був далеко не найкращий його матч.

А почався другий тайм з того, що господарі на 48-й хвилині самі собі створили серйозні проблеми, які ледь не завершилися пропущеним голом. Після подачі зі штрафного оборонці ЛДУФК замість того, щоб винести круглого подалі в поле, почали «чудити» і в підсумку тільки з величезними потугами зуміли відвести загрозу від своїх воріт. А вже за хвилину «інфізівці» створили перший небезпечний момент у другій половині зустрічі у володіннях Максима Механіва. Після подачі корнера з правого флангу центральний захисник господарів Остап Грось, який прийшов на стандарт допомогти партнерам по лінії атаки, вигравши другий поверх, замикав дальню стійку ударом головою – снаряд вкотре пройшов поряд із стійкою з зовнішньої сторони воріт.

На 58-й хвилині мав забивати вже Святослав Дзядикевич, який шість хвилин перед тим на позиції центрфорварда замінив Володимира Гладкого. У фіналі затяжної атаки 11-й номер львів’ян отримав м’яча в районі 11-метрової позначки, але програв ближній бій кіперу гостей – пробив дуже сильно, але прямолінійно, прямо в корпус воротарю. За дві хвилини з кута карного майданчика на лівому фланзі атаки Володимир Савошко підступно пробив зі штрафного у ближній кут – Максим Механів лише з другої спроби зумів зафіксувати круглого у руках, а добити м’яча у сітку не було кому, хоча шанс для цього й був. А на 70-й хвилині після штрафного удару з правого флангу «запара» виникла вже у карній зоні ЛДУФК. Олег Мозіль із своїми оборонцями таки відбилися, але серце в їхніх тренерів у цьому епізоді йокнуло – це точно!

Як засвідчив подальший хід гри, для гостей це був останній гольовий момент, який вони створили в звітному матчі. Натомість господарі продовжували раз по раз проводити свої масовані атаки і на 79-й хвилині мали супершанс нарешті відкрити рахунок. Атака правим крилом завершилася фланговим прострілом низом від Володимира Савошка – першим на м’ячі був Святослав Дзядикевич, якому залишалося в дотик метрів з шести переправити шкіряну сферу у сітку, але центрфорвард не влучив як слід по м’ячу і той став легкою здобиччю Максима Механіва.

І все ж «інфізівці» забили! Сталося це на 80-й хвилині матчу. Святослав Дзядикевич, опинившись на позиції правого крайнього, віддав передачу у карний майданчик на Тараса Завійського і той довів, що число «7» (саме під цим номером грає Тарас) таки насправді є фартовим. Прийнявши круглого, півоборонець господарів не став нічого вигадувати, а з правої другим дотиком розрядив свою «гармату» під поперечину в такий спосіб, що ледь не порвав сітку – 1:0!!!!!!!!!..... Радості Тараса та його партнерів не було меж. Важко описати й те, що творилося на трибунах.

Заключні десять хвилин основного ігрового часу плюс компенсована арбітром трихвилинка видалися дуже нервовими. Гості намагалися врятувати нічию і різко додали в активності. Натомість господарі робили усе, аби уникнути найменшого ризику і грали на утримання переможного для себе рахунку. В підсумку свого вони досягли. У «Буревісника» практично не було нагод відігратися, а от ЛДУФК не тільки надійно оберігав свої володіння, а й мав під завісу гри відмінну нагоду подвоїти свою перевагу в рахунку. На 90-й хвилині Володимир Савошко справа виконав передачу на дальню стійку і Святославу Дзядикевичу залишалося з метра влучити у порожній кут воріт, але круглий пройшов повз рамку. Втім, і перемога з рахунком 1:0 також цілком влаштувала команду господарів.