Кому вигідна дискредитація "Арени Львів"?

31 жовтня 10:05
Переглядів: 814
фанати

Під час останніх міжнародних матчів львівський стадіон «Арена Львів» знову «відзначився» на всю Європи. Фаєри і петарди кинуті на поле під час матчів «Шахтаря» з «Порту» та України з Македонією можуть призвести до чергової дискваліфікації стадіону. Керівництво арени наголошує що такий розвиток подій комусь вигідно.  

Так кому це вигідно? Можливих варіантів не багато, а реальних ще менше. 

«Карпатам»

З початком нового чемпіонату «Карпати» з кожним матчем все менше стають львівською командою, а їхні матчі викликають увагу меншої кількості вболівальників. Якщо конфлікт на сході продовжуватиметься  ще пару років, то Львів буде асоціюватись виключно із донецьким «Шахтарем». Детальніше про це читайте в матеріалі «Як і за кого вболіває Львів». Плюс до всього цього останні пару років «зелено-білі» вели переговори з керівництвом "Арени-Львів" про те щоб грати на новому стадіоні. «Леви» виставляли свої умови, які не влаштовували ні керівництво стадіону ні місто, але з кожним тижнем простою варіант «Карпат» виглядав все привабливішим. Проте, зараз коли стадіон майже розрахувався з боргами, має повну зайнятість та почав працювати над розвитком нових статей доходів, потреба в оренді від «зелено-білих» поки що відпала. І керівництво стадіону знову може на рівних вести переговори із керівництвом «Карпат» не знаходячись в позиції прохача.

У випадку дискредитації і дискваліфікації стадіону від УЄФА , кількість матчів зменшиться в рази. «Шахтар» і «Металіст» не зможуть грати свої матчі євро кубків, тому будуть шукати новий стадіон. «Шахтарю» не буде сенсу грати у Львові і матчі чемпіонату (для чого «ганяти» команду із стадіону на стадіон і порушувати процес відновлення і підготовки до матчів). Не зможе грати і збірна України.

В такому разі прибутки «Арени Львів» підуть на спад і вони знову повернуться до активних переговорів з «Карпатами» та опиняться в ролі прохача, що дасть можливість клубу «вибити» собі прийнятні умови оренди.

Також немало важливим є те що кидання файєрів та вивішування плакатів відбулось у фан секторі, де перебували фанати  «Карпат» - «Завжди вірні». 

Ось що думає про кидання фаєрів на поле голова ГО "Завжди Вірні", яка здійснює управління "Карпатами", Тарас Павлів:

павлів

Однак, такий варіант виглядає малоймовірним через великий ризик, у випадку, якщо буде доведено вину клубу. Тоді б «леви» точно понесли покарання як від ФФУ так і від УЄФА. Одна річ вести боротьбу, і не безпідставну, з ФФУ і ФК «Шахтар» у ЗМІ.  Інша справа дискредитація «Арени Львів», негативний імідж якої у випадку дискваліфікації відіб’ється на всьому Львові і «зелено-білих» зокрема. А повернути довіру європейців до львівських фанатів потім буде дуже важко, що дасться знати і через кілька років у випадку виходу клубу в євро кубки.

Іноземним спецслужбам

Останні кілька років тема «Львів-бандерівці-фанати» одна з улюблених для російських і проросійських ЗМІ. Місто Лева показують, як джерело фашизму. Всі добре пам’ятають випадок із дискваліфікацією стадіону рік тому.  Футбол наразі є найбільш доступною розвагою для людей, тому проведення будь яких акцій під час нього є хорошим  інформаційним приводом. Всі добре пам’ятаємо, яку роль відіграли фанати під час Майдану і на початку військових дій на Сході щодо консолідації суспільства своїми кричалками. Проте, зараз ці заклики намагаються обернути проти фанатів і нашого міста, показуючи фанатський рух, як групу хуліганів, яка є виразником радикальності нашого суспільства. Також важливим є те, що наразі Львів є ідеальним для проведення футбольних матчів.

Фаєри на матчі з Македонією можна розцінювати, як помсту за матч з Білорусією. Під час матчу з білорусами фанати протягом всього матчу кричали «Слава Україні» і «Живе Беларусь» та не забули розказати всю правду про президента Росії.

Українським політикам

Не всі політики взяли для себе урок з Майдану і війни на Сході. Тому продовжують маніпулювати свідомістю виборців протиставляючи жителів сходу так званим «бандерівцям» зі Львова, які влаштовують безпорядки. Цікаво, що всі акції робляться на фоні символів добровольчих батальйонів, які воюють за Україну на Сході. Відповідно в людей появляється негативна асоціація з ними на фоні дій вболівальників на стадіоні. Також всі акції робляться під час міжнародних матчів, за якими спостерігають сотні тисяч любителів футболу та під час виборчої компанії.

Директорам стадіону «Олімпійський» і Тернопільського міського

Якщо «Арену Львів» дискваліфікують найбільше виграють від цього НСК «Олімпійський», який зможе приймати додатково ще кілька матчів в євро кубках і десяток в чемпіонаті України. Також і Тернопільський стадіон зможе розраховувати на матчі донецького «Шахтаря» в чемпіонаті України, для якого популяризація бренду клубу є одним з головних пріоритетів розвитку.

Проте, тут потрібно врахувати, що і львівський, і київський стадіони є державною власністю. І остання зацікавлена в тому, щоб вони приносили прибуток, а якщо вони розвиватимуться обоє то він точно буде більшим. Тернопільський стадіон заледве витримує матчі двох місцевих команд, і поле не готове до того щоб приймати ще одну команду і не дуже підходить для швидкісного і технічного футболу, який пропагує донецька команда.

***

Найбільш ймовірний розвиток подій довкола стадіону включає кілька факторів. По-перше, у фан-секторі, особливо під час матчу збірної, за порядком повинні дивитись самі фанати. У Львові це громадська організація «Завжди вірні». Яка бере участь в управлінні ФК «Карпати». Саме на них лежить відповідальність за організацію порядку на секторі. Так, фаєри - це красиво, але кидання їх на поле приводить до штрафних санкцій і вони це повинні розуміти.

По-друге, всі хто бачив фото порушників спокою на секторі у матчі з Македонією, погодяться, що ці люди мало схожі на звичайних фанатів, які прийшли повболівати за улюблену команду. Тай на провінціалів, що приїхали вдруге в житті на футбол, щоб попалити фаєри, теж не схожі. Тому цілком ймовірно, що ці люди появились тільки для того, щоб зробити провокацію. І ось тут повинні були спрацювати самі фанати - побачити чужих на секторі, і попередити ситуацію.

По-третє велика кількість матчі високого рівня приваблює тих вболівальників, які вважають що фаєр на полі - це круто, та підлітків, що хочуть бути подібними на класних фанатів, але чомусь не виходить, переважно через дурість.

Об’єднання всіх факторів  дало неприємні наслідки для стадіону.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: