Контіолахті-2014. Дмитро Підручний 40-й в гонці пересідування

16 березня 13:39
Переглядів: 286
Підручний

Неймовірна чоловіча гонка переслідування в Контіолахті закінчилася черговим тріумфом Йоханеса Бе, який став повним кавалером сьомого етапу Кубка світу!

Гонка проходила в неймовірно складних вітрових умовах, що зробило персют абсолютно непередбачуваним і створило передумови для вражаючих ривків з глибини стартового протоколу. І в той же час - гонку «прикрасили» і оглушливі провали насамперед на вогневих рубежах, а Еміль Свендсен, наприклад, і зовсім після дев'яти (!) промахів на трьох стрільбах зійшов з дистанції.

Перша половина старту проходила за сценарієм «Йоханнес Бе і інші». До четвертого рубежу Бе-молодший створив більш ніж хвилинний перевагу над усіма іншими! Правда, відбулося це за допомогою везіння: у момент приходу на стрільбу лідера вітер вщухав. А ось в останній стійці погода сповна «відігралася» на норвежці - потрапивши в порив, Бе допустив відразу чотири (!) промахи, давши шанс суперникам.

Але для реальної боротьби за перемогу найближчим переслідувачам треба було пройти стійку чисто. Це не вдалося нікому, а найбільш небезпечний з конкурентів Мартен Фуркад до промаху додав ще й тривалий простій в пошуку затишшя. Тим не менш, саме француз вийшов другим з вогневого рубежу і до фінішу не дозволив нікому наблизитися до себе на відстань атаки.

А ось за бронзу розгорнулася дуже цікава боротьба між скандинавами - шведом Бйорном Феррі і норвежцем Ларсом Хельге Біркландом. Після заключної стрільби вони вийшли в секунді один від одного і протягом останнього кола дистанції поперемінно брали на себе лідируючу роль. Але в підсумку позначився досвід Феррі: швед в середині кола прискорився, скинувши суперника, і спокійно фінішував третім.

Серед найбільш значних проривів варто виділити латиша Андрія Расторгуєва, який пробився в квіткову церемонію з 41-го стартового місця! І взагалі, в порівнянні зі спринтом склад першої вісімки змінився повністю, за винятком переможця гонки! А найбільш оглушливий провал трапився у виконанні чеха Ондрея Моравець, який після десяти промахів фінішував поза заліковою зоною після четвертого місця в спринті!

Виступ українців можна оцінити досить позитивно, враховуючи складні погодні умови. Сергій Семенов після п'яти промахів опустився на одну сходинку, але все ж зумів набрати кубкові очки і навіть перемістився в загальному заліку Кубка світу на дві позиції вгору. Дмитро Підручний взагалі провів відмінний старт - проваливши перший рубіж (три промахи), згодом він ідеально провів три стрільби і на фініші навіть зумів набрати один заліковий бал, відігравши в персьюті 16 позицій. Артем Прима також домігся деякого прогресу, але набрати кубкові очки це не допомогло.

Після цієї гонки Мартен Фуркад став недосяжним для переслідувачів і тепер француза можна офіційно вітати з третім поспіль Великим Кришталевим Глобусом! Боротьба за друге і третє місця обіцяє бути цікавою: Йоханнеса Бе і Еміля Свендсена тепер розділяє всього два очки на користь юного норвезького обдарування. Крім того, ще в 17-ти балах позаду Домінік Ландертінгер, що вже має досвід фінішу в топ-трійці підсумкового заліку Кубка світу.

  1. Йоханнес Тінгнес Бе (0+0+1+4) 33:37,1
  2. Мартен Фуркад (0+0 +2+1) +16,3
  3. Бьорн Феррі (0+0+1+2) +20,4
...
32. Сергій Семенов (1+1+2+1) +2:01,3
40. Дмитро Підручний (3+0+0+0) +2:48,4
46. Артем Прима (2+1+2+0) +3:41,2
 Андрій Дериземля - не стартував

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: