Контіолахті 2014. Результати жіночого спринту

13 березня 20:36
Переглядів: 529
джима

Вдома і стіни допомагають. Не важливо, чи є аналог цього прислів'я у фінській мові, але сьогодні саме за таким принципом місцеві дівчата під час спринту в Контіолахті зробили справжній фурор! Кайса Макаряйнен показала неймовірну швидкість і, незважаючи на промах, здобула другу в кар'єрі перемогу перед домашніми трибунами а всього - сьому в гонках чемпіонатів і Кубків світу.

Але якщо успіх лідера сезону ще можна було передбачити, то в подіум Марі Лаукканен не вірив, напевно, ніхто. Адже досі кращим місцем спортсменки, що запам'яталася на Олімпіаді участю ы в біатлоні, і в лижних гонках, був 9-й результат. Але сьогодні Марі відзначилася ідеальної стрільбою і завоювала третє місце! До цих пір в жіночих гонках Кубка світу 11 команд могли похвастати подвійними подіумами, тепер в цю елітну когорту увійшла і збірна Фінляндії.

Між двома представницями господарів затесалася Ольга Зайцева, для якої це теж практично був домашній етап, враховуючи концентрацію російських уболівальників на трибунах. Після другого рубежу вона навіть випереджала Макаряйнен на 8 секунд, але впоратися зі швидкістю Кайси не мала жодних шансів.

Для українських дівчат більш невдалу гонку і згадати, і придумати було б складно. З 12-ти вогневих рубежів, які пройшли шість українок, тільки на двох виявилися закриті всі п'ять мішеней. Обидва цих досягнення - на рахунку Ольги Абрамової, яка може занести цю гонку собі в актив хоча б за рахунок перших набраних очок у Кубку світу.

Але кращою в нашій команді стала не Абрамова, а Валя Семеренко. На дистанції вона показала 10-й хід серед усіх спортсменок, але вантаж з трьох промахів опустив лідера нашої збірної на 22-е місце. Також в залікову зону зуміла пробитися Юлія Джима.

Мабуть, після цієї гонки можна говорити про те, що триразова олімпійська чемпіонка Дар'я Домрачева і цього сезону не отримає Великий кришталевий глобус. Сьогодні Даша і швидкістю була далека від кращих зразків самої себе, і на рубежах допустила цілих чотири помилки. У підсумку 37-й результат, і відставання від лідера в загальному заліку обчислюється вже 86-ма очками. А лідирувати, звичайно, продовжує Кайса Макаряйнен, яка випереджає фінішувавшу в спринті четвертої Туру Бергер на 31 бал. Валя Семеренко посідає шосте місце в загальному заліку.

У Кубку націй лідирує збірна Норвегії, і за дві гонки до закінчення суперництва ліквідувати 80-очкове відставання переслідувачку буде вкрай складно. Збірна України розташувалася на четвертому місці, також без особливих шансів переміститися вперед або назад.

Завтра в Контіолахті день відпочинку, а в суботу спортсмени знову вийдуть на дистанцію спринтерських гонок.

1. Кайса Макаряйнен (0+1) 20:36.3
2. Ольга Зайцева (0+0) +6.1
3. Марі Лаукканен (0+0) +22.7
...
22. Валя Семеренко (2+1) +1:28.6
35. Юлія Джима (1+1) +1:47.0
38. Ольга Абрамова (0+0) +1:53.8
44. Віта Семеренко (2+1) +2:08.7
51. Наталія Бурдига (2+1) +2:18.8
78. Марія Панфілова (3+2) +3:55.3

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: