Контіолахті-2014. Результати жіночої гонки переслідування

16 березня 16:27
Переглядів: 275
Семеренко

У Контіолахті перемагають тільки двоє! Це стало ясно, коли в жіночій гонці переслідування Кайса Макаряйнен за прикладом Йоханнеса Бе оформила хет-трик. І дуже символічно, що фінський етап Кубка світу закінчився національним прапором Фінляндії на фінішній прямій!

Як і у чоловіків, умови проведення персьюта були далекі від біатлонних: знову непередбачуваний поривчастий вітер перетворив стрілянину в лотерею. Але знову, як і в чоловіків, лідер гонки від старту до фінішу залишався незмінним. Щастить сильнішим...

Причому Кайса Макаряйнен проявила свої найкращі якості і навіть у таких складних умовах показала відмінну стрільбу - краще свого середнього показника по сезону. На чотирьох рубежах вона допустила всього два промахи і заслужено завоювала чергову перемогу, зробивши ще один впевнений крок до Великого Кришталевого Глобусу.

Ще краще, ніж Кайса, стріляла Дар'я Домрачева, яка взагалі показала найкращий результат дня за точністю, не закривши всього одну мішень. Та й той промах трапився вже на останньому рубежі, коли він не міг вплинути на підсумковий розподіл місць. Це дозволило білорусці піднятися на другу позицію після 20-го місця в спринті!

Третє місце дісталося Ользі Зайцевій, яка вдосталь помандрувала по проміжному протоколу гонки. Після чотирьох промахів на першому рубежі найдосвідченіша спортсменка, здавалося, вибула з боротьби за високі місця. Але потім 14 з 15-ти закритих мішеней дозволили їй піднятися на подіум.

Із значних проривів, крім Домрачевої, відзначимо також француженку Анаіс Шевальє (8-а позиція з 30-ї) і норвежку Марті Олсби (11-е місце з 43-го). Навпаки, неприємно здивувала Габріела Соукалова: лідер збірної Чехії після бронзи у спринті дуже багато помилялася в персьюті і з сімома промахами посіла лише 29-е місце.

Українські дівчата провели гонку переслідування приблизно на тому ж рівні, що і спринт. Правда, Валя і Віта Семеренко зуміли таки прорватися до двадцятки кращих. А ось Юлія Джима після двох рубежів в лежанні претендувала навіть на десятку найсильніших, але стоячи помилялася дуже багато, і в підсумку зуміла набрати лише одне кубкове очко за 40-е місце.

У загальному заліку Кайса Макаряйнен вже на 57 очок випереджає Туру Бергер, яка сьогодні стала п'ятою. І тепер тільки диво може перешкодити фінській біатлоністці завоювати свій другий великий Глобус. Третьою так само безальтернативно йде Дар'я Домрачева. Валя Семеренко сьогодні зуміла повернути дві втрачені в спринті позиції і знову піднялася на сьоме місце.

Заключний етап Кубка світу в Холменколлені буде включати в себе відразу сім гонок, і почнеться спринті вже в четвер.