Контіолахті 2017. Результати одиночної змішаної естафети

12 березня 18:31
Переглядів: 162
меркушина

Одиночна змішана естафета в Контіолахті стала зразком непередбачуваності, якою славиться біатлон. Для повного комплекту не вистачило лише гострої боротьби на фініші за перемогу, але і дуель двох поколінь за срібло гонки багато чого була варта.

Українські тренери при визначенні складу на гонку зробили вибір на користь Анастасії Меркушіної і Артема Прими. На жаль, внаслідок втоми від важкого сезону, після чемпіонату світу показники стрільби у Насті впали, що ще раз підтвердилося в одиночному міксті. На першому етапі Меркушина допустила два промахи, і, поступаючись поки суперницям в швидкості, перший етап завершила 13-ю.

На стартовому етапі був справжній калейдоскоп в зміні складу попередньої трійки. Але вже після другого визначився лідер, який залишив за собою першу позицію до фінішу. Сімон Едер у властивій собі кулеметній манері розбив мішені з одним запасним патроном і до екватора гонки вивів Австрію вперед! Відмінно проявив себе тут і Артем Прима. Стріляв він трохи повільніше, проте абсолютно точно, і після його відрізку наша команда вже знову боролася за медалі! Артем передав естафету четвертим, в напівсекунди від третьої позиції збірної Чехії.

Однак втриматися нагорі українському дуету не вдалося: Настю знову підвела стрільба, яка змусила тричі вдаватися до допомоги запасних патронів. Свою частину гонки Меркушина закінчила восьмий. Півхвилини до Австрії ні про що не говорили - лідери пішли дуже далеко від усіх суперників і до цього моменту про боротьбу за перемогу доводилося тільки мріяти. А ось до подіуму нашій команді залишалася дистанція в 20 секунд.

Артему Примі довелося ризикувати, щоб сподіватися на високі місця. На стрільбі лежачи ризик виправдався - українцю вдалося відстріляти чисто і "відкусити" від гандикапу до подіуму чотири секунди. А ось стійка Артема покарала. Втім, втрачати було нічого, і навіть після повного комплекту запасних патронів Прима прийшов до фінішу на сьомій позиції.

А найцікавіша боротьба розгорнулася на фініші за срібло, де зійшлися вчорашній німецький юніор Роман Реєс, який провів всього третій етап Кубка світу в кар'єрі, і 35-річний чемпіон світу цього року американець Лоуелл Бейлі, для якого цей сезон став по-справжньому зоряним. Бейлі, далеко не фінішер, все ж взяв верх за рахунок досвіду. В останньому невеликому віражі німець вибрав не зовсім вірну траєкторію, і на фінішну пряму американець вийшов на корпус попереду суперника. Цієї мінімальної переваги вистачило Лоуеллу, щоб принести своїй команді перший подіум в змішаних естафетах!

А найбільше розчарування від гонки отримали норвежці та росіяни, які фінішували на 10-му і 14-му місцях відповідно і фактично втратили можливість боротися навіть за друге місце Кубку націй в чоловічому заліку. Збірна України зберігає шосту позицію у чоловіків і третю - у жінок.

Одиночна змішана естафета
1. Австрія (0+5) 31:35.1
2. США (0+5) +32.8
3. Німеччина (0+6) +33.3
4. Франція (0+8) +36.5
5. Казахстан (0+7) +47.8
6. Чехія (0+8) +51.1
7. Україна (0+8) +1:01.3
8. Швеція (2+8) +1:07.3

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: