Корупція в Обласному центрі "Інваспорт"

31 липня 07:13
Переглядів: 1187
гроші

КЗ ЛОР обласний центр  «Інваспорт» майже щомісяця проводить спортивні заходи для людей з інвалідністю. До прикладу, у травні-червні 2018 року завдяки організації центру «Інваспорт», а також управлінню фізкультури та спорту ЛОДА відбулося одразу декілька спортивних змагань: спартакіади «Повір у себе» з шахів та настільного тенісу, чемпіонат України зі стрільби з лука, відкритий чемпіонат області з шахів.

Під час організації подібних заходів центр “Інваспорт” забезпечує учасників змагань проживанням, трансфером, а також харчуванням. Такі послуги комунальний заклад купує за бюджетні кошти, оскільки виділяються вони з бюджету Львівської обласної державної адміністрації, а відтак “Інваспорт”, відповідно до вимог Закону “Про публічні закупівлі”, змушений закуповувати, або ж звітувати про закупівлі, використовуючи платформу системи ProZorro.

Відповідно до даних у системі ProZorro, впродовж 2018 КЗ ЛОР обласний центр  «Інваспорт» провів 93 закупівлі шляхом укладання прямих угод з контрагентами, і лише дві закупівлі на конкурентній основі, як допорогові торги. Загалом замовник вже цього року уклав договорів з представниками бізнесу на суму 4,6 млн грн. І так, як  «Інваспорт» майже не проводив конкурентних закупівель, то й економія у цьому році склала всього лише 2,4 тис. грн.

Усі закупівлі, які комунальний заклад провів у 2018 році, можна розділити на чотири види за кодом класифікатора, відповідно до Єдиного державного словника: готельні послуги, послуги їдалень, нерегулярні пасажирські перевезення а також послуги, пов’язані зі спортом.

Так, КЗ ЛОР  «Інваспорт» уклав 26 прямих угод з контрагентами на надання послуг з забезпечення проживання учасників на загальну суму понад 1,8 млн грн.

У такий же спосіб, не проводячи конкурентних процедур закупівель, комунальний заклад уклав 23 контракти з постачальниками послуг харчування учасників суму понад 1,3 млн грн.

Послуги, пов’язані із спортом, обласний центр купував 20 разів також шляхом прямих угод, заплативши своїм контрагентам 851,5 тис. грн.

Нерегулярні пасажирські перевезення у цьому році знадобились центру 18 разів. Саме стільки прямих угод замовник уклав за цим предметом закупівлі на суму 214,1 тис. грн.

Найбільше контрактів отримало Підприємство “Західний реабілітаційно-спортивний центр” Національного комітету спорту інвалідів України – 67 прямих угод на суму 3,4 млн грн. Ще 5 прямих контрактів отримав ФОП Андрій Дюкаревич на суму 221,7 тис. грн. Три договори на суму 86,9 тис. грн замовник уклав з ТОВ “Озерний край”, бенефіціарним власником якого є львів’янин Юрій Кравецький. Решта постачальників отримали від обласного центру “Інваспорт” менше трьох контрактів.

Повторимо, що всі послуги, які закуповував замовник відносяться до чотирьох видів за кодами CPV відповідно до “Єдиного закупівельного словника”, а в сумі кожна із цих послуг перевищує встановлений Законом поріг у 200 тис. грн, а значить КЗ ЛОР “Інваспорт” ймовірно здійснив поділ предмету закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів.

У телефонному коментарі керівництво центру пояснило, що, ніби то, кожного разу отримують додаткове фінансування безпосередньо перед організацією тих чи інших змагань,  тож не мають часу на проведення конкурентних торгів, а відтак і відмовляються від економії бюджетних коштів. Нагадаємо, що з 4,6 млн грн, які комунальний заклад освоїв, закуповуючи різні послуги економія складала всього 2,4 тис. грн.

Цікаво й те, що на сайті ЛОДА управління фізичної культури та спорту постійно анонсує проведення КЗ ЛОР “Інваспорт” тих чи інших спортивних заходів, що свідчить про попереднє планування таких подій, а відтак і закупівлі пов’язані з заходами в центрі “Інваспорт” також могли б передбачити, внести у план закупівель і провести конкурентні торги.

“Центр громадського моніторингу та досліджень” надіслав звернення у Західний офіс Держаудитслужби з вимогою перевірити ймовірні факти уникнення проведення відкритих торгів  КЗ ЛОР “Інваспорт”.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: