Костянтин БАЛТАЖИ: "Чемпіона можна виховати за два роки"

23 червня 13:32
Переглядів: 135
Ольга Балтажи

Багато батьків прагнуть знайти для своїх дітей цікаве і корисне заняття, що сприяє розвитку дитини. Немає сумнівів у тому, що одним з хороших способів розвитку дитини є її захоплення інтелектуальними іграми, серед яких найвідомішими є шашки. «ГК» поспілкувався з віце-президентом Федерації шашок України та відомим франківським тренером Костянтином БАЛТАЖИ про користь від занять шашками та перспективи молодих спортсменів. 

- Шашки для дітей - це чудовий засіб розвитку в дитині важливих якостей, в першу чергу пам'яті і логічногомислення, – розповів у розмові з журналістом «ГК» Костянтин Балтажи. - Крім цього, гра в шашки для дитини - це ще й інтуїція, цілеспрямованість, уміння приймати правильні рішення й інші потрібні для життя риси. Тому тібатьки, які розуміють користь від занять їхньої дитини шашками, вже знайшли для себе відповідь на запитання,для чого вчити дітей цієї гри. Нещодавно спілкувався з мамою однієї з наших вихованок, каже, що її донька почала краще вчитися у школі. Особливо заняття шашками допомагають у розв’язуванні логічних завдань з алгебри та задач з геометрії.

- Віддавати дітей на шашки можна, починаючи з шести років. Втім, більш-менш впевнено сказати про те, чи дитина буде подавати надії у шашках як виді спорту, можна десь років з восьми. Але це за умови, що дитина регулярно ходить у секцію, а також займається самостійно вдома. Загалом, сам процес навчання – досить тривалий, але побачити, чи дитина має задатки до нашого виду, можна вже через півроку. Перспективи проявити себе у шашках має кожна дитина. Тим паче, що для росту майстерності та результатів у нас проводять багато турнірів і першостей. Існує навіть чемпіонат світу серед дітей віком до 10 років. Зі свого досвіду скажу, що вже за два роки можна виховати молодого шашкіста рівня призера чемпіонату України і навіть Європи.

- На сьогоднішній день шашки активно розвиваються, крім Івано-Франківська, також у Коломиї та Косові. Секції працюють, як правило, на громадських засадах. Тільки у Косові, як не дивно, працює офіційно зареєстрований шашковий гурток. Щодо обласного центру, то я разом зі своєю дружиною, віце-чемпіонкою світу та чемпіонкою Європи Ольгою Балтажи, проводимо зайняття у приміщенні колишнього шахово-шашкового клубу (вул. Вагілевича, 3). Сьогодні в нас займаються 20-25 дітей. Впродовж року у нас проводяться змагання на першості міста, області і навіть розігруються чемпіонати України, а менш ніж за місяць, 6 липня, Івано-Франківськ прийматиме Кубок України. До слова, наша команда -  серед призерів як у шашках-64, так і шашках-100.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: