"Кожен наш боєць із подвійним завзяттям битиметься проти росіянина"

18 листопада 10:57
Переглядів: 448
Роман Семенишин

Розмова із Романом Семенишиним, тренером команди WSB «Українські отамани»

Українські боксери розпочали боротьбу за олімпійські ліцензії. Відбір у цьому виді спорту на Ігри буде новаторським. П’ятеро наших бійців спробують кваліфікуватися у турнірі AIBA Pro Boxing (АРВ). Інші невдовзі стартують в WSB у складі «Українських отаманів». Третій шлях потрапити на Ігри у Бразилію пролягає через любительський бокс. Про нову боксерську схему відбору на Олімпіаду ми розпитали тренера «Українських отаманів» Романа Семенишина.    

— АРВ — це перехідний турнір від любительського до професійного боксу, — пояснює Роман Степанович. — Формат поєдинків передбачає перш за все видовище. Це — комерційний проект. Перевагою цього турніру є те, що його фіналісти здобудуть олімпійські ліцензії. Україна делегувала в АРВ п’ятьох бійців. 

— В Україні проводитимуть бої АРВ?

— Наскільки мені відомо, цього року бої АРВ в Україні не проводитимуть. Хотіли прийняти у себе міні-турнір у ваговій категорії до 75 кілограмів. Але організатори віддали перевагу Туреччині. Тому українці зможуть побачити поєдинки хіба що в інтернеті.

— У кого із нашої п’ятірки найбільше шансів вибороти ліцензію?

— У АРВ відібрали боксерів за їхнім рейтингом, результатами виступів на чемпіонатах Європи та світу, WSB. Покладаємо надії на Дмитра Митрофанова у вазі до 75 кг та Дениса Лазарєва у вазі до 69 кг. Також може вибороти олімпійську ліцензію у категорії до 64 кг В’ячеслав Кисліцин.     

— Коли буде сформовано команду WSB «Українські отамани»?

— Ми з 9 листопада розпочали збір у Тисовці. Формування команди триватиме впродовж місяця. На початку грудня, думаю, склад буде затверджено на 90 відсотків. Сезон стартує в січні: 16-го ми в Києві зустрінемося із мексиканцями. Наступна зустріч буде з німцями.   

— Зважаючи на те, що п’ятеро лідерів у своїх вагових категоріях виступатиме в АРВ, можна сказати, що «Отамани»  цього сезону будуть слабшими, ніж торік?

— Не знаю, слабшою чи сильнішою стала команда. В «Отаманах» зараз відбуватиметься зміна поколінь, прийдуть молоді хлопці, які отримають шанс себе показати. Будемо також залучати легіонерів. Про силу команди  говоритимемо вже під час сезону. Так, нашим боксерам бракуватиме досвіду, але в них є молодість і амбіції. Це може компенсувати досвід. У перший сезон за «Отаманів» виступали олімпійці, яких готували у збірній протягом п’яти років. Зараз такого складу в нас немає. Але є перспективні бійці, які здатні себе зарекомендувати з хорошого боку.

— Який результат у WSB гарантує ліцензію на Ігри?

— Ліцензії здобудуть боксери, які в рейтингу опиняться на 1-му або 2-му місцях. Крім вагових категорій до 49 кг і +91 кг — там тільки перші номери поїдуть на Олімпіаду. Рейтинг формуватиметься за підсумками групового турнірну. Але в тих боксерів, які не здобудуть олімпійські перепустки, ще буде шанс кваліфікуватися на додатковому турнірі, де виступатимуть також атлети з АРВ та ті, хто виступав на чемпіонатах Європи та світу. 

— Львів’яни виступатимуть у WSB?

— Сподіваюся на це. Зі Львова є кандидати в «Отаманами», але називати їхні прізвища не буду, оскільки ще не завершено процес відбору.

— У футболі, футзалі, деяких інших видах спорту на міжнародних турнірах представників України та Росії розводять. У WSB наша команда зустрінеться із росіянами. Як Ви думаєте, потрібно в боксі також розводити наших боксерів з представниками Росії?

— Не впевнений, що це потрібно. Нехай спортсмени концентруються на спорті, показують свій рівень на рингу, а не думають про політику. Зрозуміло, що ми — патріоти України, і нам буде неприємно змагатися з росіянами. Але ми повинні гідно виконувати свою роботу. Сподіваюся, що судді будуть об’єктивними.

— Можуть бути якісь ексцеси під час таких поєдинків у Росії чи Україні?

— Несподіванки завжди можуть виникнути, подивіться, як часто вони трапляються на футбольних іграх. Люди — різні, й за всіма не вгледиш. Але боксери не повинні про це думати. Думаю, кожен наш боєць із подвійним завзяттям битиметься проти росіянина. Ось це голов­не. А ризик виникнення якогось скандалу завжди існує і без напруженої політичної ситуації. 

— Хто є фаворитом у нашій групі в WSB?

— Кубинці. Вони — чинні чемпіони WSB, у них — сильний склад. Також традиційно сильна команда росіян. Ну, й звісно «Отамани». Цікавою є команда Мексики. Не скажу, що вони є фаворитами, але в них є сильні боксери.      

— З яких країн легіонери в «Отаманах» і яких вагових категорій?

— 17 листопада відбудеться драфт, тоді все й з’ясується. Плануємо узбека й киргиза в категорії до 49 та 52 кг. Хто ще буде — з’ясують під час драфту.

— Уперше на Олімпіаду можна потрапити через WSB та АРВ. Це означає, що вибороти ліцензію стало легше, чи не все так просто?

— Крім цих турнірів, ліцензію ще можна буде вибороти на чемпіонаті світу. Але там тільки золоті та срібні призери здобудуть путівки. Раніше ліцензії вигравали восьмеро найкращих. Тому швидше й простіше кваліфікуватися в WSB та АРВ. Але потрібно ще адаптуватися до нових правил. До слова, тепер заборонено будь-які протести на суддівство. Тому, якщо навіть будуть кричущі помилки арбітра, щось змінити буде неможливо. 

— А чому заборонили протести на суддів?

— Це питання до чиновників, мені невідомі мотиви такого рішення.

— А Вас, як тренера, це не дивує?

— Скажу відверто: мене це лякає. Але нічого не вдієш, ми не вигадуємо правила, а працюємо за ними, тому повинні підкоритися.     

Довідка:

В АРВ кожен боксер проведе по чотири поєдинки. Крім попередніх рейтингових у шість раундів, на них очікують ще бої за тим же регламентом на двох наступних стадіях, а під завісу — титульні у вісім раундів за звання чемпіонів АРВ у всіх 10 категоріях (23-24-го і 30-31 січня). Ухвалено рішення, що поєдинки на всіх етапах проходитимуть на рингах в Азербайджані, Аргентині, Болгарії, Італії, Казахстані та Туреччині.вітова серія боксу (англ. World Series of Boxing, скор. WSB) — напівпрофесійна ліга боксу, міжнародна боксерська асоціація під егідою Міжнародної асоціації боксу для боксерів-любителів. Як в професійному боксі, кожен бій вирішується системою нарахування балів трьох суддів або, як у деяких випадках, нокаутом, технічним нокаутом або відмовою. У WSB існує п’ять вагових категорій: найлегша (до 54 кг), легка (до 61 кг), середня (до 73 кг), напівважка (до 85 кг), важка (понад 91 кг). Бій складається з п’яти раундів по три хвилини. З осені 2012 року участь в Серії бере команда з України — «Українські отамани».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: