Козловський: Якщо мене потрібно буде розстріляти за те, що правила фейр-плей були дотримані - я готовий на це

21 серпня 13:40
Переглядів: 359
Григорій Козловський

Президент "Руху" Григорій Козловський дозволив собі тричі вибігти на поле під час гри "Рух" - "Жемчужина", фактично вплинувши на події в матчі. Тепер рішення щодо його подальшої долі за КДК.

Про причини такого свого рішення функціонер розповів в ефірі програми "Великий футбол" на телеканалі "Футбол 1".

- Добрий вечір, Григорію Петровичу! Звичайно, матч був дуже драматичним: спочатку одна ситуація, потім сторона визнає свою провину і забивається гол, і здавалося б, ось воно, торжество fair play. Але, так чи інакше, в епіцентрі скандалу Ви. Розкажіть Вашу версію того, що там відбувалося.

- Знаєте, що хочеться сказати: дійсно, правила fair play придумані не для того, щоб про них говорити, а для втілення їх на футбольному полі. Перше, що мене спонукало вийти на поле, - я боявся, щоб не було бійки, щоб не зірвати матч. Тому що пристрасті розпалювалися дуже сильно, вся тренерська лавка була на полі, футболісти вже мало не билися. Я вирішив, що повинен втрутитися в цей процес, щоб заспокоїти футболістів і проконтролювати дотримання принципів fair play. Тобто, вони мають право на життя, і я хочу подякувати футбольниому клубу "Жемчужина", тому що це чесна команда, яка зберегла своє обличчя. Після гри я, з дозволу тренера, зайшов в роздягальню "Жемчужини" і кожному потиснув руку. Ми з тренером обнялися і сказали один одному, що ми друзі, які будуть нести чистоту в український футбол.

- Григорію Петровичу, це, скажімо так, красива сторона історії. Але друга сторона, це явні порушення, які Ви собі дозволили (вихід на поле і так далі). Ви вже постраждали в зв'язку з Вашими надто емоційними діями понад рік тому. Що зараз, адже КДК на це може подивитися не тільки як на романтичну історію fair play.

- Олександре Анатолійовичу, якщо мене потрібно буде розстріляти на КДК за те, що правила fair play були дотримані - я готовий на це. Це не просто якась спірна ситуація з суддями, це святе - правила чесної гри. Ми їмо один хліб, ми працюємо, боремося на полі - і жити повинні чесно, в очі один одному чесно дивитися. Якщо для цього необхідно мене розстріляти - що ж, я помру за правила fair play.

- Давайте ми не будемо нікому рубати голови, розстрілювати і так далі. Ви ж розумієте, що ця ситуація закінчилася так, але Ваш приклад може бути показовим для інших. Для Вас ще не зрозуміло, якою за тривалістю дискваліфікацією закінчиться це.

- Це палиця з двома кінцями. Для інших футболістів це стане прикладом, що правила чесної гри повинні бути дотримані. Згадайте історію з "Шахтарем": Адріано трохи забувся, забив гол, але тим не менш команда "Шахтар" - велика команда, знайшла в собі сили перебороти цей момент (мається на увазі матч групового етапу ЛЧ-2012 проти Нордшелланда - прим. ред.). І згадайте ситуацію з "Барселоною". Чесно кажучи, я, до матчу з "Шахтарем", вболівав за них. Але зараз цього клубу для мене більше не існує: пам'ятаєте цей гол (мається на увазі гол Мессі в груповому етапі ЛЧ-2008, коли в спірному моменті після фолу на Селезньові каталонці продовжили гру - прим. ред.), коли вони наплювали на fair play?

Я визнаю свою провину абсолютно. Повірте, я не хочу виправдовуватися: я знаю¸ що це некрасиво, але емоції зашкалювали.

- Я повторюся, історія красива. Але драма полягає в іншому. Ви припускаєте, яке покарання Вам можуть винести? Ви готові визнати, що Ви були неправі, що Ви виходили на поле проти правил? Це не нормально.

- Це ненормально, згоден з Вами. У першому випадку я був покараний і спокійно відсидів рік дискваліфікації, від мене і слова не було чутно. Я більше не коментую дії суддів, не суюсь нікуди і в роздягальні не заходжу - але це зовсім інша історія.

- Як вболівальнику, ситуація мені зрозуміла, і те, що матч закінчився так, по-джентельменськи, чудово. Ваша позиція зрозуміла, але неясно, що зробить КДК, з огляду на те, що Ви вкладаєте в футбол, тримаєте клуб. Але, з іншого боку, Ви даєте приклад і колегам, і дітям на трибунах.

- Я все розумію. Якщо моїх вибачень буде досить - я готовий вибачитися перед усіма. Я закликаю всіх президентів так не робити - це неправильно. Але так сталося, і я сподіваюся, що КДК врахує певні моменти, а яке прийме рішення ... Я завжди прийму будь-яке рішення федерації.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: