Кременець 2016: літній чемпіонат літаючих лижників і традиції

24 червня 11:21
Переглядів: 293
літаючі лижники

На Тернопільщині завершились змагання літнього чемпіонату України зі стрибків на лижах з трампліну та лижного двоборства серед юнаків та дівчат.

Вже традиційно у першій місяць літа юні стрибуни і двоборці зустрічаються у Кременці – це перші змагання у змагальному сезоні, - повідомляє Федерація лижного спорту України. На комплексі лижних трамплінів Кременецької СДЮШОР 62 молоді спортсмени розіграли 9 комплектів нагород в особистих та командних змаганнях. Наймолодшому учаснику змагань - Денису Пилипчуку - лише 8 років!

 У перший день змагань спортсмени (окрім наймолодшої вікової групи 2007 р.н. і молодше) випробували сили у змаганнях із загальної фізичної підготовки. Наступного дня пройшли командні змаганнях в обох видах спорту. Поточний формат командних змагань включає обов’язкове представництво 4 членів команди – по одному юнаку з кожної вікової групи (2001-2002 р.н., 2003-2004 р.н., 2005 р.н. і молодше) та одній дівчини будь-якої з вікових груп. Лаври командної першості в обох видах спорту дістали господарі змагань – спортсмени Тернопільщини.

В індивідуальних змаганнях нагороди розігрувались на трамплінах потужністю К-15 (вікова група спортсменів 2007 р.н. і молодше змагались поза конкурсом), К-30 (вікова група 2005 р.н. і молодше) та К-40 (2001-2002 та 2003-2004 р.н.).

Доброю традицією стало проведення разом із національною першістю змагань для юнаків та дівчат, присвячених пам’яті М.С.Малопінського. У неділю перед початком спортивної частини змагань команди-учасниці відвідали місце поховання цього видатного спортивного тренера та організатора – людини, що зробила визначний внесок у становлення та розвиток Кременецької СДЮШОР зі стрибків на лижах з трампліну та лижного двоборства. Переможці та призери, окрім медалей, отримали спеціальні призи від господаря відпочинкового комплексу «Панорама» – Володимира Фендича, а всі учасники – солодкі сувеніри.

Змагання – це завжди обмін та передача досвіду, зокрема від більш досвідчених атлетів молодшим. «Родзинкою» цьогорічного спортивного свята стали спеціальні призові нагороди юним атлетам від національної збірної команди. Змагальний шолом UVEX у нагороду за найдовший стрибок отримав від олімпійця Віктора Пасічника переможець у віковій групі 2003-2004 р.н. Любомир Плисюк. Чемпіону у молодшій віковій групі (2005 р.н. і молодші) Руслану Шуманському (на фото) провідний спортсмен національної збірної команди з лижного двоборства передав кріплення. А стрибкові черевики Hoobs від тренерського колективу національної збірної команди України з лижного двоборства (Микола Козлов, Петро Генюк) отримав Віталій Гребенюк (переможець у віковій групі 2001-2002 р.н.).

Дуже приємно, що ці лижні види спорту залишаються у зоні уваги місцевих органів виконавчої влади. Далеко не кожне спортивне свято може пишатись виконанням національного гімну «акапела». А коли головну партію веде Кременецький міський голова Олексій Ковальчук, не приєднатися неможливо! До участі у святі приєднались начальник управління молоді та спорту Тернопільської ОДА Віктор Мацикур, його заступник Віталій Тріль, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Кременецької міської ради Андрій Станіславенко, а також президент обласної федерації із зимових видів спорту Василь Коженьовський.

Рік за роком кременецькі змагання, історія яких почалась ще за радянських часів продовжують радувати учасників та гостей – глядачів і батьків. Кожного року кількість цих маленьких героїв хоч ненабагато, але збільшується. І, до речі, дівчата вже інколи переганяють хлопців у довжині стрибків!

Тож, щира вдячність безпосереднім організаторам змагань – колективу Кременецької СДЮШОР, зокрема їх ідейному ініціатору Василю Нікіфоруку, який також вийшов на старт трампліну К-30 та отримав бурхливі аплодисменти глядацької аудиторії, суддівській команді під чітким керівництвом Олега Бережанського, голові Тернопільської обласної федерації із зимових видів спорту Василю Коженьовському та всім, хто приклав зусилля для здійснення цього свята. І запрошуємо до зустрічі на відкриття сезону наступного року!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: