Кубок України. "Говерла" все ж проходить "Хімік"

25 січня 21:24
Переглядів: 235
говерла

Івано-Франківці мали найбільш відчутну перевагу серед всіх команд після першої зустрічі - 8 очок, що гарантувало їм трохи більше спокою перед виїздом до лідера Суперліги  Хімік, який грає на два фронти, останнім часом явно втомився, хоча повернення Пола Ділейні повинно було надати новий імпульс команді Муйжнієкса.

Перша половина зустрічі пройшла в досить рівній боротьбі з невеликою перевагою гостей.Ударний стартовий відрізок видав Ревзін, до якого згодом приєдналися Янг, Лоуренс і Мавунга.Дальні "привіти" залітали в кільце южненців із завидною регулярністю, на що Хімік відповідав проходами і середніми кидками. Впало в око, що у гравців господарів не надто горіли очі - чи то дійсно втомилися, чи то не надто хотіли грати ще два зайвих матчі в Кубку. З загалу виділявся тільки Джамал Шулер, який літав по паркету як білка в колесі, але постійно набирав очки і радував уболівальників.

У середині третьої чверті, після серії точних триочкових (Бокслі, Лоуренс, Липовцев), Говерла вирвалася вперед на сім очок, що давало цілих 15 балів переваги по сумою двох зустрічей. Не міг налякати Євгена Мурзіна навіть ранній фол-трабл Тревіса Пітерсона - американець отримав чотири фоли і змушений був трохи затриматися на лавці. І без Пітерсона Говерла сьогодні діяла чудово, змушуючи господарів пропускати м'ячі раз за разом. Однак стараннями Шулера Хімік майже відіграв всю різницю і на останню перерву пішов з "-1" - 52:53.

У дебюті четвертої чверті повторилася історія 10 - хвилинної давності. Говерляні знову видали парний залп за дуги, відірвавшись на сім пунктів - 52:59. Хімік ж у ці хвилини виглядав вичавленим і кілька безпорадним: то Коваленко штрафний не заб'є, то легкий підбір не заберуть, то пробіжку зроблять. У нападі "білі" були занадто академічні і не швидкі, в захисті теж чудес швидкості не показували. З усього цього вимальовувався конкретний розрив Говерли, який за сумою двох матчів був вже двузначний.

"Енд-ван" Сергія Попова за 4.20 до кінця основного часу зробив рахунок "-3", запустивши механізм можливого порятунку матчу. Той же Попов, вже після "трьох" Бокслі, забив свою, показавши бажання відіграти різницю. Партнери, як не дивно, почин Сергія підтримали - за дві хвилини до кінця, після відриву Фрейманіс, рахунок вперше зрівняв. При цьому у Хіміка на паркеті не було лідерів - ні Ділейні, ні Шулер, ні Тревіс в камбеку участі не брали. Удар прийняла п'ятірка Попов - Рябчук - Гейтенс - Фрейманіс - Пустовий.

У наступному нападі, після незрозумілих дій суддів (не призначили штрафні за фол Янга при переборі командних у Говерли), Пустовий все ж вивів Южний вперед. Слідом Фрейманіс - 72:68.Але головне - Хімік завівся і показав велике бажання перемогти. Інше питання, що на порятунок у южненців залишалася тільки хвилина ... Фрейманіс промазав один штрафний, зробивши рахунок " +5 ". Говерла продовжила "вбивати" час, але за 29 секунд до кінця Лоуренс робить пронос м'яча і залишає Хіміку шанс. Гейтенс користується ним сповна - Метт робить "енд-ван" і зрівнює рахунок у протистоянні! Остання атака Говерли була закрита Хіміком наглухо - южненці використовували фоли, які були в запасі, а Пустовий накрив фінальний кидок Бокслі. Більше того, хтось із южненців встиг забити триочковий зі своєї половини поля! Але вже після сирени, як порахували судді - стало бути, овертайм.

Команди забивали "трьохи", "енд-вани ", хоча і мазати не забували. Говерла зовсім розклеїлася в захисті, але в грі її тримав Мавунга, який забив два триочкових. Далі до нього приєднався Янг та гості знову вийшли вперед у підсумковій дуелі - 81:75, "+2 " за сумою. Два очки Чемякіна з-під кільця - і Хімік знову провалюється. Але Фрейманіс зупинятися не збирався і особисто повернув потрібну різницю.

І все ж, Говерла змогла. Хімік підвів Віталій Коваленко, який вкрай невдало сфолив на Янгу - Андре оформив "енд- ван". Южний ще міг врятуватися, але Попов все ж завершив "успіх" Коваленко - пішов у прохід замість "триочкового", який в теорії міг перевести гру у другий овертайм. Говерла все ж перемогла і зайняла своє місце у "Фіналі чотирьох". Хімік, судячи з усього, не дуже рвався в київську пульку, міг би відзначитися камбеком, але все ж не дотягнув.

Хімік - Говерла 87:81 ОТ (13:11, 18:21, 21:21, 22:13, 13:15)

Х: Ділейні (4), Шулер (20 + 5 підбирань), Конєв (4), Тревіс (2+ 6 підбирань), Пустовий (6) - старт; Фрейманіс (23 + 9 підборів), Попов (15 + 5 підбирань), Гейтенс (10 + 6 підбирань), Коваленко (2).

Г: Янг (16 + 6 передач + 6 втрат), Ревзін (12 + 7 підборів), Бокслі (17 + 5 підбирань + 5 передач), Мавунга (17 + 7 підборів), Гуменюк (0) - старт; Лоуренс (8 + 4 передачі + 4 втрати), Пітерсон (4 + 6 підборів), Липовцев (3).

Двоочкові кидки: 24/40 (60%) - 12/33 (36%)

Триочкові кидки: 6/29 (21%) - 15/32 (47%)

Штрафні кидки: 21/33 (64%) - 12/17 (71%)

Підбори: 44-40; Передачі: 13-21; Втрати: 11-21

Перший матч - 71:79 .