"Кубок Володимира Вараксіна-2017". День другий

05 січня 10:17
Переглядів: 136
Карпати

У Львові триває традиційний юнацький турнір з футболу «Кубок Володимира Вараксіна-2017», який проводиться з 1980 року. За почесний трофей упродовж трьох днів ведуть боротьбу 16 команд, сформованих з гравців 2004 та 2005 років народження. Серед них і три команди СДЮШОР «Карпати» – «Карпати-2004-1», «Карпати-2004-2» та «Карпати-2005».

На попередньому етапі організатори змагань розподілили команди-учасниці на чотири групи – по чотири в кожній. По два кращих колективи з кожного квартету продовжують боротьбу за головний приз з визначенням місць з 1-го по 8-е в іграх плей-оф, починаючи з чвертьфінальної стадії. Команди, які у своїх групах стали третіми, у втішному турнірі розігрують 9-е – 12-е місця, а невдахи борються за 13-е – 16-е.

У другий ігровий день команди зіграли спершу матчі заключного туру попереднього етапу, які й визначили учасників чвертьфінальної стадії змагань – першого етапу поєдинків на виліт. Втім, перші учасники чвертьфіналу стали відомі достроково, за підсумками першого ігрового дня, коли команди зіграли по два матчі. Зокрема у групі «А» «Карпати-2004-1» і СДЮШОР-4 обіграли в очних іграх львівську «Вікторію» та ФК «Янтарний» з Новояворівська й достроково гарантували собі право продовжити боротьбу за почесний трофей. А в грі між собою визначали тільки хто з них вийде у плей-оф з першого місця, а хто – з другого. Зазначимо, що карпатівцям необхідно було тільки перемагати, бо при однаковій різниці забитих та пропущених м’ячів (по «+7») у СДЮШОР-4 було більше забитих голів – десять проти семи. Але боротьби у стиковому поєдинку не вийшло. Фактично на полі була одна команда – «Карпати-2004-1». Підопічні Віталія Пономарьова та Івана Шуги, що називається, знищили свого суперника, не давши йому жодного шансу навіть помріяти про позитивний результат. Фінальний свисток зафіксував перемогу «зелено-білих левів» з розгромним рахунком 8:0.

Гарантувала собі місце у чвертьфіналі за підсумками першого ігрового дня й команда «Карпати-2004-2», яка грала у групі «Б». Сьогодні ж у матчі проти львівської «Покрови», аби стати першими у своєму квартеті, карпатівців влаштовував і нічийний рахунок. Але ще до гри не було найменших сумнівів, що «леви» налаштовуватимуться і гратимуть виключно на перемогу. Так воно й сталося. Безперервно атакуючи ворота суперника, «зелено-білі» створили більше, ніж достатньо гольових моментів. Три з них вони довели до логічного завершення – взяття воріт «Покрови». Тож 3:0 – третя перемога у трьох іграх в групі і перше місце.

Наймолодша наша команда «Карпати-2005» в перший день обидва свої поєдинки завершила внічию. Зазначимо, що обидва суперники «зелено-білих» були на рік старшими. Спершу підопічні Дмитра Лапицького і Андрія Ханаса зустрілися з львівською командою СК «Леви». «Лев’яче» дербі сильнішого не виявило: обидві команди забили у ворота суперника по два м’ячі – 2:2. А от в грі «Карпат-2005» з львівським «Кардиналом» глядачі забитих м’ячів так і не побачили: безгольова нічия – 0:0.

Аби вийти у чвертьфінальну стадію турніру і продовжити боротьбу за головний приз, 12-річним вихованцям СДЮШОР «Карпати» сьогодні необхідно було тільки перемагати в очному протистоянні на рік старшу команду ФК «Львів-2004-1». Та вік не став на заваді «левам», які у принциповому протистоянні зуміли не просто виграти, а не залишили жодних сумнівів у своїй перевазі над «городянами». До стартового свистка арбітра більшість фахівців вважали фаворитом наших суперників. Але реалії життя виявилися зовсім іншими – карпатівці здобули перемогу з перевагою у три м’ячі (4:1), що після нічиєї (3:3) в заключній грі у групі між СК «Леви» та «Кардиналом» дозволило їм посісти перше місце у групі «В». «Карпати-2005» і «Кардинал» набрали по 5 очок, але у «зелено-білих» виявилася краща різниця забитих і пропущених м’ячів – «+3» проти «+1».

Що ж до чвертьфінальних баталій, які також відбулися сьогодні, то «Карпати-2004-1» та «Карпати-2004-2» з виходом у півфінал не мали найменших проблем. Перша наша команда з рахунком 9:1 декласувала львівську «Покрову», а друга з трохи меншою перевагою в рахунку, але не менш переконливо за грою обіграла земляків із СДЮШОР-4 – 6:0. Напевне цифри найкращим чином характеризують те, що відбувалося на майданчику спорткомплексу СКА, який приймає цьогорічний «Кубок Володимира Вараксіна».

Значно важче далася путівка у півфінал «Карпатам-2005». У важкій битві з винниківським «Рухом» на рік молодші за суперника «зелено-білі леви» зуміли все ж вирвати звитягу з мінімальним рахунком 3:2.

Тепер завтра у півфіналах ми станемо свідками спочатку карпатівського дербі «Карпати-2004-1» – «Карпати-2004-2». Напевне, найважче буде тренерам Віталію Пономарьову та Івану Шугі – коли твої підопічні грають між собою, завжди не просто дивитися гру, адже хтось стовідсотково програє. Хоча з іншої сторони, так само одна з команд гарантовано виграє...

Іншу пару півфіналістів склали «Карпати-2005» та «Кардинал». Команди уже грали між собою на груповому етапі. Нагадаємо, вчора поєдинок завершився внічию без забитих м’ячів – 0:0. Завтра ж забиті м’ячі обов’язково будуть. Можливо, у серії післяматчевих пенальті. Це за умови, що в ігровий час буде знову нічия. Але давайте не будемо загадувати – завтра усе побачимо.