"Кулак" Блохіна

05 травня 15:39
Переглядів: 344
Default Image

Олег Блохін, як і обіцяв, визначився з помічниками у найкоротші терміни. Його список не здивував, хоча...

Семен Альтман, Андрій Баль і Юрій Роменський — усі вони допомагали Олегу Володимировичу під час його першого керування збірною. Поміж них з'явився молодий Юрій Калитвинцев, натомість зникли прізвища досвідчених Володимира Веремєєва та Олега Кузнецова.

Юрій Роменський, який відповідатиме за підготовку голкіперів, розповів "Експресу" про перші кроки нового тренерського штабу.

— Юрію Михайловичу, ви сподівались на пропозицію знову попрацювати у збірній?
— Кривити душею не буду: так, я надіявся на це і дуже хотів розпочати роботу в першій команді країни. Ви ж знаєте, ми успішно працювали у 2004—2006 роках. Тоді був чудовий колектив і він фактично зберігся. Радий, що ми знову разом і вірю, що в нас усе вийде.

— Якісь зміни у роботі помітні?
— Так. Тоді було досить часу на підготовку, до того ж ми мали відбіркові матчі до ЧС-2006 — цілий список відповідальних офіційних ігор, у яких хлопці пройшли чудову школу. Це вплинуло і на виступ на мундіалі. А тепер офіційні матчі почнуться одразу в фінальній частині Євро. Але як тоді, так і нині треба багато працювати.

— Ви вже збиралися разом чи тільки переговорили з Блохіним віч-на-віч?
— Ні, у нас ще не було такої нагоди. Тривали лише переговори, ще й свята наклалися. У ці тижні матчі чемпіонату України дивляться Юрій Калитвинцев і Семен Альтман. Вони вже у штаті збірної, а ми з Андрієм Балем лише подали документи для оформлення на роботу в ФФУ.

— До речі, з чого почнете роботу?
— План наших дій повинен озвучити Олег Володимирович. Та загалом, нічого нового не буде. Максимальний перегляд кандидатів до збірної, аналіз їхньої гри...

— Ви відповідатимете лише за воротарів чи маєте змогу давати свої рекомендації й щодо польових гравців?
— Я відповідатиму за воротарів, але якщо буде потрібна моя допомога у вирішенні інших питань, радо її подам. Чіткої градації, що мої лише воротарі, немає.

— Чи задоволені ви списком спаринг-партнерів, яких матиме Україна на цей рік?
— Так. Олег Володимирович дуже задоволений роботою федерації, яка підшукала для нас не Ліхтенштейн чи Люксембург, а Францію, Німеччину, Іспанію... Дуже важливо грати із сильними суперниками у період, коли немає офіційних ігор.

— У списку помічників Блохіна є одна зміна. Чи важко налагодити стосунки тренерам збірної?
— Чому важко? Ми всі — професіонали. Людські якості у кожного з нас чудові. І Калитвинцева добре знаємо.

Основною причиною успіху у відбірному циклі до ЧС-2006 і на самому мундіалі були прекрасні людські стосунки у тренерському штабі. Це все передавалось футболістам. Так буде й тепер. Я вже з нетерпінням чекаю першого збору, дуже хочу побачити хлопців, з якими працювали тоді.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: