Кирило Погостинський: "Рівень Суперліги зараз трохи інший, ніж на початку сезону"

24 березня 09:02
Переглядів: 280
погостинський

Комусь може здатися дивним побачити в нашій рубриці «Кризовий менеджмент» головного тренера «Галичини». Адже львівська команда в період масової втечі легіонерів втратила тільки одного Кінделла Дайкса, без якого, до того ж, вже зіграла чимало матчів у цьому сезоні. Однак насправді Кирило Погостинський став кризовим менеджером ще в грудні. І завдання у нього були ще складніші, оскільки інші команди в той період ще зберігали бойові склади.

- Чи можна сказати, що для «Галичини» перезавантаження почалася набагато раніше за інших, з відходом Лукаїча, Вукосавлевича і Мітчелла?

- Я думаю, що так.

- Чи важко було вам переключитися з посади функціонера на тренерську роботу?

- Не просто важко, а дуже важко. У мене був досвід тренерської роботи зі студентськими командами, але недовгий. Не скажу, що я зовсім нічого не знав, все-таки я за освітою фахівець в області олімпійського та професійного спорту, і баскетбол мені трохи знайомий. До того ж, у нас дуже добрий другий тренер - Андрій Кремез, який підхопив ініціативу, коли мені довелося зайняти пост виконуючого обов'язки головного тренера, і закрив багато проблемних питань.

- Як ви поділяєте обов'язки з Андрієм Кремезом? Яка його роль на тренерському містку?

- Напевно, більш важлива, ніж моя. Я задаю загальний напрямок тренувального процесу, а він займається тактичними схемами, скаутингом. Це людина, яка «в темі» і без якого, напевно, нічого б у нас не вийшло, особливо на перших порах.

- Наскільки та непроста ситуація, яка склалася в грудні, виявилася корисною для команди з урахуванням останніх подій у Суперлізі?

- Користь в тому, що ми залучили українського фахівця в тренерський штаб і в тому, що наші українські гравці почали отримувати більше ігрового часу. Але є й мінуси. Через відсутність досвіду ми трохи втратили в ігровій дисципліні, а іноді й просто в дисципліні.

- За якими міркуванням в селекційній політиці в міжсезоння була зроблена значна ставка на досвідчених українців?

- Ставлячи перед собою високі завдання, ми на кожну позицію хотіли знайти досвідченого українського гравця, який зміг би якісно замінити будь-якого легіонера.

- Чи справедливо вважати, що лютнево-березнева криза в українському баскетболі практично не зачепила «Галичину»?

- Важко відповісти однозначно. Ми так і не змогли знайти гравця на позицію п'ятого номера, потім втратили Дайкса, нашого основного атакуючого виконавця. Не можу сказати, що ця криза не зачепив нас. Ми опинилися в такій же ситуації, як і всі інші команди, які були змушені розлучитися зі своїми легіонерами, просто в нашому розпорядженні виявилося більше часу для того, щоб зігратися і перебудуватися.

- Чи справді вам стало легше грати після того, як більшість команд Суперліги покинули легіонери?

- Звичайно. Я вважаю, що після відходу легіонерів рівень Суперліги дуже впав.

- Наскільки значимо для команди присутність американського легіонера Майлса?

- Зараз він єдиний чистий перший номер у команді. Сергій Алфьоров грає більше на позиції другого, хоча часто використовуємо його і як перший. Коля Полюляк може епізодично зіграти розігруючого, але все-таки він більше тяжіє до позиції атакуючого захисника.

- Чому Майлс залишився, а Дайкса поїхав?

- Майлс залишився, тому що дійсно хотів грати.

- Чи виявилася львівська молодь готовою до різкого збільшення ігрового часу і відповідальності?

- Я вважаю, що так. Знову ж, не можна забувати, що рівень Суперліги зараз трохи інший, ніж на початку сезону. Хоча наша молодь добре грала проти «Києва», «Ферро-ЗНТУ», «Миколаєва», коли ніхто з них ще не відпустив своїх легіонерів. Якісь ігри були більш вдалими, якісь - менш вдалими, але всі хлопці боролися і виконували поставлені перед ними завдання, ніхто не злякався відповідальності.

- Від кого зі своїх підопічних ви чекаєте найбільшого прогресу в нинішній ситуації?

- Зараз багато грає Денис Тютюнник. До основній команді Желько Лукаїч почав підпускати його ще в минулому сезоні. У мене він виконує роль палички - виручалочки. Денис володіє хорошими фізичними даними, бійцівським характером. Може зіграти однаково добре і третього, і четвертого номера, іноді йому доводиться грати навіть п'ятого - дуже універсальний гравець.

Додав Коля Полюляк, але, на жаль, не у всіх іграх він стабільний. Антон Давидюк від гри до гри все більше додає. Теж гравець з хорошими даними, хорошим стрибком, будемо з ним працювати і, думаю, з нього вийде майстерний баскетболіст.

Ще ми повернули Дмитра Тихонова, який був в оренді в команді «Лучеськ-Університет». Правда, поки він не може нам допомогти, бо майже відразу після приїзду отримав травму. Як тільки видужає, будемо готувати його до наступного сезону, спробуємо зробити з нього другого Вукосавлевича.

- Які, на вашу думку, плюси і мінуси нинішньої ситуації для вашої команди зокрема і українського баскетболу в цілому?

- Плюс в тому, що заграли молоді гравці. Причому заграли практично у всіх командах. Зрозуміло, що в тій ситуації, яка склалася в українській Суперлізі, нереально знайти стільки досвідчених вітчизняних гравців, щоб закрити позиції з яких пішли легіонерів. Тому активно залучають молодь, і це дуже добре. У хлопців є можливість набратися ігрового досвіду, адже ніяка тренування не замінить справжню гру. Мінус в тому, що рівень Суперліги таки став нижче.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: