Кирило Погостинський: "За період моєї роботи в клубі це - найважчий період"

27 грудня 16:55
Переглядів: 233
Погостінський
Розмова із Кирилом Погостинським, генеральним директором та наставником львівської баскетбольної «Політехніки-Галичини».

Львівська баскетбольна «Політехніка-Галичина» цього сезону значно частіше розчаровує своїх уболівальників, ніж тішить перемогами. Команда в турнірній таблиці посідає останнє місце. Хоча, зважаючи на складну економічну ситуацію, дорікнути керівництву клубу в поганих результатах, якось і не пасує. 

У «Політехніки» дуже обмежений бюджет, тому вона не має можливості запросити кваліфікованих гравців. Детальніше про проблеми клубу розповів генеральний директор «Політехніки-Галичини» й водночас наставник команди Кирило Погостинський. 

— Наступний рік буде для нас дуже складним, — каже пан Погостинський. — Ми змушені були розійтися зі своїми легіонерами, за місце в топ-вісімці боролися з українськими виконавцями. Початок цього сезону був ще складнішим. Вважаю, що те, що ми вийшли на старт, — уже є позитивом. Дуже важкий період, сподіваюся, що надалі ситуація поліпшуватиметься. 

— Це найскладніший період в історії «Політехніки»?

— За період моєї роботи в клубі, справді, це — найважчий період. 

— У «Політехніці-Галичині» бюджет затверджують на сезон чи на рік?

— У нас ухвалюють бюджет на сезон. Але яким буде фінансування наступного сезону, зараз я не знаю.

— Порівняно з минулим сезоном, наскільки зменшився бюджет?

— Не можу розголошувати комерційні таємниці. Скажу лише, що суттєво, в кілька разів. 

— Місце галичан у турнірній таблиці відповідає рівню фінансування?

— Зазначу, що за грою ми повинні були перемагати хоча б у трьох іграх, проте недобрали своїх очок. А чи відповідає місце нашому бюджету? Мабуть, що так. Однак, вважаю, ми мали б бути вище в турнірній таблиці. Але нам  бракувало зборів, передсезонних ігор, де відпрацьовують тактичні схеми. Та й укомплектовували команду ми вже під час сезону. Отож об’єктивних причин багато. У хлопців не має віри в себе, адже ніхто не грав на хорошому рівні в Суперлізі. У нас є лише троє молодих виконавців, які мають певний досвід виступів в еліті, а інших ми брали з вищого дивізіону. 

— На Вашу думку, яка якість українського баскетболу зараз?

— На це питання немає однозначної відповіді. Колись було багато якісних легіонерів. Тоді вважали, що наш баскетбол є четвертим-п’ятим у Європі. Це був один рівень. Тепер грають українці, які раніше вважали себе недооціненими. Очевидно, що рівень упав… Але є і позитив: зараз грають наші доморощені гравці, які мають прекрасну нагоду себе розкрити. Ніколи раніше в Суперлізі не було так багато молодих гравців, зокрема 1995-1997 років народження. Вони б раніше сиділи в дублі, і їх ще років 2-3 ніхто не допускав би до основи. Зараз вони на виду. Це — нові люди, нові таланти, які, дай Боже, ще допоможуть збірній досягати результатів. 

— Чи доречно говорити про завдання «Політехніки» на новий сезон?

— Безперечно… Завдання на сезон — потрапити в плей-оф. Наразі ми його не виконуємо. Але м’яч круглий, ще є півтора кола. Будемо боротися.

— Зараз є можливість підсилити команду?

— Українцями — ні, хіба що легіонерами. Але ми їх фінансово не потягнемо. Хоча, зараз ніхто не може бути впевнений у майбутньому. У якогось клубу може закінчитися фінансування, отож з’являться вільні гравці…

— Є імовірність того, що хтось не дограє до кінця сезону?

— Були проблеми в «Миколаєва», але зараз ситуація стабілізувалася. В усіх інших командах зараз становище стабільно  складне, але всі намагаються якось втриматися.

— В Україні баскетбольні клуби можуть хоча б трохи зменшити свою фінансову залежність від інвестора й почати заробляти самостійно?

— Хотілося б у це вірити, але наразі — ні. Сьогодні основним джерелом  коштів є спонсори. Потужних рекламних контрактів ми не можемо підписувати. Великий майданчик на 4-5 тисячі глядачів, який хоча б якось виправдовував затрати на клуб, є тільки в Києві. Крім того, в Україні спортом номер один є футбол, на який ходить багато людей. Баскетбольної культури, яка є в Америці чи Прибалтиці, в нас ще немає. Потрібно прагнути цього, створювати шоу, якісний продукт, тоді й глядачі підуть. Та й фінансово для звичайної сім’ї відвідувати спортивні ігри складно.

— Хіба до загострення економічної ситуації не було проблем із заповненням глядачами баскетбольних ігор?

— Коли київський «Будівельник» виступав у Євролізі, то Київський палац спорту був на 80 відсотків заповнений. А квитки коштували навіть не сто гривень, а більше. Тобто, якщо команда на підйомі, їй протистоїть сильний  суперник, то глядачі йдуть на такі ігри. 

— Але впродовж сезону таких ігор не багато…

— Правильно. Але якщо буде більше матчів, більше українських команд гратиме в Євролізі, зросте фінансування, з’являться кращі виконавці, тоді й зацікавлення глядачів зросте. Над цим потрібно працювати.

— У Львові під чемпіо­нат Європи планували побудувати новий спорткомплекс. Через кризу цю ідею «заморозили»?   

— Так, на жаль.

До теми...

Перед початком цього сезону «Політехніку-Галичину» очолив наймолодший тренер в історії Суперліги — 24-річний Максим Фомічов. Але з десяти стартових поєдинків «політехи» перемогли тільки в одному. Така серія невдач не влаштовувала керівництво. Адже перед сезоном у «студентів» були амбіції боротися за високі місця, а не вивчати дно турнірної таблиці Суперліги. Тому керівництво відправило цього наставника у відставку. Рятувати сезон було довірено Кирилу Погостинському. Він уже очолював команду минулого сезону, коли команду покинули всі іноземці. Погостинському допомагає 40-річний Ярослав Зубрицький, який є граючим тренером. «Ярослав Зубрицький є тренером, який іще грає на полі. Сподіваюся, скоро ми урочисто піднімемо його майку в нашому залі. Це наш львівський гравець. Думаю, він залишиться в клубі, буде тут працювати. Цього року буде асистентом і гравцем, а наступного — побачимо, що він вирішить», — зазначає Кирило Погостинський. Зубрицький зіграв перший матч у Суперлізі за львівську команду в сезоні 1995/96. Пізніше в кар’єрі гравця були київський «Денді-Баскет», БК «Одеса», южненський «Хімік», а також титули чемпіона України та Болгарії.  

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: