Київ і Львів прийматимуть єврокубкові матчі та поєдинки збірної аж до листопада?

24 травня 08:54
Переглядів: 302
суркіс

Григорій Суркіс поспілкувався з журналістами після товариського матчу Україна - Нігер .

- Що буде зі стадіонами? Станом на червень лише львівський і київський стадіони можуть приймати міжнародні матчі.

- Так , ви праві. Найближчі матчі жіночої і молодіжної збірної можуть бути зіграні лише у Львові та Києві. Скажу більше всі інші матчі в проміжку з липня по жовтень- листопад ( у тому числі єврокубкові поєдинки і матчі кваліфікації ЄВРО-2016 ) теж пройдуть в цих містах. Втім , це рішення ФІФА було очікувано . Очікувано , бо сама наша доблесна федерація некомпетентними , незрозумілими рішеннями підштовхнула до цього УЄФА. Тому що матчі УПЛ 29 -го туру пройшли без глядачів. Так , в Україні існують гаряча точка . Так , Україна знаходиться в громадянському протистоянні , де вона розірвана на частини. Але при цьому компетентність , системність , логіка , алгоритм повинні були дозволити прийняти рішення проводити матчі в тих містах , які на сьогоднішній день абсолютно безпечні для глядачів. Хіба головний стадіон країни 7 -го травня не продемонстрував , що дві сторони футбольного протистояння : Одеса і Київ не можуть знайти спільну мову ? Цього взаєморозуміння часом не вистачає нашим політикам і керівникам при прийнятті рішень , які пішли б на користь суспільству.

А суспільство живе , в тому числі, і футболом. Футбол продемонстрував , що може бути об'єднуючою силою. Ультрас 16 -ти клубів волали до розсудливості ФФУ. Проводити фінальну зустріч в Кубку України можна було в абсолютно безпечному Львові чи Києві. Я думаю , що , якби члени виконкому володіли належним розуміння ситуації , то вони б подзвонили в Динамо і Шахтар з наступною пропозицією : провести нинішній фінал у Києві. У теж час в регламенті наступного Кубка прописати місцем проведення вирішального поєдинку ( незалежно від команд- учасниць) - Донецьк. Упевнений , що президенти клубів у цій критичній ситуації , коли Полтава могла стати ще одним вибухонебезпечним регіоном , пішли б на компроміс.

Полтава , на щастя , не стала черговим осередком протистояння . Багато в чому завдяки вболівальникам , яким вистачило здорового глузду не брати штурмом будівлю ФФУ і вплинути на виконком іншими засобами. На жаль , трибуни на фінальному матчі не були заповнені. Згоден з Луческу , що така ситуація на стадіоні не відповідала драматизму , сценарієм фіналу і історичному протистояння Динамо - Шахтар . На цей раз результат відійшов на другий план , важливо було , як поведуть себе вболівальники. Вони показали себе справжніми патріотами на відміну від багатьох людей б'ють себе в груди і звалищах про любов до Батьківщини . Фани влаштовували переклички "Київ - Донецьк - Полтава" даючи країні імпульс до єдності. Сьогодні , коли весь стадіон встав і в єдиному пориві виконав гімн країни , у мене з'явилося відчуття , що розсудливість переможе , а ми будемо все мудрі незалежно від займаної позиції в тій чи іншій частині суспільного життя.

- Маленьке уточнення: обмеження стосується тільки червня місяця або ж більш тривалого періоду?

- Ще раз повторюю , вам слід уважно прочитати лист, який було направлено ФІФА на адресу федерації . ФІФА продовжує моніторити ситуацію і просить клуби відпрацювати механізм проведення матчів не в тих містах , де йде громадянське протистояння . Я в силу особистих обставин (прим. смерть матері) не був присутній на засіданні в Турині , але , тим не менш , я розмовляв з керівництвом УЄФА. Позиція на сьогоднішній день саме така . Позиція полягає , насамперед, у турботі про безпеку глядачів. Я сподіваюся, у федерації вистачить здорового глузду , щоб дати чіткий сигнал ФІФА та УЄФА : матчі можуть проводитися не тільки в Києві і у Львові , а й в інших регіонах. Шість наших команд будуть брати участь в єврокубках , можливо все вони вийдуть в осінню частину. Не можу уявити , щоб всі вони грали на двох стадіону.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: