ЛДУФК (Львів) – "Буревісник" (Кременець) – 3:1

03 квітня 21:11
Переглядів: 140
гол

Збірна студентів ЛДУФК зіграла свій перший поєдинок весняної частини Чемпіонату України з футболу серед студентів вищих навчальних закладів сезону-2014/2015. У домашній грі проти «Буревісника» з Кременця, поступаючись після першого тайму з рахунком 0:1, підопічні Олега Колобича у підсумку здобули вольову перемогу – 3:1.

Аби зберегти на груповому етапі шанси на продовження боротьби за одну з двох путівок у фінальну пульку, нашим футболістам необхідно було гостей з Кременця лише перемагати. Тож не важко було передбачити, що господарі поля зі стартовим свистком арбітра підуть уперед доволі великими силами. Так воно й сталося, от тільки атакам підопічних Олега Колобича на початку гри відверто бракувало гостроти. Доходячи до карного майданчика суперника, гравці ЛДУФК не могли наблизитися на забійну позицію, а дальнім пострілам, які, зважаючи на сиру погоду, мали б стати грізною зброєю, не вистачало як точності, так і потужності. Тож гра ніби то й проходила за переваги нашої команди, але до небезпечних моментів справа не доходила.

Більше того, ми не лише не забили, а ще й пропустили гол у свої ворота. Забитий «Буревісником» м’яч став не лише нелогічним, виходячи з розвитку подій на полі, а й виявився повною несподіванкою для гравців обох команд, щоправда, з однією, але дуже суттєвою різницею: для гостей – приємною, а от для господарів – прикрою. Рахунок було відкрито на 19-й хвилині, після того, як львів’яни порушили правила на своїй половині поля, на лівому фланзі оборони, поряд з боковою лінією. Арбітр призначив штрафний на користь «Буревісника». Зазвичай з такої позиції йде передача верхом в район 11-метрової позначки. Саме таких дій всі чекали і від Богдана Сконевського, який взявся виконувати стандарт. Але 17-й номер команди з Кременця з лівої підступно пробив у ближній кут. Голкіпер ЛДУФК Віталій Данилів явно не чекав такого розвитку подій, в результаті припустився помилки і фактично сам закинув круглого до сітки – 0:1.

Пропущений м’яч приголомшив психологічно нашу команду і хоча вона до самого свистка на перерву продовжувала володіти територіальною перевагою, налагодити комбінаційну гру в першій половині зустрічі за великим рахунком їй так і не вдалося. Голкіпер та оборона «Буревісника» грала надійно і дисципліновано, тож гості спокійно довели перший тайм до його закінчення з мінімальною перевагою в рахунку.

Що саме говорив наставник ЛДУФК Олег Колобич своїм гравцям у роздягальні в перерві, сказати важко, але можна здогадатися, що компліментів гравці на свою адресу точно не почули. Та зрештою, воно й не так важливо, що саме говорив тренер команді. Головне, гравці не лише слухали, а й почули свого наставника і в другому таймі ми побачили у їхньому виконанні саме той футбол, який приносить і переможний результат, і естетичне задоволення.

Як і в першому таймі, щойно почався другий, наша команда великими силами перейшла на половину поля гостей і почала комбінувати, шукаючи шляхи до воріт суперника. «Буревісник» протримався акурат до середини тайму. А от далі його оборона дала три пробоїни. На 67-й хвилині Олександр Талапчук, який в перерві вийшов на заміну, отримавши м’яча в карному майданчику на лівому фланзі, на замаху обіграв захисника і щосили вгатив круглого у ближній кут.

Рахунок став нічийним – 1:1, а за вісім хвилин наша команда вийшла вперед. До голу призвела затяжна атака другим темпом, в фіналі якої Мар’ян Бабій отримав м’яч і в принципі міг пробивати по воротах сам – позиція була цілком придатною для удару. Однак він встиг оцінити ситуацію і побачив, що Богдан Фостаковський знаходиться один прямо по центру метрах в десяти від воріт. Мар’ян викотив круглого партнеру під удар і Богдан в дотик розстріляв ворота – 2:1! У голкіпера «Буревісника» Максима Механіва не було жодних шансів відбити гармату 15-го номера нашої команди. Натомість на 85-й хвилині, коли партнери довгою передачею з глибини поля вивели Фостаковського на очне побачення з воротарем, Механів зумів виграти дуель і відбив м’яч на кутовий. Та виявилося, що він лише на кілька десятків секунд відклав третє взяття воріт своє команди нашими хлопцями. Після подачі корнера з правого флангу Мар’ян Бабій виграв у захисників другий поверх і головою скерував круглого до сітки. 3:1 – перемога команди ЛДУФК, яка тим самим продовжує боротьбу за вихід у фінальний турнір чемпіонату України серед студентів вищих навчальних закладів.

ЛДУФК (Львів) – «Буревісник» (Кременець) – 3:1 (0:1)
1 квітня. Початок – 14:00. Львів. Стадіон СКА. Поривчастий вітер, місцями дощ. +4°С. 125 глядачів.

Арбітр – Віталій Маляр (Хмельницький).
Асистенти: Юрій Суряк (Львів), Олег Притула (Жовква).
Четвертий арбітр – Олександр Шандор (Львів).
Спостерігач арбітражу – Орест Шмигельський (Львів).

ЛДУФК: Віталій Данилів (Павло Толстой, 46) – Володимир Скотаренко (Олександр Талапчук, 46), Сергій Фарботняк, Микола Бухта, Юрій Покладок (Олег Шпур, 87), Ярослав Варивода, Богдан Фостаковський (Олег Шандра, 89), Остап Ілюк, Роман Павелчак (Роман Лебедь, 61), Мар’ян Бабій, Андрій Борик.

Запасний: Ростислав Шупер.

Старший тренер – Олег Колобич.

«Буревісник»: Максим Механів – Михайло Вітерук, Владислав Сороцький, Костянтин Пікуль, Максим Скіць, Вадим Годлевський, Богдан Сконевський  (Михайло Толстяк, 76), Віталій Груша, Олександр Апанчук (Артем Лисюк, 82), Андрій Андрусик, Андрій Понєдєльнік (Назарій Трошин, 68).

Запасні: Вадим Щирба, Віталій Ніколайчук, Павло Данилюк.

Старший тренер – Андрій Антонюк.

Голи: 0:1 – Богдан Сконевський (19), 1:1 – Олександр Талапчук (67), 2:1 – Богдан Фостаковський (75), 3:1 – Мар’ян Бабій (86).

Попередження: Костянтин Пікуль (5), Роман Павелчак (28).