Леонід Ковель: Повернення і покаяння

13 лютого 12:21
Переглядів: 270
коваль

Білоруський форвард Леонід Ковель повернувся у львівські "Карпати" після шести років поневірянь в чемпіонатах Росії, Білорусі і Казахстану. Повернувся, щоб, за його словами, битися за амбіційний клуб. Щоправда, повернути прихильність фанатів, які, як відомо, багато чого вирішують в управлінні клубом, білорусу буде дуже важко. 

Скаути "Карпат" помітили Ковеля у 2006-му році, коли той чудово проявив себе у матчах за мінське "Динамо" в чемпіонаті Білорусі та єврокубках. 20-річний футболіст переїхав до Львова на початку 2007-го і відразу став однією з головних ударних сил "Карпат" в атаці. До кінця сезону Ковель забив 6 голів і став другим бомбардиром команди після Батісти.

Перший гол Ковеля за "Карпати"

Вже на старті сезону 2007/2008 Ковель був найяскравішою зіркою "зелено-білих", улюбленцем уболівальників і головною надією білоруського футболу. Усім цим гучним статусам від відповідав своїми діями на полі: в осінній частині чемпіонату України нападник провів 16 поєдинків і забив 6 голів - найкраща результативність у команді. Але взимку надійшла спокуслива пропозиція з Росії...

Леонід Ковель проти Івана Саєнка ("Спартак")

З інтерв'ю Леоніда Ковеля виданню "Сегодня", 27 січня 2008-го року:

- Напевно, непросто зосередитися на грі, коли твоє ім'я в центрі уваги всіх новинних агентств.

- Намагаюся не відволікатися на цей галас. Контракту з "Карпатами" я не підписував, мені його навіть не пропонували, тому мав право перейти в будь-який клуб. І не знаю, чому вони вирішили роздути скандал. Я ж був абсолютно спокійний, адже у мене був контракт з "Динамо".

- Але є припущення, звідки могли з'явитися ваші підписи на новій угоді з українським клубом?

- Не маю поняття. Більше того, на контракті стоїть дата 1 січня, а я в цей час був у Мінську. Це всім відомо. Але керівники "Карпат", мабуть, вважають себе найхитрішими. Перерахували гроші, а моїм думкою не поцікавилися. Якщо чесно, не хочу навіть обговорювати цю тему. Страшні люди. Сподіваюся, що ця історія незабаром вирішиться, після чого її можна буде забути.

В Раменському у Ковеля не пішло. Форвард не зумів забити жодного гола у 41 матчі за "Сатурн". Потім клуб припинив існування і білорус повернувся у рідне "Динамо" з Мінська, де також не виблискував (2 голи у 28 матчах). Далі ФК "Мінськ", казахстанський "Іртиш" (6 матчів, один гол), знову "Мінськ" (9 матчів, два голи) і у 27-років повернення до Львова.

З інтерв'ю Леоніда Ковеля офіційному сайту "Карпат", 9 лютого 2014-го року:

- Був один шанс із тисячі, що я знову опинюся у Львові. І от він... Ініціатива? Якщо я тут, то, звичайно ж, вона була обопільною, але, мабуть, у мене все ж було більше бажання. Тут така команда і таке місто... Хто б не хотів в такому антуражі грати? Я дуже вдячний керівництву клубу за те, що отримав другий шанс у "Карпатах", це дорогого вартує.

Я щиро шкодую про перехід в "Сатурн". Не хочу шукати виправдань, але я був молодий, гарячий, вважав, що перейду на вищій рівень. Напевно, не пощастило і в тому, що не знайшлось людини, що відмовила б мене від цього кроку. Життя таке, що лише з часом починаєш розуміти свої помилки.

Зараз я буду доводити своє право називатися карпатівцем з подвійним бажанням, старатимуся грати і віддаватися на 100%. Фани побачать, що я прийшов сюди не з байдужістю. Буду битися за амбіційний клуб.

Я знаю і пам’ятаю, що у Львові фанати дуже щиро та віддано підтримують команду, серед них просто немає байдужих. При бажанні зустрінемось, подивимось один одному в очі, поговоримо, без камер і зайвої уваги.

Поки що важко зрозуміти, для чого "Карпатам" вже не молодий футболіст, який останні кілька сезонів якщо і грав у футбол, то на дуже посередньому рівні. А особливо дивує термін дії контракту - три роки. Сумнівно, що ініціаторм запрошення Ковеля став Олександр Севідов, який навряд чи знайомий з карпатівським минулим білоруса. А в такому випадку шансів нагадати про себе зразка 2007-го року в Ковеля дуже мало. Максимум - кілька виходів на заміну і оренда в один із клубів на батькіщині. ФК "Мінськ", наприклад.

/em вже не молодий футболіст, який останні кілька сезонів якщо і грав у футбол, то на дуже посередньому рівні. А особливо дивує термін дії контракту - три роки. Сумнівно, що ініціаторм запрошення Ковеля став Олександр Севідов, який навряд чи знайомий з карпатівським минулим білоруса. А в такому випадку шансів нагадати про себе зразка 2007-го року в Ковеля дуже мало. Максимум - кілька виходів на заміну і оренда в один із клубів на батькіщині. ФК

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: