Леонід Стефанишин: "Я патрiот i завжди виступав за те, щоб українцi мали бiльше iгрового часу"

16 березня 20:02
Переглядів: 236
Стефанишин

Вiдбулися черговi матчi баскетбольної суперлiги. Родзинкою вiдновлення змагань стало те, що в українських командах майже не залишилося легiонерiв.

Майже всi команди втратили темношкiрих iноземцiв i тепер покладаються тiльки на українцiв. Про революцiйнi кадровi змiни в чемпiонатi розповів один iз лiдерiв "Галичини", гравець збiрної України Леонiд Стефанишин.

- Як вплинув на рiвень чемпiонату масовий вiдтiк легiонерiв?

- Я патрiот i завжди виступав за те, щоб українцi мали бiльше iгрового часу. Вважаю, що вони того вартi. Якщо їм давати бiльше часу, то кожен українець -- i молодий, i старший -- демонструватиме впевнену, яскраву гру європейського рiвня. Згоден, що на цей момент чемпiонат трохи втратив у силi, але вiн не втратив у цiкавостi.

По-перше, команди вирiвнялись, i це одразу додало змаганням iнтриги. По-друге, тепер українцi почуватимуться впевненiше, а вiд цього виграє весь український баскетбол, передовсiм наша нацiональна збiрна. Тому плюсiв значно бiльше. Ну нехай мiсць-два чемпiонат буде слабшим, але врештi-решт українцi заграють не гiрше за легiонерiв.

- Яких змiн можна чекати в турнiрнiй таблицi у зв'язку з вiдходом легiонерiв?

- Тепер все можливо. Чому "Галичина" хоче вигравати кожен наступний матч? Тому що нам треба виходити у плей-оф не з восьмого чи сьомого мiсця. Нам слiд бути шостими чи навiть п'ятими за пiдсумком регулярного чемпiонату. "Хiмiк" i "Будiвельник" грають в єврокубках, i своїх легiонерiв не вiдпустили. Тому, найiмовiрнiше, вони посядуть перше i друге мiсця. Тож команди, якi посядуть сьоме i восьме мiсця, у першому раундi плей-оф виходять на "Хiмiка" i "Будiвельника", а цього нiхто не хоче.

Нинi точиться боротьба не за вихiд у плей-оф, а саме за потрапляння у шiстку, щоб у першому раундi зiграти з рiвною командою, пробитися у четвiрку i там поборотися за бронзову медаль. Принаймнi наша команда орiєнтована саме на такий розвиток подiй. Як усе складеться -- побачимо. Боротьба буде цiкавою.

- Чому ви не згадуєте про "Донецьк", який нинi другий у таблицi?

- Ця команда втратила не лише всiх легiонерiв, там навiть два сильнi українцi поїхали. Не скажу, що їх взагалi варто скидати з рахунку, але певен, що "Будiвельник", який йде третiм i має на двi перемоги менше, у пiдсумку випередить "Донецьк".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: