Лідерство українських п’ятиборців

31 березня 11:18
Переглядів: 267
пятиборствро

Українські спортсмени результативно виступили на першому та другому етапах Кубку світу із сучасного п’ятиборства. В їхньому арсеналі вже є «бронза» та «срібло». Набравши хорошої форми, спортсмени готуються до наступного етапу, який пройде в китайському Чангду з 17 по 21 квітня

Другий етап Кубка світу із сучасного п’ятиборства проходив 20-24 березня 2013 року. Змагання відбувалися в зоні Деодоро – на найбільшій військовій базі Латинської Америки. У Ріо-де-Жанейро українці продемонстрували кращі результати, порівняно з першим етапом, який тривав у Палм-Спрінгс (США) із 20 лютого.

Старт Кубка світу з сучасного п’ятиборства став першим після Олімпійських ігор 2012 року. На цьому етапі українську команду представляли Дмитро та Павло Кірпулянські, Павло Тимощенко, Ірина Хохлова та капітан збірної – Вікторія Терещук, бронзова медалістка Олімпійських ігор 2008 року та чемпіонка світу. Саме вона і продемонструвала найкращий результат в індивідуальному змаганні, ставши першою. Українка набрала 5400 очок, обігравши китаянку Чжан Сяунань – 5388 балів і бразилійку Яну Маркеш – 5368. До того ж, Вікторія з Павлом Тимощенком стали третіми у змішаній естафеті (5666 очок).

Порівняно з першим етапом, на другому склад української команди дещо збільшився та змінився. Як і на старті Кубка, за нашу збірну виступила Вікторія Терещук та Ірина Хохлова. До оновленого складу також потрапили Ганна Буряк, Анастасія Спас, Олександр Мордасов, Руслан Наконечний. Уперше у змаганнях такого рівня взяли участь Юрій Федечко й Олександр Міщенко. Цей склад команди продемонстрував кращі результати, піднявшись у підсумку другого етапу на сходинку вище, порівняно з першим етапом.

Вікторія Терещук в особистому раунді змагань стала четвертою. Українка не добрала до призового місця тільки 25 балів. У чоловічому турнірі Юрій Федечко фінішував лише тридцятим, а Руслан Наконечний – 32-м.

У міксті (змагання між командами, до яких входять чоловіки та жінки) Терещук із Наконечним фінішували у змішаній естафеті другими. Змагання з фехтування вони завершили четвертими. «Золото» цій парі вдалося вибороти у плаванні. Найгірший результат українці продемонстрували в передостанньому змаганні – конкурі (подолання перешкод верхи). Вікторія та Руслан фінішували 13-ми. В останній дисципліні – комбайні (біг і стрільба з пістолета) – п’ятиборці стали другими.

У підсумку Наконечний і Терещук набрали 5696 очок, що дозволило їм стати другими. Першу сходинку зайняли росіяни Катерина Кураськіна і Олександр Лєсун з результатом 5736 балів. Треті – латвійці Олена Рубльовська та Денис Черковскіс (5592).

Атлетів та їхніх наставників привітав із перемогою Сергій Бубка, президент Національного олімпійського комітету. Він висловив упевненість у тому, що нові досягнення українських п’ятиборців не за горами.

Незабаром стартуватиме третій етап Кубка світу, де українцям знову потрібно буде доводити свою перевагу. Зважаючи на результати двох попередніх етапів, наші співвітчизники мають усі шанси продемонструвати першість на наступному турнірі. Найбільші надії покладають на Вікторію Терещук – капітана збірної, яка була найкращою серед українців на обох етапах.

Серед чоловіків призових місць слід чекати від Руслана Наконечного, який показав хорошу форму, особливо у змішаних естафетах. Надії покладають і на колишніх юніорів Юрія Федечка та Олександра Міщенка. Спортсмени мають прийти на зміну своїм старшим колегам. Уже в першому серйозному змаганні Федечку (єдиному представнику Львова) навіть вдалося обігнати Наконечного в чоловічій естафеті.

Поки що склад збірної України для участі у третьому етапі Кубка світу із сучасного п’ятиборства не визначили. Проте у тренерів є шанс відібрати найкращих атлетів, які зможуть гідно представити Україну в Китаї.