Лідія Шпак: "Займайтеся футболом – це дуже цікава гра, де ви знайдете багато друзів"

11 листопада 08:00
Переглядів: 109
Шпак

Однією з найперспективніших та універсальних гравців в українському жіночому футболі є, безумовно, вихованка волинського футболу Лідія Шпак, свідченням чого став нещодавній виклик її до складу національної збірної України. В активі Ліди вже є престижні нагороди всеукраїнських змагань та виступ за одну з провідних команд Білорусі. Окрім футбольного таланту, дівчина наділена неабиякою красою та чуйним серцем – нещодавно вона разом із двома подругами по збірній і головним тренером відвідали та підтримали поранених героїв АТО у Львівському військовому госпіталі. До уваги відвідувачів сайту пропонуємо інтерв’ю з Лідією Шпак. 

– Лідо, розкажіть, будь ласка, коли ви захопилися футболом і чим саме привабив вас цей вид спорту? 
– Футболом я захопилася ще у дитинстві, пам’ятаю себе ще маленькою дівчинкою, яка постійно бігала з м’ячем. Я завжди любила командні види спорту, а футбол, напевно, я вибрала тому, що це найвідоміший вид спорту і дуже цікавий. 
– Де ви робили перші кроки у футболі? 
– Перші свої кроки у футболі я робила у Маневицькій ДЮСШ. Займатися футболом я почала від десяти років. 
– Які найяскравіші враження залишилися у вас від періоду дитячого футболу? Мабуть, були цікаві поїздки на змагання та успішні виступи? 
– Так, було дуже багато цікавих поїздок. Та найбільше мені запам’яталася поїздка у Житомир. Це був чемпіонат України. Ми зайняли там друге місце. Запам’яталася, напевно, тим, що я була наймолодша учасниця. 
– Як проходив перехід у дорослий футбол? У якій команді ви розпочали свою професіональну футбольну кар’єру? Коли прийшли перші серйозні успіхи? 
– У сімнадцять років я підписала контракт із «Нафтохіміком» (Калуш). Із цією командою я перейшла у дорослий футбол. У 2012-му році ми здобули Кубок України, а також зайняли друге місце у чемпіонаті України. 
– А коли вам запропонували виступати за команду з Білорусі? 
– Після двох років у «Нафтохіміку» мені запропонували контракт у білоруському клубі «Нива-Белкард» (Гродно). 
– Як складаються у вас справи в цій команді? Яке місце вона зайняла у чемпіонаті та й загалом які завдання вирішує? 
– Це – молода перспективна команда. У перший рік ми зайняли п’яте місце. На 2015-ий рік було завдання потрапити у трійку. 
– Чи є у вас бажання повернутися до виступів в українському чемпіонаті? Можливо, недавно були якісь пропозиції щодо переходу в українські чи закордонні команди? 
– Так, у мене були пропозиції від українських клубів (я ще у роздумі). Звичайно, хотілося б пограти за кордоном, але пропозицій ще не було. 
– Чи доводилося вам грати на різних позиціях у різних командах? Де на футбольному полі почуваєтеся найкомфортніше? 
– Розпочала я свою кар’єру на позиції нападника у «Нафтохіміку». Коли потрапила у молодіжну збірну, то поставили центральним захисником. Коли грала у Білорусі, було по різному – грала і нападником, і захисником, так як на двох цих позиціях почуваюся комфортно. 
– Чи став несподіванкою для вас виклик у національну жіночу збірну України? 
– Так, для мене була несподіванка, коли у клуб прийшов виклик до складу збірної України. Дуже зраділа. 
– Які враження залишилися від двох стартових матчів відбору на Євро-2017? Чому, на ваш погляд, не вдалося досягнути кращих результатів? 
– Ми зіграли з двома досить сильними командами. Не вистачило, напевно, впевненості та боротьби на полі. Та це тільки початок відбіркового циклу, вся боротьба ще попереду. 
– Які у вас плани на зимове міжсезоння – добре відпочити чи постійно треба підтримувати хорошу спортивну форму? 
– У міжсезонні я хочу відпочити та підлікувати мікротравми. 
– Які уподобання маєте, окрім футболу? Як проводите своє дозвілля? 
– Дуже люблю активний відпочинок із друзями. Вільний час від футболу стараюсь проводити зі сім’єю, бо дуже скучаю за ними. 
– Як до вашого захоплення футболом ставляться рідні та друзі? Чи підтримують вас у цій справі? 
– Спочатку рідні не дуже схвалювали моє захоплення футболом, так як я дівчина. Вони вважали, що цей вид спорту більше чоловічий. Але потім зрозуміли, що це мені дуже подобається, і стали підтримувати, за що я їм дуже вдячна. 
– Мабуть, така симпатична футболістка має багато шанувальників, чи не так? Чи поділитеся інформацією зі свого особистого життя? 
– Шанувальників є достатньо, але до серйозних стосунків ще не готова, так як на першому місці у мене кар’єра. 
– Які ваші найближчі плани у футболі та яких успіхів мрієте досягнути у спорті загалом? 
– Хочу стати відомою футболісткою та бути прикладом для молодого покоління. 
– Чи можете порадити дівчаткам зайнятися грою у футбол? Якщо так, то які поради дасте початківцям, щоб стати успішними футболістками? 
– Так, дівчатка, займайтеся футболом – це дуже цікава гра, де ви знайдете багато друзів. Якщо ви хочете професійно займатися, то потрібно старанно виконувати усі завдання, які дає тренер, а також треба набратися терпіння і не здаватися, не дивлячись ні на що. Вірте у себе і все вдасться. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: