Ліга Парі-Матч. Підсумки тринадцятого футбольного туру

03 листопада 09:45
Переглядів: 53
Ліга Парі Матч

Дует лідерів та головний аутсайдер турніру тепер знаходяться ще далі від основної групи команд.

Господарі-гості. Минулий уїк-енд виявився напрочуд мирним, адже 4 поєдинки не виявили переможця. Вдома успіх прийшов до 2-х колективів, з числа гостей виграв лише «Шахтар». Тому загальне положення у даній суперечці з боку господарів змінилось так: +30 =25 -29.

Великі перемоги. З різницею у 3 м’ячі або більше тільки «Шахтар» на полі «Зорі» подолав супротивника з рахунком 7:1. Це 19-й «великий» виграш у змаганнях, причому в активі гостей 11 подібних результатів, у господарів – 8.

Вольові перемоги. Ніхто не зумів взяти у підсумку 3 очки, якщо поступався по ходу поєдинку. Число реалізованої волі до перемоги у турнірі залишається без змін – їх було 4.

Голи. У зіграних 7-ми матчах арбітри вказували на центр 17 разів (після 7-ми вдалих атак господарів, у 10-ти випадках раділи гості). Всього у поточному сезоні проведено 217 голів (104-113). Середня результативність туру – 2,43, загальна – 2,58.

Перший тайм – другий тайм. До перерви гру більшості колективів можна було назвати пристрілочною: тільки 6 м’ячів влетіло у сітку (по 3 для господарів та гостей). Влучність помітно зростала після відпочинку – 11 (4-7). Загальне співвідношення результативності 2-х таймів набуло такого вигляду: 85 (36-49) – 132 (68-64).

Автоголи. Поки що ювілейного у турнірі 10-го м’яча у власні ворота ніхто не забив. Їхня кількість залишилась тією ж, що й до початку туру – 9.

Дублі та хет-трики. Усі 3 гравці, які у звітний ігровий день забивали двічі, представляють «Шахтар», а вражали таким чином ворота «Зорі» Тарас Степаненко, Едуардо та Алекс Тейшейра, який не зупиняється в абсолютних досягненнях. Ще не завершилось перше коло, а у нього «пострілів» дуплетами назбиралось 8. Тепер гольових «дублів» у у сезоні рівно 20, жодного хет-трика, але перевершив усіх Євген Селезньов з 4-ма голами у ворота «Сталі».

Попередження. Значно частіше на жовту картку напрацьовували гравці приїжджих команд – 19 з 28-ми, тоді як у пасиві господарів 9 «гірчичників». Всього їх у змаганнях винесено 374 (174-200). Середня кількість попереджень у турі – рівно 4, зведена – 4,45.

Вилучення. Єдину червону картку туру заробив Денис Васін («Сталь» - ця команда грала на чужому полі). Загалом за 12 зіграних турів рефері вдавались до вилучення 25 разів (13-12).

Пенальті. Призначено та реалізовано 3 удари з 11-метрової позначки. Вдома Микита Каменюка («Зоря») «розпечатав» ворота «Шахтаря», а Владислав Калітвінцев зробив те ж саме у зустрічі проти «Сталі». Дніпродзержинці у цьому ж матчі також забили з пенальті – гол на рахунку Антона Котляра. Таким чином, кількість таких спроб з початку турніру – 26 (14-12), результативними з них виявились 22 (12-10). Ефективність складає 84,6%.

Глядачі. Чергові ігри вирішили подивитись на стадіонах 27 004 любителі найпопулярнішої гри. Найбільшу увагу привернув поєдинок у столиці між «Динамо» та «Металістом», на який було продано 10 976 квитків. Загальне число глядачів збільшилось до 490 966-ти. Середня відвідуваність туру – 3 858, Ліги Парі-Матч – 5 845.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» має 7-матчеву переможну серію. Донеччани до гри із «Зорею» востаннє забивали 7 м’ячів 9 травня («Говерла» - «Шахтар» - 3:7), а перемагали з різницею у 6 м’ячів 15 березня («Шахтар» - «Олімпік» - 6:0).
− Серед виграшних матчів «Динамо» 6 останніх завершуються «на нуль» у захисті.
− «Дніпро» перервав 8-матчеву серію без нічиїх. У гостях дніпропетровці не програють 8 поєдинків до ряду.
− «Зоря» перервала 8-матчеву безпрограшну серію. Луганці вперше у Чемпіонатах України (у 426-й зустрічі) пропустили 7 голів за гру.
− «Ворскла» у гостях нікому не поступається під час останніх 11-ти візитів.
− «Волинь» у Луцьку не забиває вже 270 хвилин.
− «Карпати» перервали 3-матчеву домашню серію без перемог та з пропущеними м’ячами.
− «Олександрія» пропускає 6 турів поспіль, а у рідних стінах не програє 4 рази до ряду.
− «Сталь» вперше у лізі найсильніших (у 7-му поєдинку) вдома зіграла внічию.
− Забивна серія «Олімпіка» налічує 5 зустрічей.
− «Металург» не виграє протягом 15-ти турів, «Металіст» - 11-ти, «Говерла» - 5-ти.
– «Чорноморець» вперше у 2015 році на своєму полі утворив 3-матчеву безпрограшну серію.

Ювілеї:
− «Ворскла» пропустила у Чемпіонатах України за час гостьових зустрічей 400 м’ячів. Автором ювілейного став Павло Мягков («Олександрія»).
− Леонардо («Дніпро») провів 100 матчів у Прем’єр-лізі.