"Локомотив" втретє б'є "Енергію" і виходить у фінал!

02 травня 17:24
Переглядів: 173
енергія локомотив

Рахунок у серії 0:2 після двох матчів, що відбулися в Харкові, не залишав господарям жодного вибору, як в звітному матчі грати тільки на перемогу. Однак вирішувати цю задачу на старті гри можна по-різному. Можна відразу ж спробувати придушити суперника, щоб забезпечити собі заділ у рахунку, є варіант, при якому навпаки, можна почати гру обережно, уникати помилок, вимотати суперника, щоб дочекавшись відповідного моменту, домогтися потрвбної переваги.

Варто відразу сказати, що в порівнянні з харківськими матчами у старті в обох команд відбулися зміни на воротарських позиціях - гру розпочали Андрій Пітуля і Дмитро Литвиненко. Львівському воротареві першому знайшлася робота після удару Дмитра Сорокіна, а ось воротареві «Локо» по-дорослому довелося вступити в гру на 7-й хвилині, коли він відбив два небезпечні удари Федюка і Багряка.

Рахунок же був відкритий через хвилину. Господарі помилилися на своїй половині, у кілька передач м'яч був доставлений до Білоцерківця, який з лінії штрафного проштовхнув його повз Пітуля. Господарі відразу додали, Кордоба двічі перевірив Литвиненка, а відігралися «енергетики» після обрізки Рогачова на своїй половині. Пішов вихід «три в одного» на ворота Литвиненка, і той не зміг перешкодити відзначитися Федюку, який замкнув передачу Кордоби - 1:1.

Однак рівними на табло ці цифри були менше хвилини. Білоцерківця збили біля штрафного господарів, і після передачі Овсяннікова Журба сильно пробив під поперечину. Більше того, незабаром Журба міг збільшувати перевагу гостей. Львів'яни грубо обрізалися в центрі майданчика, і Журба відправився на рандеву з Пітуля. «Залізничник» вирішив не обігравати голкіпера і пробив - Пітуля вийшов з воріт і виграв цю дуель.

Господарі не залишали надії виправити ситуацію ще до перерви, і найнастирливіший в їх складі, Микола Грицина, ледь не створив маленький шедевр. На 19-й хвилині, обігравши двох суперників, львів'янин вийшов один на один, але тут вже Литвиненко вчасно вийшов з воріт і грудьми відбив м'яч.

Відразу після перерви суперники втратили по гольовому моменту. Овсянніков дальнім ударом струсанув штангу, а в атаці у відповідь Микола Грицина на замиканні пробив з меж штрафного, але йому не вистачило точності. «Енергія» організувала справжній штурм воріт гостей, і Павленко мав зрівнювати рахунок, але після передачі Михайла Грицини з меж штрафного влучив повз відкритий ствір воріт. Гості відповіли виходом Овсяннікова один на один, але Пітуля знову був на висоті.

Ситуація ще не раз могла качнутися в ту чи іншу сторону, але м'яч не йшов у ворота, поки на 33-й хвилині високу майстерність не показав Микола Білоцерківець. Після довгої передачі від штрафної «Локомотива» Білоцерківець метрів з 10-ти  з розвороту увігнав м'яч у дальній кут воріт - 1:3.

За такого рахунку варто було чекати гри «Енергії» з п'ятим польовим, і під кінець 35-ї хвилини Кордоба вперше в матчі вийшов на майданчик у воротарській футболці. Але перший млинець виявився глевким - помилка, і Білоцерківець від своїх воріт запустив м'яч у порожні протилежні.

Господарі продовжили гру з п'ятим, і незабаром їх зусилля увінчалися точним ударом Кордоби. На те, щоб перевести гру в серію пенальті, в "Енергії" було трохи менше чотирьох хвилин, але «Локомотив» після тайм-ауту заграв в жорсткий пресинг, вбиваючи час і не дозволяючи Кордобі вийти на більшість. Час стрімко танув, господарі вже били при першій зручній нагоді, але поспіх - не найкращий союзник.

Останні корективи Максим Павенков вніс за півтори хвилини до кінця другого тайму на своєму тайм-ауті, після якого Кордоба і Федюк пробили у «молоко». А ось Дмитро Сорокін за лічені секунди до сирени повз порожні не промахнувся. Це була переможна крапка і в матчі, і у всій серії.

5:2 - третя перемога «Локомотива», який всуху виграв півфінальну серію, проте в кожному з матчів чемпіонам України довелося викладатися по максимуму. «Енергія» була гідним суперником, і тепер на львів'янан очікує серія за бронзові медалі.

Третій матч 1/2 фіналу плей-офф

«Енергія» (Львів) - «Локомотив» (Харків) - 2:5 (1:2).

Рахунок у серії 0:3

«Енергія»: Андрій Пітуля - Андрій Федюк, Роман Кордоба, Віталій Багряк, Тарас Кузь - Максим Павленко, Михайло Грицина, Микола Грицина, Степан Струк - Богдан Стефанків, Василь Денис, Ярослав Писько
«Локомотив»: Дмитро Литвиненко - Дмитро Сорокін, Денис Овсянников, Микола Білоцерківець, Сергій Журба - Віталій Кісєльов, Микита Шпигарь, Євген Рогачов, Дмитро Федорченко - Дмитро Бондар, Дмитро Шамлі, Максим Бессалов

Арбітри: Руслан Лутій, В'ячеслав Дараган (обидва - Київ)

Голи: Андрій Федюк, 13, Роман Кордоба, 37 - Микола Білоцерківець, 8, 33, 36, Сергій Журба, Дмитро Сорокін, 40.

Попередження: Степан Струк, 4. Віталій Багряк, 25. - Дмитро Бондар, 25.

Удари (в ствір): 28 (9) - 26 (17).