Лозанна бере паузу. Справу "Металіст" – "Карпати" розглянуть в Києві

10 травня 10:56
Переглядів: 1043
Default Image

Очікували, що розгляд резонансної справи щодо договірного матчу "Металіста" і "Карпат" розпочнеться наприкінці весни і триватиме до липня 2011 року.

Однак у списку справ, які суд Лозанни має намір вирішити до цього часу, українського конфлікту немає. Цю справу Арбітражний суд вирішив розглянути в Києві 14—15 вересня — через два місяці після того, як стартує новий чемпіонат України, в якому, за логікою, "Металіст" і "карпати" повинні почати змагання з "мінус 9" очок.

Детальніше про такий несподіваний поворот подій кореспондентові "Експресу" розповіли голова профспілки "футбол України" Ігор Гаттаулін та віце-президент ФФУ Сергій Стороженко, який через цю справу побив горшки з Григорієм Суркісом.

— Чому розгляд нашої справи перенесли на пізніший термін і до столиці України?

І. Гаттаулін:
— По-перше, Лозаннський суд сам запропонував провести засідання в Києві. Своє рішення мотивував тим, що у цій справі надто багато фігурантів — близько 20 футболістів, з десяток функціонерів — Єфремов, Бандурко, Суркіс, Кочетов, Гаттаулін, Красников та інші. А це все передбачає відкриття віз, переїзди, проживання у дорогій Швейцарії. А що справа не обмежиться одним засіданням, то не кожен із її фігурантів фінансово потягне такі витрати.

По-друге, Лозанна хоче максимально розібратися у цій справі, поспілкуватись з усіма фігурантами. Тож із суто практичної точки зору проведення засідання в Києві — найкращий вихід. Зрештою, це їхнє рішення, ніхто на них не тиснув.

С. Стороженко:
— Суд хоче допитати всіх свідків, а не деяких — вибірково, як це робили раніше. І щоб нарешті була справедливість, якої вимагають обидва клуби.

— Виникає інше запитання: приїхавши до України, ці судді можуть потрапити під вплив зацікавлених сторін...

І. Гаттаулін:
— Я розумію, на що ви натякаєте. Гостинність господарів можна оцінювати по-різному. І, без сумніву, вона може певною мірою вплинути на їхнє рішення. Та, наскільки я знаю суддів з Лозанни (а нашу справу розглядатимуть бельгієць, француз і голова суду — німець), вони дуже дорожать своєю репутацією, цінують її значно вище за будь-яку гостинність. Хоча розумію: комусь вигідно, аби слухання проходили там, а комусь — аби тут. Не розшифровуватиму, кому саме.

С. Стороженко:
— (Усміхається). Свого часу я виступив із коротеньким інтерв'ю, у якому не визнав рішення КДК. То мені закидали, що я вже впливаю на рішення Апеляційного комітету. Тобто якщо люди вважають, що вплив можливий, то нехай так вважають. Якщо вже в Європі є такі судді, на яких можна буде вплинути, то я розчаруюсь у правничій діяльності.

— Засідання відбудеться вже після старту наступного чемпіонату. З яким показником його розпочнуть "Карпати" і "Металіст"?

І. Гаттаулін:
— Звісно, з нулем, адже рішення Лозанни ще не буде. Якби набуло чинності рішення нашого Апеляційного комітету, то вже б не працювали у футболі Красников, Єфремов, Дедишин та інші фігуранти справи, а з клубів уже б зняли очки. Та, згідно із процедурою, потрібно дочекатися остаточного рішення.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити