Львів у центрі уваги. "Шахтар" - "Шальке-04"

18 лютого 08:30
Переглядів: 679
Шахтар

Футбол давно перетворився у виробництво солідного товару, який, за великим рахунком, не зазнає простою. Вимоги календаря змушують футбольний м’яч крутитися беззупинно і незважаючи на погодні умови. І ось зараз у лютневий вечір у Львові відбудеться солідний матч, у якому український «Шахтар» протистоятиме німецькому «Шальке-04». Ставка гри – боротьба за Лігу Європи, другий за рейтингом, але не менш популярний і престижний на континенті турнір.

Суперники не потребують особливої реклами. Їхні досягнення давно зафіксовано у всіх поважних довідково-історичних виданнях. І все ж варто пригадати, що в колекції «Шальке-04» за 112 років існування клубу - 7 німецьких чемпіонських титулів, щоправда востаннє на вершині побували 1958 року та 5 звитяг у національному кубку Німеччини. Пишаються ґельенкірхенці і міжнародними перемогами – однією в кубку УЄФА, яка датується 1997 роком і двома у кубку Інтертото (2003, 2004).

«Шахтар» на цьому фоні не менш представницький. Тільки золотих медалей упродовж своєї 80-літньої історії назбирали 9 кружків. А цього року розраховують на 10-й титул найкращої команди України. Володіють донеччани і кубками СРСР (4) та України (9). На міжнародному рівні також …фотографувались на фоні того ж кубка УЄФА 2009 року після перемоги над …німецькою командою.

І все ж зупинимось на сьогоденні. Якщо «Шахтар», відпочиваючи в США та Іспанії, копав м’яча у показових матчах, то «Шальке-04», не покладаючи рук, трудився у своїй Бундеслізі. Тобто ігрова перевага на стороні німецького колективу.

У кадровому питанні в одних і других не бракує класних футболістів, які спільно творять доволі хороші команди. Так керівництво українського клубу у погоні за грошима позбулося …снайперської гвинтівки, якою для «Шахтаря» був Алєкс Тейшейра. Цей бразильський майстер залишив по собі в Україні хороші спогади, а мою колекцію збагатив скромним автографом. Безперечно приємно, що український клуб з року в рік виводить своїх футболістів на світовий рівень. Проте трансферний ринок, на мою думку, безжалісний.

Тепер виявилось, що не помічники донецькій команді ще й Бернард, Фред, Азеведо і Дентіньо, але для тренера Луческу це не повинно бути втратою. Бо цей наставник давно привчив глядача, що вдало проводить ротацію складу. До того ж на поготові замінити імпортних гравців є вітчизняні та не менш талановиті Малишев, Коваленко, Борячук…

Тішить і те, що з табору донецької команди долинають позитивні відгуки про готовність команди вести боротьбу за Лігу Європи. Все решта вирішить гра.

«Шальке-04» віддає перевагу центральній зоні та блискавичним атакам. Команда демонструє дуже зіграний колектив, де на перших ролях перебувають воротар Ральф Ферманн, оборонці Жуніор Кайсара, Сеад Колашінац та Роман Нойштедтері. У півзахисті виділяється молода пара Йоганнес Ґайс і Лєон Ґорецка. Рушійна сила команди це фланги, а точніше Лерой Зане і Ерік-Максим Шупо-Мотінґ. У центрі Максимілян Мейєр. А на вістрі нападу Клаас-Ян Хунтелаар – футболіст, який з нічого може зробити гол.

Виступає там і київський мароканець Юнес Беланда, щоправда на правах оренди, але і він забиває голи.

Не помічники команді Ді Санто (кращий бомбардир) і капітан та гравець бундестіма Бенедікт Хеведес.

Тренер Андре Брайтенрайтер на передматчевій прес-конференції сказав, що «Шахтар» — дуже досвідчена команда і демонструє високий рівень гри. Цей матч буде особливо складним. До того нам необхідно брати реванш 11 річної давності.

Нагадаю, що в сезоні 2004/05 ці команди на цій же стадії і даного турніру зустрічались. «Шахтар», незважаючи на домашню нічию, все ж вийшов переможцем (1:1, 1:0).

Сьогодні о 22:05 39-літній арбітр ФІФА з Туреччини Хюсейїн Гечек розпочне на «Арена Львів» матч «Шахтар» - «Шальке-04». Львів знову стає центром футбольної уваги. Так, що Друзі тепло вдягаймося і без запізнень рушаймо на стадіон! Буде цікаво!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: