Львів в очікуванні ватерпольних баталій… "Динамо" Львів : півзахист та напад

03 липня 10:50
Переглядів: 762
Динамо Львів

Баталій суворих, принципових, відтак, цікавих та інтригуючих! 10-12 липня за Кубок України у фінальних іграх змагатимуться львівське "Динамо", харківський "Слобожанець", команди НТУ «Харківського політехнічного інституту» та Дніпропетровського національного університету. На кону не лише Кубок - ПРЕСТИЖ!!! Адже вкотре поміряються силами дві найкращі команди України - "Динамо" vs "Слобожанець"!!! Хотілося б закликати якомога більше львів’ян прийти та підтримати рідну команду, яка є невід’ємної частиною багатої спортивної історії Львова.

А що ми, пересічні львів’яни, знаємо про них - славу і гордість нашого міста?! Та, майже, нічого. На жаль, не залишилось у нас того спортивного патріотизму, як у старі добрі часи. Тоді ігри СВОЇХ збирали аншлаги, при чому вболівали усі – спортсмени і не зовсім, дорослі та малі, чоловіки та жінки. А про гравців знали усе, інколи навіть краще від самих гравців. Нумо відроджувати призабуті традиції - любити та підтримувати наші команди!

Динамо Львів

"Динамо" Львів

Тож представляємо вашій увазі львівське ватерпольне «Динамо» - незмінних чемпіонів України вже три сезони поспіль, володарів Кубка України-2014. Команду впродовж двадцяти років очолює Заслужений тренер України Ігор Зінкевич, а допомагають йому легендарний ватерполіст, Заслужений тренер України Юрій Гайдаєнко та один з найсильніших гравців сучасності Вадим Скуратов. Та сьогодні не про тренерів, розпочнемо знайомство з нападниками та півзахисниками. 

Півзахисники: Віктор Момот, Олексій Шведов, Андрій Коноварт, Володимир Ситник, Гліб Шульженко, Дмитро Федоришин.

 Момот

Віктор МОМОТ, 37 років

Майстер спорту, капітан команди.

Народився 7 лютого 1978р. у м.Ужгороді.

У різні роки тренувався під керівництвом І.Васількіна, Є.Наумчика, Ю. Гайдаєнка, І.Зінкевича.

Зріст – 180 см , вага – 99 кг.

У «Динамо» з 1998 року. Щасливий, що встиг тоді ще пограти в одній команді з великими ватерполістами - Віктором Берендюгою, Юрієм Сидоровичем, Володимиром Каменецьким, які були значно старші і досвідченіші, тож багато чого навчили Віктора. З такими то гравцями, зрозуміло, що більше просиджував на лаві запасних, а з 2003 року увійшов до основного складу команди. Хоч капітаном «Динамо» став лише у останні роки, проте по-справжньому капітанствує вже віддавна. Адже підтримує зв’язки з усіма колишніми-теперішніми-майбутніми динамівцями.

У 2004 р. сезон провів за угорський клуб «Сентеш».

100-процентовий ігровик. Хоч не раз шкодував, що не наділений від природи високим зростом, який так необхідний ватерполісту. Та Ігор Зінкевич вважає: Віктор своєю працелюбністю досяг набагато більшого, ніж деякі ватерполісти і з кращими антропометричними даними.

Освіта: вища, у 2002р. закінчив Львівський державний інститут фізичної культури, здобувши фах вчителя-тренера.

З 2008р. успішно розпочав тренерську кар’єру у ДЮСШ №3, а з 2014р. - у Львівському училищі фізичної культури. Його вихованці 2002р.н. стали чемпіонами України-2014. У цьому сезоні знову змагаються у чемпіонаті України, до того ж зі старшими хлопцями, та мають реальні шанси перемогти. Люблять Віктора не лише діти, а й мами, адже знають, що по-батьківські опікується їх чадами.

Хобі – завзятий риболов.

Сімейний стан: Одружений. Донечці Марті - 9 років, синочку Кирилу -  2 місяці.

Життєве кредо: нічого недосяжного не існує!

 Олексій ШВЕДОВ

Олексій ШВЕДОВ

Олексій ШВЕДОВ, 35 років

Народився 2 лютого 1980 року у м.Львові.

Майстер спорту.

Член національної збірної команди України.

Зріст – 180 см, вага – 85кг.

Освіта: вища, Львівський державний інститут фізичної культури, спеціалізація – фізична реабілітація.

Ігрова кар’єра: 2004 та 2009р.р. – 2 та 4 місця відповідно у чемпіонаті Ірану. 2005-2006р.р. – у складі збірної Севастополя переміг на Кубку України. У 2006р. переїхав до Франції, за яку відіграв півтора сезони. 2008-2012р.р. – команда БМК м.Харкова, у складі якої двічі став чемпіоном України та тричі завоював Кубок України. 2011 рік - володар Кубка Білорусії у складі команди м.Гомеля. «Динамо» Львів - 1998-2005р.р., 2012 – і по сьогодні .

Кращий гравець чемпіонату України серед чоловіків сезону 2014-15р.р.

Свого часу у складі молодіжної збірної команди України посів 10 місце на чемпіонаті Європи та 11 місце (з 24 країн) на чемпіонаті світу. Ігор Зінкевич, який у той час був тренером збірної, згадує: хлопці досягли таких результатів не стільки за рахунок сили чи техніки, а завдяки іншому. Адже, незважаючи на те, що були з різних міст, зуміли згуртуватися і проявити справжній командний дух. Олексій, хоч і не був капітаном, вів цю команду. З того складу збірної лише  він сьогодні продовжує грати.

І як грає! Ігор Зінкевич знає, що Шведов, як і колись, може провести на полі всі 4-и періоди без замін; може зіграти у будь-якому амплуа - і в захисті, і в нападі та закрити проблемні позиції у грі. Одним словом - універсальний солдат та провідний гравець «Динамо». Хороший приклад підростаючим ватерполістам.

Ще й для суперників неочікуваний: дасть їм розслабитись, а потім раз – винирне під самим носом, відбере м’яча, і не встигне ніхто й оком кліпнути, як заб’є ГОЛ. Найголовніше - знають же усі манеру Шведова, та щоразу попадаються на цей гачок. Практично у кожній грі Олексієві вдається «провернути таку фішку». Браво!

Спробував себе і в ролі тренера. На останньому турі чемпіонату України Зінкевич довірив йому місце на тренерському містку. Олексію сподобалось, хоч до недавнього часу вважав, що тренерство не його.

Робота: приватний підприємець.

Гравець до мозку кісток - навіть сімейне життя не відділив від спорту. Одружився з Олею Болховітіною, яка свого часу була також ватерполісткою - нападником національної збірної команди України. Сьогодні щасливе подружжя виховує доньку Марію (8 місяців) та сина Максима (6 років).

Життєве кредо: для того, щоб досягнути чогось, треба докласти максимум зусиль і ніколи не здаватись!

 

Володимир СИТНИК Володимир СИТНИК, 20 років

Майстер спорту, за «Динамо» зіграв у цьому сезоні.

Народився 20 серпня 1995р. у м.Одесі.

Вихованець одеської ватерпольної школи та тренера Георгія Махарадзе. Перший тренер – П.Біллер.

Зріст – 187 см, вага – 84 кг.

Член національної збірної команди України.

Освіта: студент ІІІ курсу Одеського національного політехнічного університету, освоює ази енергозбереження та енергоменеджменту.

Впродовж п’яти років визнавався кращим гравцем (як нападник, так і півзахисник) престижних міжнародних турнірів, в тому числі пам’яті О.Баркалова, «Slowianka cup» та ін. А у 2013 році ще й став кращим гравцем Кубка України серед чоловіків, а у своєму вузі - переможцем конкурсу «Студент року-2013» у номінації «Кращий спортсмен університету».

Минулого сезону зіграв у чемпіонаті України за збірну Одеси. Цьогоріч одеська команда на ігри вищої ліги не заявилась через брак коштів. Тож, Володимир, щоб не втрачати ігрового досвіду, радо пристав на пропозицію Зінкевича.

Хлопець вирізняється потужним кидком, тому Ігор Зінкевич бачить у ньому хорошого гравця у майбутньому. Єдина перешкода - те, що «Динамо» не має можливості забезпечити постійне проживання Володі у Львові, тож він приїздить лише на змагання.

На запитання «як грати в одній команді з львівськими?» з притаманною йому дружелюбністю запевняє: «Спрацювалися. Класно!»

Хобі: любить у вільний час пограти у футбол, волейбол, настільний та великий теніс. А ще додає: «Машини (BMW - one love)»

Життєве кредо: Цінне лише те, чого досягнув сам!

 

 Гліб ШУЛЬЖЕНКО

Гліб ШУЛЬЖЕНКО, 20 років.

Народився 14 травня 1995р. у м.Львові.

Майстер спорту, у «Динамо» з 2010 року.

Зріст - 188, вага -88 кг.

Член національної збірної команди України.

Тренери: В.Іртаєв, Є.Наумчик, Ю.Гайдаєнко, І.Зінкевич.

Освіта – неповна вища, у 2015р. закінчив Львівське училище фізичної культури та готується до вступу у Львівський державний університет фізичної культури.

Шульга, тож своєю технікою добре доповнює командну гру. У цьому сезоні чемпіонату України часто виручав «Динамо», та й небезпечні ігрові моменти вмів створити, але… Ігор Зінкевич зауважує: «Гліб лінується, потребує мотивації, та все ж, -сподівається тренер, - зуміє у собі це подолати. Головне - Гліб може зіграти класно, коли того хоче».

Хобі: займається розробкою сайтів.

Життєве кредо: Час не чекає на нас!

 Дмитро ФЕДОРИШИН

Дмитро ФЕДОРИШИН, 20 років

Народився 2 квітня 1995р.

Майстер спорту, з 2011р. грає за «Динамо».

Член національної збірної команди України.

Зріст – 188см, вага – 76 кг.

Тренери: В.Іртаєв, Є.Наумчик, Ю.Гайдаєнко, І.Зінкевич.

Освіта: неповна вища, у 2015р. закінчив Львівське училище фізичної культури, вступатиме у Львівський державний університет фізичної культури.

Хороший швидкісний гравець, вміє створити небезпечні для воротаря суперника виходи «один на один», які гарантують майже стовідсотковий гол. Але часто на цих виходах Дмитро і не забиває. На рахунок цього у них з тренером суперечки. Ігор Зінкевич вважає, що тут проблема психологічного плану: Діма на таких виходах вже подумки вітає себе з забитим м’ячем, це його і підводить. А хлопець вбачає проблему в іншому: йому бракує фізичної сили та кидкової техніки. Та оскільки Дмитро сам себе характеризує як цілеспрямованого оптиміста, думаю, у нього все вийде. «Як тільки «сачкувати» перестане», - додає Ігор Зінкевич.

Хобі: фотографія

Життєве кредо: не оглядатися назад, а дивитись лише вперед!

Андрій КОНОВАРТ

Андрій КОНОВАРТ, 20 років

Майстер спорту, грає за «Динамо» з 2011 року.

Народився 13 липня 1994р. у м.Львові.

Освіта. У 2014р. закінчив ІІІ курс Львівського училища фізичної культури та продовжує навчання у Львівському університеті фізичної культури. З 2012р. навчається також у Львівському державному університеті внутрішніх справ на юридичному факультеті.

У команді – найшвидший плавець, але Ігор Зінкевич жартує, що хлопцеві треба більше їсти для нарощення м’язів. Створює багато гольових моментів, але слабенька реалізація. Цьогоріч багато пропустив у зв’язку з хворобою, і тренер думав, що спортивна кар’єра гравця на цьому і завершиться. Проте Андрій пообіцяв: він багато на що здатен і це доведе.

Хобі: кікбоксинг

Життєве кредо: Хто має терпець, той буде гравець!

 

Нападники 

Нападники: Сергій Грішин, Юрій Бегень, Богдан Дзядик.

 Юрій БЕГЕНЬ

Юрій БЕГЕНЬ, 28 років

Народився 6 травня 1987р. у м.Львові.

Майстер спорту, у «Динамо» з 2005 року.

Зріст – 183 см, вага – 100 кг.

У становленні себе, як ватерполіста, завдячує тренерам О.Богданову, Є.Наумчику, Ю. Гайдаєнко, Ю.Островському та І.Зінкевичу.

Сильний гравець, та Ігор Зінкевич хоче ще кращої реалізації гольових моментів.

Освіта вища, у 2010р. закінчив Львівський державний університет фізичної культури, магістр фізичного виховання, у 2011 р. – юридичний факультет ЛНУ ім. І.Франка за спеціальністю «правознавство».

Коханий чоловік та щасливий тато 6-річної Ніколі та однорічного Луки. Дружина Юрія всіляко підтримує його та не втрачає нагоди похвалитися подругам, який класний спортсмен її чоловік.

Хоббі – мистецтво. Вважає, що мистецтво слід шукати не лише в музеях і театрах, а й у спорті та повсякденному житті.

У грі непоступний, а у житті – добрий, чесний та відвертий. Популяризує позитив та передає вітання усім симпатикам «Динамо»!

Життєве кредо: «Будь готовий! Завжди готовий!»

 Сергій ГРІШИН

Сергій ГРІШИН, 32 роки

Народився 31 липня 1982 р. у м.Львові.

Майстер спорту.

Зріст – 183 см, вага 90 кг. Не надто ідеальні дані для ватерполіста, але довів що працелюбністю можна досягнути багато чого. Адже ще з 1999 року, відколи розпочав грати за «Динамо», і по сьогоднішній день, не пропустив жодного тренування. Не раз виручав не лише «Динамо», а й національну збірну команду України, за яку відіграв близько 8 років.

Перші кроки у спорті робив під керівництвом В.Мєдвєдєва та Ю. Гайдаєнка.

Освіта – вища, у 2007р. закінчив Львівський державний інститут фізичної культури за напрямком «олімпійський та професійний спорт».

Неговіркий, проте надійний - людина слова!

Життєве кредо: спорт, спорт і ще раз – спорт!

Сімейний стан: одружений. А 2 тижні тому дружина зробила йому найкращий подарунок у житті – народила синочка Олександра. Подружжя ще не розповідало великій ватерпольній родині про поповнення, тож, користуючись нагодою, від імені усіх ватерполістів України вітаємо щасливих батьків!

Богдан ДЗЯДИК

Богдан ДЗЯДИК, 16 років

Народився 21 березня 1999 року у м.Львові.

Зріст – 188см, вага – 92 кг.

Кандидат у майстри спорту, цьогорічний дебютант «Динамо».

Ігор Зінкевич задоволено потирає руки: з приходом Богдана у Юрія Бегеня та Сергія Грішина з’явився молодий сильний конкурент. Оскільки на змагання беруть двох нападників, тож очікується боротьба за «місце під сонцем». Фізично – дуже сильний гравець.

Два сезони відіграв за молодіжну збірну команду України: у 2014 р. посів 12 місце на чемпіонаті Європи серед юніорів, а у 2015р. – 15м. на І Європейських іграх у Баку. Капітан «молодіжки». Щоправда, один з тренерів збірної Георгій Махарадзе вважає, що у Баку Богдан не проявив своїх лідерських якостей належним чином, хоч і забив найбільшу кількість голів з усіх гравців команди.

Перейшов до 11 класу Львівського училища фізичної культури.

Веселий, оптимістично налаштований, цілеспрямований.

У вільний час любить дивитися кіно.

Водне поло – його стихія, якби міг тренувався  25 годин на добу!

«Народись Богдан раніше, - розмірковує І.Зінкевич, - коли ще функціонував наш відкритий басейн «Динамо» і ми мали змогу проводити вранішні та вечірні тренування, він мав би шанс досягнути висот найвідоміших ватерполістів. Та навряд чи це можливо у наш час. Адже виживаємо, як можемо, і про дворазові тренування тільки мріємо…»

«Ви напишіть про цей басейн, - просить наостанок наставник «динамівців». Обіцяю Ігорю Зінкевичу дослідити цю тему.

А у наступній публікації продовжимо знайомство з НАШОЮ командою.

Фото Євгенія Скиби

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: