Львівщина прийматиме чемпіонат світу 2016 року з ракетомодельного спорту

15 липня 19:30
Переглядів: 350
ракетомодельний спорт

22-30 серпня 2016 року в селі Великий Дорошів Жовківського району Львівщини відбудеться чемпіонат світу з ракетомодельного спорту, в якому візьмуть участь понад 300 спортсменів з 20 країн світу.

Змагання відбуватимуться під егідою Міністерства молоді та спорту України, Міжнародної авіаційної федерації, Федерації ракетомодельного спорту України за сприяння Львівської обласної державної адміністрації.

На сьогодні свою участь у чемпіонаті вже підтвердили команди з Італії, Китаю, Естонії, США, Швейцарії, Японії, Словаччини, Польщі, Болгарії, Канади, Великобританії, Чехії, Литви, Іспанії, Білорусі, Словенії та Латвії.

Україна, й Львівщина зокрема, вперше проводитиме такі престижні офіційні змагання світового рівня. Право приймати змагання такого високого рівня наша держава виборола у 2014 році в штаб-квартирі Міжнародної авіаційної федерації (м. Лозанна, Швейцарія) в непростому протистоянні з Російською Федерацією. Це стало можливим завдяки успішному проведенню на Львівщині чемпіонату Європи 2015 року з ракетомодельного спорту.

Збірна України, сформована із 32 спортсменів матиме неабиякі шанси на світовій першості, оскільки українці – чинні чемпіони Європи. На минулорічному чемпіонаті Європи українська збірна виборола 14 золотих, 6 срібних і 7 бронзових медалей в загальному заліку.

Окрім офіційної програми змагань організатори чемпіонату – компанія Noosphere та Федерація ракетомодельного спорту України – проведуть два позакласових змагання, в яких зможуть взяти участь не тільки професійні спортсмени, але й усі бажаючі. Це будуть змагання моделей ракет класу S2/Р з вантажем, а також популярні в Україні перегони дронів Copters Race.

Спортивне містечко розгорнеться в 11 км від центру Львова. На льотному полі площею понад 100 000 кв. м буде розташовано не тільки зону для змагань, але і фан-зону з різноманітними майстер-класами і фуд-корт. З центра Львова буде організовано безкоштовний трансфер.

З метою підготовки та проведення змагань на високому організаційному рівні 13 травня 2016 року відбулося робоче засідання оргкомітету. Заключне засідання організаційного комітету з підготовки та проведення чемпіонату світу з ракетомодельного спорту планується провести 11 серпня 2016 року.

Довідково.

Ракетомодельний спорт - це спортивно-технічний вид спорту, в якому учасники змагаються в конструюванні, виготовленні, організації запуску моделей ракет, а також пілотуванні, якщо мова йде про радіокеровані моделі. Цей вид спорту призначений для людей практично усіх вікових груп.

Моделювання ракет, створення діючих копій - одне з найцікавіших і високотехнологічних видів захоплень. Спортивне моделювання унікальне тим, що органічно поєднує в собі інтелектуальну діяльність та фізичні навантаження на свіжому повітрі.

Змагання можуть бути як особистими, так і командними, й проводяться на висоту і тривалість польоту та точність посадки. У класі моделей-копій оцінюється ступінь деталізації ракети і реалізм польоту.

Всі ракетомодельні змагання, в залежності від моделі ракет (S), поділяються на 10 різних категорій:

 • S1 – це змагання між різними моделями ракет на максимальну висоту польоту;

 • S2 – це змагання між різними моделями ракет на максимальну висоту польоту з визначеним навантаженням;

 • S3 – це змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту з парашутом;

 • S4 – це змагання між різними моделями планерів з пришвидшувачем на тривалість польоту;

 • S5 – це змагання між різними моделями-копіями ракет на висоту польоту;

• S6 – це змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту зі стрічкою;

 • S7 – це змагання між різними моделями-копіями ракет на точність польоту;

 • S8 – це змагання між різними моделями ракетних планерів на тривалість польоту;

 • S9 – це змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту з ротором;

 • S10 – це змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту з «м’яким крилом».

Процес запуску моделей ракет втілює в життя нескінченне прагнення людини до досягнення нових вершин творчості на незвіданих просторах Всесвіту. Момент, коли зроблена своїми руками ракета на швидкості піднімається в повітря, залишає незабутні враження, які запам'ятовуються на все життя! Можливо, саме завдяки цьому ракетомодельний спорт підкорив мільйони сердець в різних куточках нашої планети.

Моделювання ракет як вид спорту поширений в таких країнах: Болгарія, Канада, Китай, Хорватія, Чехія, Німеччина, Італія, Індія, Японія, Казахстан, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Румунія, Польща, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швейцарія, Росія, Туреччина, Україна, Великобританія, США, Узбекистан, Норвегія, Єгипет, Франція, Азербайджан, Австралія, ПАР. Ракетомодельний спорт набирає все більшої популярності в Бразилії, Греції, Швеції та Кіпрі.

На міжнародному рівні питання ракетомодельного спорту курує Міжнародна авіаційна федерація (Тhe International Air Sports Federation). Організація була заснована як спортивна федерація у 1905 році й зараз вона об'єднує авіаційні спортивні організації понад 100 країн.

В Україні ракетомодельний спорт успішно розвивається, завдяки підтримці компанії Noosphere. Будучи генеральним партнером Федерації ракетомодельного спорту України, Noosphere бере участь і в організації чемпіонату світу 2016 року, що відбудеться у Львівській області.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: