Львівщина успішно співпрацює з Підкарпатським воєводством Польщі в розвитку шахів

03 квітня 11:52
Переглядів: 189
шахи

В рамках підписаної двосторонньої угоди про співпрацю між Підкарпатським Центром освіти вчителів у Ряшеві (Польща) та шаховою федерацією Львівської області (Україна) на Львівщині тривають активні заходи з розвитку шахів серед школярів, вчителів, шахових інструкторів та тренерів.

 шахи

Дворічна угода, яку підписали відповідно з польського боку: директор Ряшівського Центру освіти вчителів Христина Врублевська та з українського боку: віце-президент шахової федерації Львівської області Андрій Матвійчук, передбачає:

  1. Співробітництво в сфері пропагування та впровадження шахів до систем освіти Польщі і України шляхом спільної організації процесу вдосконалення вчителів, шахових інструкторів і тренерів, зокрема:- підготовку конференцій, спеціалізованих консультацій, візитів, лекцій, зустрічей з провідними шахістами;- проведення шахових турнірів, командних матчів, курсів удосконалення; - ініціацію співробітництва шкіл і освітніх представництв, а також спортивних клубів, що займаються навчанням гри у шахи, інших можливих і узгоджених форм співпраці.
  2.  Сприяння підвищенню ролі шахів як виду спорту і галузі культури у житті суспільства, розкриттю інтелектуального, культурного та виховного потенціалу шахів.
  3.  Сприяння розвитку шахів у Львівській області та Підкарпатському воєводстві, підвищення їх ролі у всебічному і  гармонійному розвитку людини, зміцнення здоров’я та формування активного здорового способу життя.
  4.  Подачі заявок на фінансування.

шахи

Відповідно до плану заходів за цією угодою, яка діє в рамках міжнародного проекту «Шахи як інструмент удосконалення дітей та молоді», вже проведено в Чудцю поблизу Ряшева загальнопольську конференцію «Наука гри в шахи як інструмент розвитку і вдосконалення молодої людини», участь у якій взяли й представники Львівщини – Є. Гладиш, А. Матвійчук (обласна шахова федерація), А. Хрипач (викладач НУ «Львівська Політехніка»), І. Яремко (львівський спортивний журналіст, дослідник історії українських шахів); в польському місті Перемишлі - двосторонній семінар і турнір учителів, які викладають шахи; в м. Пустомитах на Львівщині - міжнародний шаховий турнір для учителів, тренерів та батьків.

Реалізація такого проекту на Львівщині продовжується й засвідчує важливу роль прикордонної співпраці й серйозне значення спорту, зокрема гри в шахи, для європейської інтеграції молоді України.

 шахи

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: