Львівська Львівська "Галичанка" виграла у "Карпат" з Ужгорода в заключній грі 3-го туру гандбольної Суперліги

24 квітня 14:00
Переглядів: 221
Галичанка

Вчора, 23 квітня, у Львові завершився третій, передостанній з’їзний тур фінального етапу Чемпіонату України у жіночій гандбольній Суперлізі. Головною подією заключного ігрового дня став матч між лідерками турнірної таблиці – львівською «Галичанкою» та ужгородськими «Карпатами».

Гандбол. Жінки. Чемпіонат України. Суперліга сезону-2015/2016

Другий етап. Третій з’їзний тур. Третій ігровий день.

«Галичанка» (Львів) – «Карпати» (Ужгород) – 34:20 (19:9)

23 квітня. Початок – 13:30. Львів. Палац спорту «Галичина».

Судді: Анатолій Новіков, Руслан Перепелиця (обидва – Запоріжжя).

Делегат ФГУ: Дмитро Стегура (Берегове).

«Галичанка»: Єлизавета Гілязетдінова, Марія Гладун – Наталія Туркало (7 голів), Наталія Савчин (6), Вікторія Сідлецька (6), Марина Коновалова (4), Анастасія Баранович (3), Мар’яна Маркевич (2), Леся Смолінг (2), Наталія Воловник (2), Наталія Сабова (2), Олеся Парандій, Влада Косміна, Наталія Стрюкова, Анастасія Дорожівська, Софія Давидянц.

Тренери: Тетяна Штефан, Віталій Надич.

«Карпати»: Ірина Яблонська, Єлизавета Воронько – Ірина Компанієць (6), Олена Косик (3), Анна Лезінська (2), Вікторія Гичка (2), Яна Готра (2), Марина Лєбєдєва (2), Дарина Каганець (1), Беата Цубина (1), Вікторія Бабій (1), Анастасія Мелекесцева, Ніколь Чундак, Анастасія Петровська, Еріка Шмитко, Софія Гаврилець.

Головний тренер: Борис Петровський

7-метрові кидки (пенальті): 5 кидків / 5 реалізовано (усі – Наталія Туркало) – 2 / 2 (обидва – Олена Косик).

двохвилинні вилучення: Наталія Туркало, Софія Давидянц – Анна Лезінська, Ірина Компанієць, Анастасія Мелекесцева, Вікторія Гичка, тренер Борис Петровський.

Попередження: Наталія Сабова, Наталія Воловник, Марина Коновалова – Олена Косик, Ірина Компанієць, Анна Лезінська, тренер Борис Петровський.

Рахунок у грі відкрили ужгородки наприкінці 1-ої хвилини матчу. Так своєрідно привіталася «карпатівка» Олена Косик з колишніми одноклубницями, адже свій шлях у жіночій Суперлізі Олена починала якраз у складі «Галичанки».

Львів’янкам не так швидко вдалося розпечатати ворота суперниць: перший напад Наталії Савчин парирувала досвідчений ужгородський голкіпер Ірина Яблонська, а при другій спробі Савчин не обіграла карпатівський захист. Авторкою першого голу в ужгородські ворота стала інша Наталка – Сабова – на початку 2-ої хвилини гри – 1:1.

А на 3-ій хвилині гра вдало пішла і у Наталії Савчин – вона пробила Ірину Яблонську – 2:1, чим вивела «Галичанку» вперед. Цю перевагу збільшили її товаришки по команді – Марина Коновалової та Наталія Воловник – 4:1 (5-та хвилина).

Ужгородки нервували, проте не вони одні. У тайм-ауті, взятому «Карпатами» на тій же 5-ій хвилині, не приховував своїх емоцій і головний тренер Борис Петровський, даючи настанови своїм гандболісткам.

Проте після тайм-ауту у матчі нічого не змінилося – львів’янки впевнено продовжували відриватися від суперниць. У ворота ужгородок цього разу поцілили Наталія Сабова, Мар’яна Маркевич та двічі з пенальті Наталія Туркало.

Отож, на 9-у хвилину гри в активі «галичанок» налічувалось вже вісім голів, а у «Карпат» – лише один, забитий на початку зустрічі – 8:1.

«Карпати» хоч і грали без двох своїх лідерів – травмованих Дарини Кот та Іванни Мигович, і, звичайно, дива від них ніхто не очікував, але ж не так явно здавати позиції. Емоції зашкалювали у наставника ужгородок – за що і був покараний спершу жовтою карткою, а потім двохвилинним вилученням – на 7-ій та 9-ій хвилинах відповідно.

Врешті аж на 11-ій хвилині Ірина Компанієць принесла ужгородкам омріяний гол, а за хвилину – ще один – 8:3.

Львів’янки не засмутилися і у відповідь «відписали» три м’ячі – влучила Вікторія Сідлецька та двічі реалізувала пенальті Наталія Туркало – 11:3 (16-а хвилина).

В ужгородок знову відзначилася Ірина Компанієць – на 17-ій хвилині – 11:4.

На наступний гол львів’янки Вікторії Сідлецької знову відповіла Ірина Компанієць – 12:5. А воротарка ужгородок у свою чергу не дозволила львів’янкам забити знову.

Тепер вже тренер «Галичанки» Тетяна Штефан оголосила тайм-аут на початку 19-ої хвилини. Що там підказала Тетяна своїм вихованкам невідомо, але гра продовжилась під їх контролем.

Спершу відзначилася Наталія Туркало, яка завершила 19-ту хвилину голом, це ж повторила і на 20-ій хвилині. Крім Наталки, до 29-ої хвилини матчу влучали – тричі Вікторія Сідлецька, по разу – Марина Коновалова та Леся Смолінг.

«Карпати» за цей час спромоглися лише на три голи – Яна Готра та двічі Ірина Компанієць – 19:8.

За 30 секунд до перерви «карпатівка» Олена Косик поцілила з пенальті – 19:9.

Другий тайм, як і перший, відкрила Олена Косик, знову реалізувавши пенальті – 19:10.

При переході м’яча до львів’янок, свій момент вдало використала Марина Коновалова, що дозволило «галичанкам» вдвічі переважити гостей – 20:10 (32-а хвилина).

До 38-ої хвилини господарки втримали подвійну перевагу над суперницями – 24:12 – завдяки влучанням Наталії Савчин (два рази), Марини Коновалової та з пенальті Наталії Туркало. У «Карпат» за цей час забили Беата Цубина та Анна Лезінська.

А вже з 38-ої до 52-ої хвилини на майданчику встановилася рівна гра: сторони обмінялися п’ятьма голами – 29:17. У»Галичанці» влучили Наталія Савчин, Мар’яна Маркевич, Наталія Воловник та двічі Анастасія Баранович; у «Карпат» – двічі Марина Лєбєдєва, по разу Дарина Каганець, Вікторія Гичко, Анна Лезніська.

У наступну двохвилинку лідерство перехопили львів’янки, що втілилось у чотири голи у виконанні Анастасії Баранович, Вікторії Сідлецької та двічі Наталії Савчин. «Карпати» жодного разу не зуміли влучити – 33:17.

З 55-ої до 58-ої хвилини ситуація змінилася з точністю до навпаки: ні одного м’яча не забили львів’янки, натомість у свої ворота отримали три – від Яни Готри, Вікторії Бабій та Вікторії Гички – 33:20. Проте більше похвалитися ужгородкам не було чим, бо й останню крапку у грі поставили «галичанки» – Леся Смолінг на 59-ій хвилині – 34:20.

Рахунок не здатен передати того, що відбувалося на майданчику. Незважаючи на значне відставання, «Карпати» чинили гідний опір, тримали у напруженні і суперниць, і вболівальників львів’янок. Обидві команди демонстрували сильну гру, створювали небезпечні моменти, але «галичанкам» вдавалося завершувати їх голами, а ось «Карпатам» – не надто. Не впоралися ужгородки і з львівською воротаркою Єлизаветою Гілязетдіновою – саме вона анулювала багато потенційних голів. Хочеться позитивно відзначити і голкіпера «Карпат» Ірину Яблонську – якби не вона захищала ворота, то рахунок для ужгородок став би більш плачевним.

Отож, після третього, передостаннього з’їзного туру «Галичанка» утвердилась в одноосібних лідерах Суперліги. До закінчення чемпіонату України залишився лише один тур, який прийматимуть ужгородські «Карпати». Оскільки «Галичанка» випереджає суперниць на шість очок, то на 99% львів’янки й стануть чемпіонками України. Але, як каже Тетяна Штефан «на кожну гру, на кожного суперника ми готуємось серйозно – не має значення з ким змагаємося і на якому місці у турнірній таблиці перебуваємо», тож, зважаючи на це з вітаннями «Галичанці» поки зачекаємо…