Львівське "Динамо" програло битву, але не війну

25 травня 20:00
Переглядів: 147
водне поло

У Кам’янському (колишній Дніпродзержинськ) фінішував шостий, заключний тур регулярної першості в рамках Чемпіонату України з водного поло сезону-2015/2016. Упродовж чотирьох днів команди зіграли по п’ять матчів. У центральній грі туру львівське «Динамо» і харківський «Слобожанець» визначали, хто з них прийде до проміжного фінішу першим і тим самим у «золотому» фіналі плей-оф матиме перевагу свого майданчика. Зазначимо, що динамівців влаштовувала й нічия.

«Слобожанець» (Харків) – «Динамо» (Львів) – 7:4 (1:1, 1:1, 4:2, 1:0)

Голи: 1:0 – Абрамов (2), 1:1 – Дядюра (2, пенальті), 1:2 – Грішин (12), 2:2 – Апостол (13, пенальті), 3:2 – Абрамов (18), 4:2 – Апостол (20), 4:3 – Бегень (21), 4:4 – Момот (22), 5:4 – Наволоков (23), 6:4 – Мужичук (24), 7:4 – Апостол (31)

«Слобожанець»: Петров, Апостол, Абрамов, Мужичук, Наволоков, Єрмаков, Бажанов, Скрипник, Черпак, Євстратов, Кірочкін, Ґурцкая

Тренер – Сергій Колточихін

«Динамо»: Волончук, Момот, Грішин, Дядюра, Бегень, Маметьєв, Шведов, Свіщов, Джура, Коноварт, Дубелір, Грищук, Бердніков

Тренер – Ігор Зінкевич

Вилучення: Євстратов, Скрипник, Мужичук, Єрмаков, Черпак, Наволоков – Маметьєв (два), Грішин, Шведов, Грищук, Момот

Арбітри: Віталій Клєстов (Київ), В’ячеслав Костанда (Маріуполь)

Мандраж і рівновага

Гра розпочалася нервово – аби минув передстартовий мандраж, необхідно було, щоби пройшло хоч трохи ігрового часу. Саме скориставшись помилкою суперника в обороні у дебюті матчу, харків’янин Олександр Абрамов відкрив рахунок уже на 2-ій хвилині. Проте через якихось 23 секунди його тезка з «Динамо» Дядюра штрафним кидком з 5-метрового (ватерпольний пенальті) встановив рівновагу – 1:1. До покарання призвело порушення правил голкіпером «Слобожанця» Віталієм Петровим проти гравця львів’ян у доволі простій ситуації, але нерви зробили своє. Надалі у першій чверті обидві команди не спромоглися скористатися чисельними перевагами у грі: в більшості «динамівці» опинилися після вилучення у харківської команди Вадима Євстратова, а слобожанці – після вилучення Сергія Грішина. Підопічні Сергія Колточихіна могли схилити шальки терезів на свою користь і тоді, коли з води вилучили захисника галичан Юрія Маметьєва, однак знову-таки не зуміли результативно розіграти зайвого. Не допомогли і тренерські настанови у тайм-ауті, взятому перед тим. У середині другого періоду львів’яни завдяки влучному кидку Сергія Грішина вийшли вперед – 2:1. Та вже цього разу «слобожанці», реалізувавши 5-метровий штрафний кидок, відновили паритет – 2:2. Вирок арбітрів точним кидком упритул зі стійкою виконав Микита Апостол. За 20 секунд до великої перерви «динамівці» отримали нагоду вдруге у грі повести в рахунку, але втратили м’яч, розігруючи зайвого, і на перерву команди вирушили за паритету на табло басейну «МіКомп» – 2:2. Найкращий період Харкова Напевно, у третьому періоді харківські ватерполісти продемонстрували свою чи не найкращу восьмихвилинку у сезоні, що позначилося і на рахунку. Спершу свій другий гол кидком із середньої дистанції закинув Олександр Абрамов – 3:2. Львів’яни за кілька десятків секунд мали шанс відігратися, але мало того, що вони не реалізували зайвого, та ще й самі отримали вилучення. Харківський тренер знову взяв тайм-аут, після якого його команді вдалося ефективно скористатися грою в більшості: розіграш комбінації результативно завершив Микита Апостол – 4:2. Та «Динамо» дуже швидко відігралося: спершу стовп галичан Юрій Бегень зменшив розрив до мінімуму (4:3), а ще за хвилину капітан львівської команди Віктор Момот, опинившись за рахунок досвіду в потрібний момент у потрібному місці, зрівняв рахунок – 4:4. Але рівновага за закинутими м’ячами тривала не довго. Уже за кілька секунд той же Віктор Момот отримав вилучення і харків’яни не змарнували такий шанс, знову вийшовши вперед – 5:4. Цього разу більшість у слобожанців реалізував Кирило Наволоков. А за п’ять секунд до закінчення третього періоду харків’яни знову змусили львівського голкіпера Дениса Волончука витягати м’яча зі сітки власних воріт. Цим направду блискавичним голом з-під двох «динамівських» захисників відзначився один із наймолодших гравців «Слобожанця» 18-річний Владислав Мужичук. Тож перед заключною чвертю гри команда Сергія Колточихіна знову вела перед двома голами – 6:4.

«Слобожанець» отримав перевагу

У четвертому періоді «Динамо» мало гарні шанси вкотре у матчі зрівняти рахунок. Але підопічні Ігоря Зінкевича двічі поспіль не реалізували вихід сам на сам із воротарем «Слобожанця» Віталієм Петровим. А менше, ніж за дві хвилини до закінчення матчу, втретє влучив у ціль слобожанець Микита Апостол – 7:4. На останній хвилині матчу галичани мали скорочувати рахунок в матчі, але з реалізацією гольових моментів в останньому періоді у них постійно виникали серйозні проблеми. Не допомогло їм і вилучення у суперника Кирила Наволокова – чисельна перевага вкотре залишилася «динамівцями» нереалізованою. Матч так і закінчився з перевагою «Слобожанця» у три м’ячі. Перемога харків’ян призвела до того, що за підсумками регулярної першості і «Динамо», і «Слобожанець» набрали однакову кількість очок – по 81. В особистих іграх суперники один в одного виграли по три матчі, але підопічні Сергія Колточихіна закинули у цих іграх більше м’ячів, тож саме вони й посіли перше місце. Втім це лише проміжний фініш, а попереду найцікавіше – ігри плей-оф, які і визначать володаря золотих нагород. А перше місце в регулярній першості дає харків’янам перевагу власного майданчика. Перші два матчі «золотої» серії пройдуть у Львові, а три наступні прийматиме столиця Слобожанщини. Тож наразі «динамівці» програли лише генеральну битву, а переможця у «війні» ще далеко не визначено.

Турнірне cтановище команд (зіграно по 30 матчів)

1. «Слобожанець» (Харків) 81 очко
  2. «Динамо» (Львів) 81
  3. «Одеса»-ОНМА 46
  4. Збірна Київщини 28
  5. НТУ «ХПІ» (Харків) 18
  6. «Маріуполь» 15

Примітка: «Слобожанець» займає вище місце, ніж «Динамо», через кращу різницю м’ячів в особистих зустрічах.