Львівське "Динамо" втратило лідерство у чемпіонаті України з водного поло

22 травня 09:20
Переглядів: 126
водне поло

20 травня, харківський «Слобожанець» обіграв львівське «Динамо». Як відомо, ці дві команди – претенденти на «золото» чемпіонату України з водного поло серед чоловіків. Матч відбувся в рамках VI (завершального) туру національної першості в місті Кам'янське (Дніпродзержинськ). Більше того -  харківські підопічні Сергія Колточихіна та Сергія Столярова вийшли на першу сходинку турнірної таблиці, зробивши вагому заявку на перемогу в чемпіонаті України.

"Слобожанець" Харків - "Динамо" Львів 7-4 (1-1, 1-1, 4-2, 1-0).

20  травня. Початок – 19:15. Дніпродзержинськ. Басейн «МіКомп».

Судді: Віталій Клєстов (Київ), В’ячеслав Костанда (Маріуполь).

«Слобожанець» : Віталій Петров – Микита Апостол (3 голи), Олександр Абрамов (2), Владислав Мужичук (1), Кирило Наволоков (1), Олександр Єрмаков, Микита Бажанов, В’ячеслав Скрипник, Михайло Черпак, Вадим Євстратов, Григорій Кірочкін, Денис Гурцкая.

Тренери: Сергій Колточихін, Сергій Столяров.

«Динамо»: Денис Волончук – Віктор Момот (1), Сергій Грішин (1), Олександр Дядюра (1), Юрій Бегень (1), Юрій Маметьєв, Олексій Шведов, Віталій Свіщов, Орест Джура,  Андрій Коноварт, Станіслав Дубелір, Роман Грищук, Микита Бердніков.

Тренер: Ігор Зінкевич.

5-метрові кидки (пенальті): 1 кидок/ 1 реалізовано (Микита Апостол) – 1 / 1 (Олександр Дядюра).

Вилучення:   6 (В.Євстратов, В.Скрипник, В. Мужичук, О.Єрмаков, М.Черпак, К.Наволоков) – 6 (Ю.Маметьєв (2), С.Грішин, О.Шведов, Р.Грищук, В. Момот).

Рахунок матчу відкрив харків’янин Олександр Абрамов на 2-ій хвилині, проте його тезка з «Динамо» Олександр Дядюра  у ту ж хвилину з пенальті встановив рівновагу – 1-1.

Надалі обидві команди не спромоглися  скористатися своєю чисельною перевагою у грі: в більшості «динамівці» лишилися після вилучення  з харківської команди Вадима Євстратова, а «слобожанці» - після вилучення Сергія Грішина.

Харків’яни могли схилити шальки терезів на свою користь, коли з гри видалили «динамівця» Юрія Маметьєва, однак знову-таки не зуміли результативно розіграти зайвого (не допомогли і тренерські настанови у тайм-ауті, взятому перед тим).

У другому періоді гри львів’яни завдяки влучанню Сергія Грішина ненадовго вийшли вперед – 1-2, та вже цього разу «слобожанці», реалізувавши 5-метровий штрафний, відновили паритет – 2-2. Микита Апостол став автором цього голу.

За 20 секунд до великої перерви «динамівці» загубили м’яч, розігруючи зайвого, і на перерву команди відправилися з нічийним результатом – 2-2.

У третьому періоді харківські ватерполісти продемонстрували свою найкращу гру, що позначилось і на рахунку.

Спершу свій другий гол забив Олександр Абрамов – 3-2.

Надалі львів’яни, не реалізувавши зайвого, й самі отримали вилучення. Харківський тренер знову взяв тайм-аут, після якого його команді вдалося вдало скористатися грою в більшості -  розіграш комбінації результативно завершив Микита Апостол – 4-2.

«Слобожанці» примусили львів’ян хвилюватися, до того ж не лише ватерполістів, а й їх тренера Ігора Зінкевича – суддям не сподобалось апелювання  наставника «Динамо»  до них, за що і показали йому жовту картку.

«Динамівець» Юрій Бегень зменшив розрив – 4-3, а ще за хвилину  львівський капітан Віктор Момот   зрівняв рахунок – 4-4.

Проте за кілька секунд той же Віктор Момот отримав вилучення - харків’яни не змарнували такий шанс і вийшли вперед – 5-4 (влучив «слобожанець»  Кирило Наволоков).

А за 5 секунд (!) до закінчення 3-го періоду харків’яни знову змусили львівського голкіпера витягати м’яч з сітки воріт. Цим направду блискавичним голом (з-під двох «динамівських» захисників)  відзначився один з наймолодших гравців «Слобожанця»  - 18-річний Владислав Мужичук. Рахунок став – 6-4.

У четвертому періоді спершу обидві команди двічі не реалізували потенційні гольові моменти. Та менше, ніж за дві хвилини до закінчення матчу вкотре влучив «слобожанець» Микита Апостол – 7-4.  До слова, саме Микита став найрезультативнішим гравцем у цьому матчі – в його активі три забитих м’ячі.

Львів’яни наприкінці гри мали  шанс зменшити розрив, коли харків’яни залишились  в меншості (після вилучення Кирила Наволокова),  проте не зуміли результативно розіграти зайвого. Матч так і закінчився з рахунком 7-4 на користь «Слобожанця».

Це була дуже напружена, рівна та жорстка гра. Особливо нічого цей матч не вирішував – обидві команди вже і так потрапили у плей-офф. А у плей-оффі усі зароблені раніше очки обнулять, і заново розпочнеться боротьба за чемпіонство  - до трьох перемог котроїсь зі сторін.  Але власне для самих гравців то була гра престижу, яка мала визначити переможця львівсько-харківського ватерпольного протистояння, яке тривало  упродовж шести турів чемпіонату України сезону 2015/16рр.

Таким чином, перемогу зрештою здобули гравці «Слобожанця». І хоч обидві команди мають по 72 очки і нічийну в очних протистояннях – по три перемоги і три поразки, але за різницею забитих-пропущених м’ячів в особистих зустрічах харків’яни випередили львів’ян, що і дозволило їм очолити турнірну таблицю.

Автор: Наталія Васьо