Львівські спортсмени серед кращих. Топова п'ятірка осінніх перемог юних українських спортсменів

06 листопада 18:00
Переглядів: 117
Вероніка Веремюк

Зимовий сезон вже розпочався, тому літні види спорту потихеньку переходять якщо не у відпустку, то в закриті приміщення. І поки до міжнародних стартів точать ковзани наші фігуристи і хокеїсти, біатлоністи пристрілюються, а лижники чекають на сніг, представники літніх видів наостанок порадували справжнім осіннім "урожаєм" золотих медалей.

Знайомимось з найбільшими досягненнями нашої молоді у вересні та жовтні.

1

Борислав Бизу та Богдан Чабан (веслування на каное)

Українські каноїсти Борислав Бизу та Богдан Чабан на юніорсько-молодіжному чемпіонаті Європи оформили золотий хет-трик. Спочатку дует виборов медаль вищої проби на дистанції 1 000 метрів, після чого в один день спортсмени з Южного і Ковеля виграли два золота — двійці на 500 метрів, а потім в четвірці на цю ж відстань.

2

Людмила Бабак (веслування на каное)

Запорізька спортсменка стала чемпіонкою світу у марафоні з веслування на каное в класі човнів С-1 серед юніорок. Людмила Бабак подолала дистанцію 14,4 кілометра за 1:18.36,286, при цьому обійшовши найближчих переслідувачів майже на півтори хвилини.

3

Наталія Букса (шахи)

На молодіжному чемпіонаті світу з шахів серед спортсменів віком до 20 років львів'янка Наталія Букса стала справжньою сенсацією турніру. У рейтингу шахісток українка не перебувала навіть в топовій "двадцятці", маючи у своєму активі 2 199 очок. У головних зірок чемпіонату світу показники були вище 2 400. Але на світовій першості Наталія Букса закінчила 8 зустрічей перемогою, в чотирьох розійшлася миром і тільки одного раз програла. Такі результати дозволили українці набрати 10 очок з 13, що і привело її до чемпіонського титулу.

4

Павло Коростильов, Поліна Конарєва і Богдан Кириленко (кульова стрільба)

Українське тріо стрільців стало переможцями європейської юнацької ліги. "Родзинка" змагань в тому, що вони проводяться у формі дуелей, а залік йде тільки в командний актив. Коростильов, Конарєва і Кириленко з легкістю розправилися з італійцями (16:8), чехами (17:7) і литовською командою (19:5). У фіналі українці зустрілися з однолітками зі Швейцарії, і так само не залишили їм шансів. Зустріч закінчилася з рахунком 74:46.

5

Вероніка Веремюк (шахи)

Наймолодша перемога осені. Восьмирічна шахістка Вероніка Веремюк, вигравши 8 партій поспіль, перед фінальною зустріччю з росіянкою Олександрою Шведовою вже гарантувала собі титул чемпіонки Європи. Але і в останньому матчі українка не дозволила собі розслабитися і закінчила європейську першість з 9 перемогами з 9 можливих. Наразі юна шахістка бореться за звання найсильнішої на чемпіонаті світу, який проходить в Греції.