Львівський рапірист Пилип Колесніков виграв турнір пам’яті Андрієвського

04 грудня 13:30
Переглядів: 121
Фехтування

У Львові триває ХХІІ Всеукраїнський турнір з фехтування пам’яті Вадима Олексійовича Андрієвського – видатного спортивного педагога, професора, заслуженого тренера СРСР, основоположника вітчизняної школи фехтування.

У другий день змагань, які гостинно приймає Комплексна спортивна база Львівського державного університету фізичної культури «СКІФ» (вулиця Черемшини, 17), визначалися переможець та призери в особистій першості з фехтування на рапірах серед чоловіків. За почесний трофей боротьбу вели 46 спортсменів. Традиційно для останніх років у цьому виді зброї головними діючими персонами на вирішальній стадії турніру були рапіристи Львова та Києва.

До чвертьфіналу пробився квартет господарів та троє представників столиці, яких «розбавив» своєю присутністю Андрій Подшивалов з Луцька. Втім, як засвідчив його бій проти одного з головних фаворитів, аспіранта Львівського державного університету фізичної культури Ростислава Герцика, шансів бодай на «бронзу» у нього не було жодних. Бронзовий призер чемпіонату світу-2013 не надто гостинно обійшовся з гостем з Волині, здобувши найбільш переконливу перемогу на стадії 1/4 фіналу – 15:4.

Також доволі впевнено виграв свій бій і призер Євро-2008 киянин Андрій Погребняк, який з рахунком 15:8 взяв гору над своїм земляком Ярославом Степурою. У львівському дербі Пилип Колесніков переміг Павла  Сирачинського (15:10), а ще один представник міста Лева Клод Юнес, який у минулому неодноразово вигравав Меморіал Вадима Андрієвського, в очній дуелі «переколов» киянина Тараса Тельниха – 15:11.

У півфінальній дуелі Колесніков – Погребняк до бою фаворитом вважався останній. Все ж досвіду, який у фехтуванні відіграє дуже важливу роль, у Андрія значно більше, ніж у Пилипа. Однак магістрант Львівського державного університету фізичної культури вкотре довів, що прогнози у спорті – річ невдячна. Нав’язавши супернику свою манеру ведення бою, Пилип здобув перемогу, причому з доволі переконливою перевагою у чотири уколи – 15:11.

А другу путівку у фінал виборювали однолітки та давні суперники у спорті і друзі в житті – Клод Юнес та Ростислав Герцик з перших кроків у фехтуванні та до нині разом тренуються у Сергія Гаравського, який очолює національну збірну рапіристів. За свою кар’єру вони провели між собою не десятки, а сотні боїв, тож досконало знають як сильні, так і слабкі сторони один одного. Цього разу попередній досвід краще використав Юнес – 15:9.

Що ж до фінальної дуелі, в якій зійшлися Пилип Колесніков і Клод Юнес, то як і годиться для вирішального бою, все вирішувалося останнім уколом. Втім, Колесніков мав чудовий шанс виграти, що називається, без валідолу. Адже наприкінці бою вигравав з цілком комфортною перевагою – 14:10, тож для тріумфу йому залишалося нанести лише один укол. Втім, висловлюючись тенісною термінологією, Пилип не скористався жодним з чотирьох матч-болів і дозволив тим самим Клоду відновити паритет у рахунку – 14:14.

Здавалося б, психологічна перевага та більший досвід повинні були допомогти Юнесу дотиснути суперника і виграти таки вже майже програний бій. Однак Колесніков довів, що з характером у нього також усе гаразд. У кульмінаційний момент «золотої» дуелі він зумів переграти суперника – змусив Юнеса піти в атаку, але захистом відбив його зброю і наніс укол у відповідь. Тож арбітр зафіксував у підсумку перемогу Пилипа Колеснікова – 15:14. До речі, його батько та дід свого часу також були знаними рапіристами – переможцями і призерами чемпіонатів України та колишнього СРСР, а їхнім тренером був Вадим Олексійович Андрієвський. Тож можемо констатувати, що у Львові фехтувальні традиції перемагати продовжують передаватися з одного покоління в інше, а це не може нас не тішити.

Довідка

Фехтування. ХХІІ Всеукраїнський турнір пам’яті Вадима Андрієвського

2 – 4 грудня. Львів. Манеж КСБ ЛДУФК

3 грудня

Рапіра. Чоловіки (особиста першість)

Чвертьфінал

Андрій Погребняк (Київ) – Ярослав Степура (Київ) – 15:8

Пилип Колесніков (Львів) – Павло Сирачинський (Львів) – 15:10

Ростислав Герцик (Львів) – Андрій Подшивалов (Луцьк) – 15:4

Клод Юнес (Львів) – Тарас Тельних (Київ) – 15:11

Півфінал

Андрій Погребняк (Київ) – Пилип Колесніков (Львів) – 11:15

Ростислав Герцик (Львів) – Клод Юнес (Львів) – 9:15

Фінал

Пилип Колесніков (Львів) – Клод Юнес (Львів) – 15:14

Підсумкова класифікація

1. Пилип Колесніков (Львів)

2. Клод Юнес (Львів)

3. Андрій Погребняк (Київ)

3. Ростислав Герцик (Львів)

5. Андрій Подшивалов (Луцьк)

6. Павло Сирачинський (Львів)

7. Тарас Тельних (Київ)

8. Ярослав Степура (Київ)

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: