Львівський студент здобув "золото" на юніорському чемпіонаті світу з авіамодельного спорту

01 вересня 20:43
Переглядів: 277
Дмитро Мерзляков

Нещодавно з Македонії, де проходив чемпіонат світу з авіамодельного спорту серед юніорів, повернувся із впевненою перемогою студент технічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка»та вихованець Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Дмитро Мерзляков.

В чемпіонаті взяли участь 36 авіамоделістів з 22 країн світу. Змагання складалося з п’яти турів. Перший тур тривав 4 хвилини, наступні по 3. Оцінювалася тривалість польоту моделей учасників. Під час світової першості модель Дмитра Мерзлякова (клас F-1-В) протрималась в повітрі найдовше – понад 6 хвилин.

Як розповідає його наставник Степан Копистянський, цим технічним видом спорту Дмитро займається з 3 класу, а розробка однієї моделі займає у нього приблизно рік. А вже навчаючись у коледжі на спеціальності «Розробка програмного забезпечення», спортсмен розпочав спеціалізуватися на виготовлені вільнолітаючих моделей. Свої моделі галицький юнак виготовляє із сучасних, але гостродефіцитних в Україні матеріалів, які доводиться замовляти за кордоном. Макет такого літака може літати на висоті до 100 метрів, а сам політ триває кілька хвилин. Саме тривалість польоту й оцінюють судді під час змагань.

У загальному заліку збірна команда України посіла третє командне місце. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: