Львівський веслувальник Міщук сподівається на підготовку за кордоном - збори в Добротворі набридли

27 вересня 11:32
Переглядів: 295
Міщук

Львівський веслувальник Тарас МІЩУК на молодіжному чемпіонаті Європи разом з Дмитром Янчуком довів кількість завойованих нагород на міжнародних стартах сезону до восьми. В активі каноїстів, які виступають в "двійці" та "четвірці" - чотири золоті, дві срібні та дві бронзові медалі. Користуючись випадком, поспілкувалися з Тарасом і про минулий старт, і про сезон, який минув, і про сезон, який наближається.

МОЛОДІЖНИЙ ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ

- Взагалі, результатом задоволений, хоча, звісно, засмутив результат в "четвірці", де ми збиралися боротися за перемогу. "Срібло" в "двійці" теж не принесло повного задоволення, але медаль є - і це добре.
- Для вас з Дмитром цей старт став вже п'ятим міжнародним в цьому сезоні. В якому фізичному та емоційному стані підходили до змагань в Румунії?
- М'яко кажучи, неідеальному, адже ми кожного місяця ганялися на міжнародних стартах, а на цих стартах ще й по кілька дистанцій. Організм був загнаний, вже і сил на підготовку не було. Навіть під час останнього збору наш тренер Микола Мацапура не давав нам багато тренувати "тисячу", ми навіть не могли її нормально проїхати. І морально, і фізично ми були дуже виснажені.
- А не можна було у зв'язку з цим відмовитися від старту, адже вас з Дмитром чекає важкій сезон, де належить боротися за місце в олімпійській збірній?
- Так, звичайно могли відмовитися, але у Діми це був останній рік виступу в категорії "молодь", тому вирішили виступати, ще спробувати взяти медалі. Нас навіть не включили на збір до молодіжному чемпіонату Європи, думаючи, що ми не виступатимемо на ньому. Зараз, нарешті, відпочинок, а потім вже розпочнемо підготовку до олімпійського сезону. Сподіваємося, що встигнемо відновитися, і все складеться найкращим чином - ми зуміємо набрати свої найкращі кондиції.
- Поразка в "четвірці" пов'язана з моральним станом, чи фізичним?
- Складно сказати. Ми були готові на "п'ятисотці" - в "двійці" на чемпіонаті Європи показали високий результат (1.40), і сама "четвірка" на зборі у нас добре їхала. Навіть не можу сказати, що сталося на змаганнях. Стартували, а човен не їде. Не знаю, чого так трапилося.

ОЦІНКА СЕЗОНУ

- А в цілому як оціните сезон?
- На мою думку, дуже вдалий сезон - майже на кожному міжнародному старті ми завойовували нагороди. Дуже вдалий, звичайно, якщо не брати до уваги, що ми не виступали на олімпійській дистанції на дорослому чемпіонаті світу. Але якщо б ми боролися за ліцензії, ми б не виступали на молодіжному чемпіонаті світу. Втім, найголовніше, що Україна має ліцензію, і ми звичайно боротимемось за місце в олімпійській збірній. А в цілому, сезоном, звісно задоволені. Краще, напевно, й бути не могло.

- Проте в цій бочці з медом, напевно, й була невеличка ложка дьогтю - поразка на чемпіонаті України на олімпійській дистанції, що завадило поборотися за ліцензію на чемпіонаті світу. Що не вийшло в тій гонці?
- Ми дуже серйозно готувалися до Європейських ігор у Баку - у нас, якщо не помиляюся, був 30-денний збір. І саме там, за моїми відчуттями ми вийшли на пік форми. До Баку була дуже потужна підготовка. І сама фінальна гонка вийшла дуже важкою та напруженою. А вже за тиждень у нас був молодіжний чемпіонат України, а потім і особистий чемпіонат. Човен їде, але не було вже тієї легкості, яка була і в Чехії, і в Баку. Просто не встигли відновитися.
Тим не менш, у нас є шанс відібратися на Олімпійські гри в наступному році. Звісно, змагатимемося з нашими конкурентами - "двійкою" Вандюк/ Рибачок. Хто краще підготується, той і буде краще їхати, і напевно завоює квиток до Ріо. Різниця між нами, якщо брати останні старти, зовсім невелика.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ РІК

- Чи є вже план підготовки до олімпійського сезону?
- Поки що у нас відпочинок. Про план підготовки нам поки ще нічого не говорили. Сподіваюсь, що ми увійдемо в елітну групу спортсменів, і у нас будуть збори за кордоном. Останніми роками у нас були збори в Добротворі - вже набридло там готуватися. Мій напарник, наприклад, вже дванадцять років готується в цьому місці.
Втім, налаштованість на олімпійський рік та на роботу дуже серйозна. Ми хочемо потрапити на Олімпіаду і розуміємо, що для цього треба відповідно працювати.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: