Львів'янка Анастасія Івченко - чемпіонка України з фехтування на шпагах

20 квітня 22:50
Переглядів: 319
Універсіада України з фехтування

Програма чемпіонат України з фехтування продовжилася змаганнями шпажистів. Варто зазначити, що лідери національного рейтингу - Богдан Нікішин та Яна Шемякіна - не брали участь у змаганнях.

Серед чоловіків пальму першості завоював киянин Анатолій Герей, який у фінальному бою здобув впевнену перемогу над ще одним представником української столиці Віталієм Медведєвим (15:11). «Бронзу» чемпіонату забрали з собою до Харкова Максим Хворост і Дмитро Карюченко. Максим поступився в 1/2 фіналу Віталію Медведєву з рахунком 15:12, а Дмитро програв майбутньому чемпіону Анатолію Герею з рахунком 15: 6.

На диво, бої за потрапляння в четвірку найсильніших були куди більш напруженими, ніж фінальні. Практично всі поєдинки в 1/4 турнірної таблиці завершувалися з різницею в один укол. Наприклад, Максим Хворост у важкій боротьбі виграв у Валерія Жарського (Киеїв) з рахунком 15:14, із аналогічним рахунком зустріч завершив Анатолій Герей, який обіграв Руслана Тимошенко (Київ).

Варто звернути увагу на бій Віталій Медведєв - Олексій Махонін (Харків), який також завершився з рахунком 15:14. Олексій Махонін, незважаючи на те, що сам ще є юніором, склав гідну конкуренцію більш досвідченому і старшому противнику. Олексію не вистачило всього-на-всього одного уколу для того, щоб опинитися на п'єдесталі пошани разом з іншими представниками дорослої національної збірної з фехтування на шпагах.

Ще один юніор також опинився в 8-ці кращих фехтувальників України. Харків'янин Ян Сич не зумів впоратися з майбутнім володарем «бронзи» Дмитром Карюченко, програвши з рахунком 15:11.

У командних змаганнях кращими стали представники команди Київ-2: Юрій Тараненко, Євген Тимо, Руслан Тимошенко та Валерій Жарський. У фінальній зустрічі майбутні володарі «золота» зуміли вирвати перемогу в іншої київської команди, у складі якого були Євген Макієнко, Ігор Рейзлін, а також чемпіона України Анатолій Герей і володар «бронзи» цього чемпіонату Віталій Медведєв. Незважаючи на сильних супротивників, спортсмени з команди Київ-2 зберігали за собою перевагу в рахунку всю зустріч. Лише Анатолій Герей в передостанньому поєдинку зумів зрівняти шанси на перемогу, скоротивши розрив до мінімуму - 37:38. На жаль, і цього не вистачило. У фінальному бою Валерій Жарський не дав Віталію Медведєву можливості вирватися вперед. Таким чином, представники Київ-1 поступилися своїм опонентам з рахунком 45:43.

У півфіналі між собою зустрілися команди Київ-3 (Олексій Симоненко, Сергій Руденко, Віталій Ошаров, Володимир Качан) та Харків-1 (Роман Свічкар, Дмитро Карюченко, Максим Хворост, Євген Миргородський). Безперечну перемогу здобули харків'яни з рахунком 45:35.

У жіночих змаганнях кращою стала львів'янка Анастасія Івченко, яка виграла у фіналі чемпіонату у киянки Олени Кривицької з перевагою в один укол - 15:14. На шляху до перемоги Анастасія Івченко взяла гору над представницею Закарпаття Владою Харьковою (15:13), а Олена Кривицька вибила з боротьби львів’янку Ксенію Пантелєєву (14:13).

Варто зазначити, що Влада Харькова, якій на момент змагань ще не виповнилося 19-ти років, зуміла перемогти другий номер національного рейтингу львів’янку Анфісу Почкалову. У напруженому поєдинку Влада обіграла досвідчену суперницю з мінімальним розривом -15: 14, забезпечивши собі місце на п'єдесталі.

Серед команд безсумнівними лідерами були представниці Львова, які, як і очікувалося, повезли додому «золото» змагань. У фіналі між собою зустрілися команди Львів-1 (Ксенія Пантелєєва, Анастасія Івченко, Анфіса Почкалова, Юлія Свистіль) і Київ-1 (Інна Бровко, Ганна Деркач, Олена Кривицька, Фейбі Бежура). Сильнішими виявилися львів'янки, які здобули перемогу з рахунком 45:32.

За «бронзу» у командній першості змагалися харків'янки (Владлена Хавалджи, Аліна Зеленцова, Ольга Петрюк, Наталія Бондаренко) і представниці команди Київ-3 (Поліна Змієвська, Ганна Даниленко, Валентина Босова, Катерина Сушкова). Спочатку харківські шпажистки закріпили за собою лідерство, але Валентині Босовій і Поліні Змієвській вдавалося вчасно наздоганяти суперниць, тим самим збільшуючи свої шанси на перемогу. Незважаючи на те, що киянки відставали перед вирішальним поєдинком зустрічі, Валентині Босовій вдалося не тільки зрівняти рахунок, а й вирватися вперед (45:42), тим самим завоювавши бронзову нагороду змагань.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
allbegood написав
18 липня 14:41

Да, с классическими турнирными сетками и боями "навылет" четвертьфинальные бои получаются много напряженнее чем финальные