Львів’янин Андрій Демчук готовий давати майстер-класи із фехтування

29 січня 13:40
Переглядів: 233
фехтування на візках

Андрій Демчук у фехтуванні вісім років. Хлопець знайшов себе у спорті після того, як йому ампутували кінцівку. Життєві труднощі лише зробили Андрія сильнішим.

Спортсмен згадує: «Я зовсім по-іншому уявляв собі інвалідне фехтування. Думав, хто може, фехтує собі стоячи, а ті, хто не може, – на візках. А потім зрозумів, що фехтування на візках урівнює шанси. Є ампутанти однієї, двох ніг, в когось проблеми з хребтом. Щоб урівняти шанси, треба, аби нижня частина тіла спортсмена була нерухомою».

Його друг по національній збірній Антон Дацко розповів: «Він зразу змінив темп наших тренувань. Перевернув їх з ніг на голову. Зарядив нас енергією. Раніше я, коли їздив на міжнародні змагання, був один із західного регіону. І мені було, м’яко кажучи, складно. Я був не в своїй тарілці. А з Андрієм ми зразу подружилися».

Через два роки фехтувальник завоював «золото» на чемпіонаті Європи. Далі – перемоги на континентальній першості і виступ на Паралімпіаді.

Зараз наш герой готується скласти останню сесію в університеті фізкультури. А у «Львівській політехніці» викладає студентам комп’ютерні технології. Також з друзями по збірній хоче їздити Україною і давати діткам майстер-класи з фехтування.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: