Львів'янин Олексій Голдій "срібний" призер чемпіонату України з фехтування на шпагах серед кадетів

08 лютого 13:23
Переглядів: 158
Універсіада України з фехтування

31.01-1.02 у Києві на базі легкоатлетичного манежу проходив чемпіонат України з фехтування на шпагах серед кадетів. У особистих змаганнях серед юнаків взяло участь більше 80-ти спортсменів з різних куточків країни. Найсильнішим став представник Закарпаття Артем Матевосов.

На шляху до омріяного золота Артем з легкістю подолав початковий тур змагань та впевнено дійшов до чвертьфіналу, де зустрівся зі запорізьким спортсменом Микитою Гуменюком. Четвірка найсильніших могла б виглядати зовсім інакше, якби Артем пропустив останній укол у бою зі запорожцем, але вдача була на боці мешканця Ужгорода, і зустріч завершилася з рахунком 15:14 на користь Артема Матевосова.

У півфіналах між собою зустрілися Олексій Голдій (Львів) та Юрій Запара (Дніпропетровськ), а також Артем Матевосов (Закарпаття) та Олександр Мітькін (Львів). Якщо у другому півфіналі лідерство з самого початку і до кінця було за Матевосовим, який виграв із рахунком 15:9, то в парі Запара – Голдій все було більш чим неоднозначно. Спочатку Олексій Голдій впевнено наносив укол за уколом, вирвавшись вперед із рахунком 5:1, але його опонент не збирався так легко здаватися і поступово наганяв львів'янина. Коли рахунок був 14:12, Юрю Запарі вдалося зменшити розрив до мінімуму, і здавалося, що ось-ось він зуміє вирвати перемогу у Олексія Голдія, але майбутній володар срібла, скористався помилкою суперника і наніс фінальний укол, тим самим завоював право боротися у фіналі.

Золотий матч був  яскравим та напруженим. Суперники йшли укол в укол до рахунку 13:13, після чого представник Закарпаття зумів двічі поспіль нанести укол в атаці і завершити зустріч 15:13, підтвердивши таким чином звання Чемпіона України, яке він завоював рік тому на першості країни у Харкові. 

На наступний день чемпіонату проходили командні змагання. Найсильнішими стали представники Закарпаття (Артем Матевосов, Дмитро Шестопал, Владислав Коваленко).

Єдиною перешкодою для хлопців стала команда Київ Динамо-1 (Григорій Безносюк, Максим Рудик, Георгій Кудрявцев, Микита Бєляєв). Це була найскладніша зустріч для майбутніх володарів «золота», яка завершилася з рахунком 45:44 на користь Закарпаття. Спочатку динамівці оволоділи перевагою, але Артем Матевосов зумів надолужити пропущені уколи в бою з Георгієм Кудрявцевим, вирвавшись уперед із рахунком 30:28. Лідерство було за представниками Західної України, але вони мало не упустили його в останньому бою Рудик – Матевосов, у якому Максиму вдалося завдати 8 уколів, а Артему всього 5. Незважаючи на те, що киянин зрівняв рахунок, останній укол був за Закарпаттям.

У півфіналі спортсмени з Ужгорода здобули впевнену перемогу над командою Харків-1 (Святослав Ярох, Максим Карюченко, Павло Лиманський, Дмитро Ширяєв) із рахунком 45:28. У другому ж півфіналі зустрілися дві збірні команді Львова – Львів-1 (Олексій Голдій, Віктор Шевченко, Олександр Мітькін, Віталій Свистіль) та Львів-2 (Денис Шиманський, Богдан Струк, Денис Кулагін, Максим Саксонов). Сильнішими виявилися представники команди Львів-1, вигравши у суперників із рахунком 45:30.

У фіналі пальму першості отримали спортсмени зі Закарпаття, перемігши львів'ян із першої команди (45:41), а «бронзу» чемпіонату вибороли хлопці з другої львівської команди, обігравши харків'ян (45:40).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: