Львів’янин Роман Гладиш – срібний призер міжнародної велогонки пам’яті Скопенка

15 червня 14:35
Переглядів: 133
гладиш

Студент Львівського державного університету фізичної культури, майстер спорту міжнародного класу Роман Гладиш став срібним призером генеральної класифікації 61-ої міжнародної багатоденної велогонки польсько-української дружби, пам’яті полковника Василя Скопенка.

Шість етапів Роман подолав за 15 годин 58 хвилин 28 секунд, поступившись 57 секундами переможцю Міколаю Гутеку із збірної Польщі.

Інші місця у першій десятці посіли виключно польські велогонщики. У командному заліку збірна команда України з велотреку, у складі якої змагався Роман Гладиш, опинилася на третьому місці.

Цьогоріч участь у велогонці взяли понад 70 спортсменів, що представляли 15 спортивних осередків двох держав, з поміж яких і члени національних збірних Польщі та України. Україну представляло 15 спортсменів. У складі суддівського корпусу працювали й два арбітри зі Львівщини – судді національної категорії Володимир Набойщіков (Львів) та Адріан Керницький (Жовква).

Цьогоріч гонка відбулася тільки на території Польщі й складалася із шести етапів загальною протяжністю 670,8 км і пролягала містами Замость, Томашів, Грубешів, Холм, Ланцут, Тищовце, Горай, Фрамполь.

Довідка

Василь Федорович Скопенко (1 січня 1912 – 27 січня 1945) – український педагог, полковник, Герой Радянського Союзу (1944). Міжнародна багатоденна велогонка українсько-польської дружби була заснована з ініціативи Келецького воєводства Польщі 1956 року на честь Василя Скопенка – полковника однієї з частин Радянської армії, яка в роки Другої світової війни брала участь у визволенні від фашистів польського міста Сандомира. Саме завдяки В.Скопенку було збережено від руйнувань чудові архітектурні пам’ятки цього міста. Смертельно поранений командир заповів поховати його в Сандомирі, на березі Вісли. Спершу ця гонка іменувалася «Шляхом полковника Скопенка», від 1972 року велогонка проводиться територією України та Республіки Польща як гонка українсько-польської дружби пам’яті Василя Скопенка. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: