Львові готує заявку на прийом зимових Олімпійських ігор-2022

22 лютого 13:02
Переглядів: 151
олі мпіада

У місті триває робота над заявкою на головні зимові змагання світу. Львівські чиновники визначили основні напрями роботи: містобудування, транспорт, фінансування, зв’язки з громадськістю, безпека та організаційна група.

Осінь 2013-го року – останній термін подачі заявок на прийом зимової Олімпіади-2022. Якщо оберуть Україну, то господарем змагань стане Львів.

«Якщо ми зуміємо вибороти це право, то змагання мають відбутися у двох складових: льодовий кластер і сніговий. Льодова зона – це Львів, а снігова – це Тисовець і Боржавський хребет», – розповів начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Юрій Майборода.

Найбільше інфраструктурних та спортивних об’єктів буде саме у Львові. Зокрема, тут мали б відбутися змагання з льодових видів спорту.

«Для того, щоб мати перевагу, це має бути компактне розташування. Тому основне місце пропонується навколо стадіону «Арени Львів», яка може слугувати місцем відкриття і закриття Олімпійських ігор. У льодовій зоні треба спорудити 5-7 потужних льодових арен», – підкреслив Юрій Майборода.

Як повідомив головний архітектор Львівської області Володимир Лаврін, також має бути Олімпійське селище (на 4,5 тисячі людей), медіа-центр (площею 40 тис. квадратних метрів) та Олімпійський парк.

Центром лижних видів спорту стане Тисовець. Щоправда, змагання зі слалому та швидкісного спуску відбуватимуться поблизу – на гірському хребті Боржава. Тому необхідно поєднати гірський та льодовий центри якісним транспортним сполученням. А це близько 400 кілометрів доріг і швидкісна залізниця зі Львова до олімпійських осередків у Карпатах.

Для реалізації всіх олімпійських проектів уже навіть підрахували орієнтовну суму коштів. «За 10 років – 70-80 млрд гривень, – каже Володимир Лаврін. – 50 відсотків усіх коштів тільки на один кластер у Львові. Інших 50 відсотків треба винести на Тисовецьку зону».

Досвід проведення футбольного єврочемпіонату вже показав, що реальні витрати в кілька разів перевищують заплановані. «Це має бути бюджет державний та кошти приватних інвесторів. Зокрема, туристична мережа. Напевне, кошти обласного бюджету на умовах співфінансування, державні гарантії. Мені важко зараз про це говорити. Тобто твердої конкретики немає», – повідомив директор Львівського регіонального центру з інвестиційного розвитку Олег Кахновець.

І навіть такі витрати на підготовку спортивних об’єктів та інфраструктури ще не дають гарантії Україні на прийом Олімпійських ігор. В будь-якому випадку, користь буде. Адже об’єкти, які зводитимуть для проведення змагань, дадуть змогу займатися в належних умовах юним спортсменам.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: