Львову не варто претендувати на проведення Олімпіади-2022, – експерт

28 травня 17:27
Переглядів: 230
олімпіада

Минулої неділі, на місцевому референдумі у Кракові вирішили, що місто не претендуватиме на проведення Олімпіади-2022. У Львові ж продовжують леліяти олімпійську надію.

Можливість відкликати заяви на проведення Олімпіади розглядають і у столиці Норвегії Осло.

У Львівській міськраді вчинок мера Кракова Яцека Майхровського про відкликання заяви на проведення олімпіади вважають не доцільним. Мовляв, на заявковому етапі, який зараз триває, значних витрат не потрібно. Невеликі кошти пішли лише на заявкові документи, видання спеціальної книжки, і пряме включення в Міжнародний Олімпійський комітет. А довести перший етап до кінця варто б щонайменше для іміджу.

Керівник департаменту розвитку Львівської міської ради Андрій Москаленко каже: «Це все є кредитний рейтинг. Це все записується. Якщо десь, в одному чи другому році, були недотримані зобов’язання, відповідно, з таким містом, з такою країною, яка показує нестабільність, навряд чи захочуть співпрацювати».

Економісти з таким поглядом не погоджуються. Кажуть, вчасна відмова від заявки може навіть покращити імідж.

Фахівці також нагадують: Євро-2012 завдало Україні збитків. Повторення такого проекту держава собі дозволити не може.

«Коли ми, фактично, ледь не з простягнутою рукою, після режиму Януковича, просимо кошти, щоб залатати ті дири, які є в бюджеті, мені здається, що ця ідея – не на часі», – каже політолог Юрій Шведа.

Також експерт переконаний, що політична ситуація в Україні також не додає Львову шансів стати господарем зимової Олімпіади. Навіть якщо прямих конкурентів в українського міста стає менше, війна – це війна.

Попри те, референдум щодо ідеї провести Олімпіаду-2022 у Львові не планується. Львів`яни можуть висловити свою позицію лише в приватному порядку.

Вже в липні Міжнародний Олімпійський комітет визначиться, хто все ж таки проводитиме Олімпіаду 2022.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: