Любомир Пасічняк: "Святкування з фінансового боку буде скромним"

21 вересня 17:11
Переглядів: 228
Любомир Пасічняк

Наступного року Івано-Франківський коледж фізичного виховання відзначатиме 75-річчя від часу свого заснування (колись технікум). Нині це багатопрофільний навчальний заклад з великими спортивними та освітянськими традиціями, який готує висококваліфікованих фахівців.

— Нині ваш коледж я  бачу зовсім в іншому світлі, ніж ще півроку тому. Що змінилося за цей час? — запитую в директора коледжу Любомира Пасічняка.

— За літній канікулярний період, коли не було студентів, ми повністю оновили навчальний корпус. Зокрема старі вікна замінили на нові, зробили ремонти в аудиторіях, приміщеннях загального користування. Все це пов’язане з відзначенням 75-річчя коледжу. Робимо те, що можемо тепер зробити, бо хто знає, яким буде фінансування наступного року. Часу залишилося мало. Ремонти — за кошти благодійників, жодної копійки — з Державного бюджету.

— Святочна подія, здається, змусила вас активізуватися ще й в інших сферах...

— Створений оргкомітет визначиться з пріоритетами і працюватиме у певних напрямах. А нині ми вже оформили кабінет історії розвитку фізичної культури та спорту світу. Його обладнано під грецький стиль. Більше того, на літні канікули наші історики та провідні спортсмени отримали завдання збирати матеріали для аудиторії — Музею з висвітлення історії розвитку спорту на Прикарпатті. Один відділ присвятимо олімпійцям нашої області, де буде все з біографії — від дитинства до спортивних звитяг.

— А як щодо спортивних заходів?..

— Всіх їх присвячуватимемо 75-річчю. Спортивно-масовою роботою ми постійно займаємося, однак не ставимо собі за мету досягти високих спортивних результатів. Наше основне завдання — підготовка фахівців у нашій галузі. Втім, якщо зважити на те, що навчальний заклад спеціалізований і у нас вчаться буквально всі спортсмени, плануємо і надалі брати участь у всіх першостях, які проводитимуть в Україні, Європі та в світі. Стосовно внутрішніх змагань, то організуємо спартакіади серед студентів усіх курсів і серед викладачів. і традиційно — проведемо три міжнародні суперництва, присвячені нашим колишнім працівникам, які вклали багато праці у розвиток свого виду спорту в коледжі. Це змагання з плавання імені Віктора Гері, легкої атлетики — Антона Кривого і волейболу — Володимира Кондецького. Загалом за 75 років у технікумі-коледжі підготовлено понад 16 тисяч фахівців, котрі працювали і працюють в Україні, на теренах колишнього СРСР і навіть у США.

Звичайно, всі святочні заходи потребують відповідного фінансування. На бюджетну допомогу нема чого розраховувати, та й сумніваюся, що якісь кошти виділить і наше профільне міністерство. Ми й не збираємося на когось нарікати, адже прекрасно розуміємо, що країна в стані війни з Росією, там гинуть наші люди, і саме туди нині потрібно спрямовувати великі кошти.

Словом, святкування з фінансового боку буде скромним.

— Пане Любомире, в коледжі відбувся набір студентів на новий начальний рік для стаціонарної та заочної форм навчання. Як проходив екзаменаційний процес і якою була конкуренція серед вступників? Чи задовольняє директорат нове поповнення? Зрозуміло, в якісному плані.

— Як завжди, вступна кампанія пройшла спокійно, без неприємних випадків. Згідно з ліцензією ми виконали держзамовлення. Це 210 студентів на стаціонар освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» і 120 — на заочне навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр». Конкурс на молодшого спеціаліста залежно від спеціалізації становив 2,2 і 2,3 абітурієнта на одне місце, а от з бакалавратом було значно складніше. Конкурс на денну форму навчання становив 5,6, а на заочну — 18 осіб на одне місце.

— Чому такий великий конкурс на заочне завчання?

— Це, мабуть, зумовлено тим, що згідно з новим законом про освіту той, хто мав диплом молодшого спеціаліста, вже не може займатися ані викладацькою, ані вчительською, ані тренерською роботою. Йдеться про підвищення кваліфікації, і перша сходинка на цьому шляху — бакалаврат. Тому й такий великий наплив вступників.
Загалом контингент студентів дуже хороший, хоча й дехто з молодших спеціалістів нас розчарував. Причина — на іспитах незадовільні оцінки.

— На які спеціалізації найбільший попит?

— Це ігрові види спорту, насамперед футбол.

— А найменший?

— На жаль, цього року — на важку атлетику. Здала свої позиції і гімнастика.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: