Максим Павленко: "У відборі на ЧС з футзалу ми здатні посісти перше місце в групі"

11 липня 08:18
Переглядів: 214
Павленко

У штаб-квартирі ФІФА відбулося жеребкування кваліфікації чемпіонату світу 2016 року з футзалу.

За підсумками жеребкування збірна України в основному раунді зіграє в Угорщині, де її суперниками, окрім господарів, стануть збірні Бельгії та переможець групи Е (Ізраїль, Англія, Данія, Уельс).

Нагадаємо, чемпіонат світу 2016 року відбудеться в Колумбії.

Про суперників у відборі на футзальний мундіаль розпитав екс-гравця «синьо-жовтих», а тепер граючого тренера бронзового призера останнього чемпіонату України, львівської «Енергії», Максима Павленка.

- Максиме, охарактеризуй, будь ласка, господарів відбірної групи, команду Угорщини.  

- Угорці гратимуть удома за підтримки своїх уболівальників. Це сприятиме тому, щоб вони проявили бійцівські якості, якими завжди славилися. З угорцями кілька років поспіль працює іспанський тренер. Тим не менш, рівень чемпіонату Угорщини нижчий, аніж в Україні. У нас більше професійних команд і рівень підготовки збірної на вищому рівні, ніж у них. Національна команда Угорщини славиться, як уже казав, бійцівськими якостями. У них немає яскравого лідера, більш-менш рівні четвірки.
Для «синьо-жовтих» цей суперник не є надскладним.

- А як щодо Бельгії?

- Добре знайомий суперник, нещодавно «синьо-жовті» з ним грали. У Бельгії не дуже багато уваги приділяють футзалу, там люблять великий футбол. Тому збірна проводить небагато спарингів, зборів. Збірна України завжди якісніше готується.     

- Нашим суперником також буде переможець групи Е, де змагатимуться Ізраїль, Англія, Данія, Уельс. Що скажеш про ці команди?

- Зі збірною Данії ми також уже зустрічалися, знаємо цю команду. У них напівпрофесіональний чемпіонат. Аналогічна ситуація і в інших країнах цього квартету. Англійці залучають легіонерів, цим самим намагаються підвищити рівень своїх гравців. Загалом переможець групи Е, хто б це не був, поступатиметься іншим суперникам по групі. Не думаю, що ця команда реально претендуватиме на путівку на чемпіонат світу. Взагалі, нам у суперники  попалися команди, які ми добре знаємо. Тому несподіванок не мало би бути. Я вірю, що в цій групі ми здатні посісти перше місце і продовжувати боротьбу в плей-оф.

- В Англії також шанують тільки футбол?

- Так-так. У них є футбол, а футзал – це не професіонально. У деяких країнах розуміють, що футзал є окремим видом спорту, а в деяких – ні. Тому там невисокий рівень чемпіонату.

- Через економічну кризу рівень чемпіонату України впав. Це вплинуло на рівень гри нашої збірної?

- Відповідь на це запитання дають результати збірної. Якщо «синьо-жовті» потрапляють на чемпіонат Європи з першого місця у відбірній групі, значить, у нас усе гаразд. На європейських та світових турнірах ми традиційно щонайменше доходимо до чвертьфіналів. Звісно, ситуація в країні не сприяє розвитку спорту, зокрема футзалу. Але є люди, які надалі підтримують футзал, зрештою, Федерація футболу також допомагає. Національна збірна має належні умови для підготовки.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: