Марія Музичук і Хоу Іфань сьогодні зіграють восьму партію Матчу за шахову корону

12 березня 15:12
Переглядів: 1106
Музичук

Сьогодні, 12 березня, о 15:00 у львівському Палаці Потоцьких розпочнеться восьма партія матчу за світову шахову корону між випускницею Львівського державного університету фізичної культури, діючою чемпіонкою світу Марією Музичук зі Стрия і претенденткою на титул, лідером світового рейтингу ФІДЕ китаянкою Хоу Іфань.

Вчорашня, сьома за ліком партія стала найбільш тривалою, більше п’яти годин, і рекордною за кількістю ходів – для з’ясування стосунків суперницям знадобився аж 81 хід. Зрештою вперта боротьба завершилась нічиєю, після чого загальний рахунок став 4,5:2,5 на користь рейтинг-фаворита зустрічі китаянки Хоу Іфань. Відтак, кожна наступна партія може стати останньою, адже матч зупиниться, якщо хтось із суперниць набере 5,5 очок.

Отож, сьогоднішня партія, у якій наша Марія Музичук гратиме білими фігурами є вирішальною і надзвичайно важливою для українки. Це останній шанс відновити інтригу в зустрічі й хоч трохи наблизитися до шахістки з Китаю, яка у місті Лева почувається аж занадто комфортно. Відзначивши у Львові свій День народження й прийнявши вітання від першої особи міста, Хоу Іфань сповна акліматизувалася. Як наслідок, стартові партії пішли за її сценарієм й після прогнозованого миру й дебютній зустрічі, китаянка дотисла українку у другій партії. Ця перемога, поза всяким сумнівом, лише додала додаткової впевненості суперниці Марії Музичук, а стриянку, навпаки, змусила нервувати. У підсумку, після трьох нічиїх Марія програє білими фігурами шосту партію й ще більше ускладнює собі ситуацію. Та ми всі знаємо бійцівські якості молодшої із сестер Музичук і віримо, що в цій складній ситуації вона відшукає у собі додаткові ресурси й відновить інтригу в зустрічі. Отож, усі разом уболіваємо сьогодні за Марію Музичук.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: