Марія Музичук: "Хотілося б змагатися за світову шахову корону саме у Львові"

25 травня 09:20
Переглядів: 159
Марія Музичук

Наприкінці року у Львові може відбутися матч, під час якого спортсмени боротимуться за світову шахову корону. Проте наразі ще навіть не подано відповідної заявки до Міжнародної шахової організації ФІДЕ.

Про це повідомила заслужений тренер України Наталія Музичук.

«Потрібно подати заявку у Міжнародну шахову організацію ФІДЕ. Для цього треба відразу покласти на рахунок 100 тис. євро. Загалом бюджет матчу становить близько 400-450 тис. євро. Тобто, потрібно знайти цю суму і довести, що вона є. Також необхідно подбати про готелі, приміщення для матчів. Згодом приїде комісія з ФІДЕ, щоб ознайомитися з нашими умовами», – зазначила вона.

Заявку до ФІДЕ на проведення матчу у Львові можуть подати держава, Шахова федерація України або Львівська міська рада. Матч мають провести орієнтовно наприкінці року або на початку 2016-го.

Голова обласного спорткомітету Юрій Майборода повідомив, що Шахова федерація України звернулася до Президента, Кабінету Міністрів. Президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов також звертався до Порошенка. Після цього була розмова з міським головою.

«Є прагнення провести цей матч у Львові, хоча фінансова сторона матчу бюджетом держави чи області не передбачена. Ця сума не обов’язково має бути виражена у «живих грошах». Сюди відноситься також забезпечення суддів, проживання, тому можна вести перемовини з власниками готелів, ресторанів», – пояснив Юрій Майборода.

Водночас він наголошує: якщо проводити матч у Львові, насамперед, це принесе престиж державі і місту.

«Важливою стороною є економічна. Боротьба за шахову корону викличе великий інтерес, в тому числі зі сторони ЗМІ. Це також вигідно економічно. Крім того, у нас існує практика: там, де проводяться спортивні заходи, там покращується інфраструктура», – додав голова обласного спорткомітету.

За словами заслуженого тренера України Олега Музичука, вже є кілька варіантів приміщень у Львові, які могли б прийняти матч. Зокрема, Палац залізничників, у якому є великий зал зі сценою та зал для прес-конференцій.

Тренери чемпіонки світу з шахів Марії Музичук наголошують, що матч має бути проведений саме у Львові. Сама чемпіонка також зізнається, що це було б найкращим варіантом.

«Я би хотіла, щоб матч відбувся, передусім, в Україні. Звичайно, хотілося б, щоб у Львові, оскільки мене тут багато хто знає і підтримує. Підтримка дуже важлива, без неї взагалі неможливо грати», – зазначила спортсменка.

Відтак, у громадських активістів міста вже є ідея створити комітет на підтримку цього поєдинку.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: