Марія Музичук: "Перед фіналом хвилювалася і погано спала"

08 квітня 11:17
Переглядів: 169
Марія Музичук

Новоспечена чемпіонка світу з шахів Марія Музичук прилетіла до Львова з Сочі, де разом з рідною сестрою Анною захищала честь нашої країни на найпрестижніших змаганнях у світі. Зустрічали Марію Музичук у львівському аеропорті більше ста людей: вболівальники, рідні, чиновники та журналісти. Кореспонденту Гал-інфо вдалося записати ексклюзивне інтерв'ю з Марією Музичук.

-Марічко, чи очікували на такий теплий прийом у львівському аеропорту?

-Ні. Вийшло дуже приємно, що прийшло стільки людей, які за мене вболівали та мене підтримували. Чесно кажучи, дещо незвично було бачити стільки представників мас-медіа.

-Розкажи про фінал. У зустрічі проти Наталі Погоніною чи думала про те, що від тебе очікують лише перемоги?

-В усіх зустрічах старалися сконцентруватися лише на партіях. Не хотілося думати про щось зайве. Щодо фіналу, то з Погоніною у мене склалися хороші відносини. Під час турнірів часто спілкуюся з нею.

-В чому саме тобі вдалося перевершити суперницю і стати чемпіонкою світу?

-У другій партії, у якій я перемогла Наталю, у дебюті отримала не дуже приємну позицію. Незважаючи на це, вдалося виправити ситуацію. Можливо, краще, аніж суперниця, реалізувала свій план. Коли суперниця уже розкрилася, знайшла виграшне продовження. В цей час я зрозуміла, що це моя партія.

-Як вважаєш: Погоніну вдалося здивувати?

-У виграшному поєдинку застосувала іспанську партію, яку раніше грала рідко. На третьому ході вдалося здивувати суперницю. Вона задумалася як ходити надовго. Теорію цієї партії вона знала, однак потрібен був час прорахувати що буде далі при певних варіантах.

-Чи добре спала перед останньою партією у фіналі?

-Ні. Думаю, у Погоніною було так само (сміється). Було певне хвилювання, однак це нормально. Думаю, воно було в усіх учасниць турніру ще перед початком чемпіонату світу. Загалом, зі сном проблеми були, проте ніколи не було такого, щоб зовсім не спала.

-Чому шахістки стримують свої емоції, коли виграють серйозні турніри? Здавалося б, емоцію мають бити вкрай…

-Емоції були, повірте. Втім, така реакція на перемогу – це повага до суперниці. У шахах так прийнято.

-Що робила між партіями на турнірі? Чи був час з сестрою піти в місто, щось подивитися?

-Часу не було. Після кожної партії був її аналіз, на другий день підготовка уже до наступних партій.

-Чого найбільше прагнеш по поверненню в Україну?

-Дуже втомилася, хочу відіспатися. Загалом, у Сочі зіграла 24 партії. Це майже три турніри, тому потрібен час, аби відійти від цих змагань. Загалом, про шахи думаю щодня, проте зараз вникати в партії, їх аналізувати точно не буду. Кілька днів відпочину.

-Командний чемпіонат світу у Китаї для тебе уже не за горами…

-Так, він розпочнеться уже через десять днів. 17 числа вилітаємо до Китаю, а за три дні до того маємо зібратися у Конча-Заспі. Відповідно, часу на відпочинок буде все менше і менше.

-Там виступатимеш «на куражі»?

-Не знаю як воно буде, загадувати щось наперед не бачу сенсу.

-Чемпіонат світу відбувся у Сочі. Чи відчула тиск на твою сторону, зважаючи що ти українка, і зважаючи на війну на сході України?

-Не відчула абсолютно. Усе було спокійно. Знаю, що на форумах писали, мовляв бандерівка виграла чемпіонат світу, проте на це не зважаю. Загалом, на турнірі все було добре. Організація мені сподобалася.

-В інтерв’ю твій батько назвав твоє хобі – гру на піаніно.

-Це було давно. Свого часу на ньому грала, однак в певний час зрозуміла, що мені уже не вдасться нікого здивувати у музиці. Зрозуміла, що гратиму у шахи після 10 років. Гра на піаніно мені подобається і досі. На ньому почала нормально грати лише у 20. Знайшла у Стрию викладачку, яка дала мені кілька хороших уроків.

-Твій батько хотів тобі купити піаніно. Чому ти відмовилася?

-У квартирі немає належних умов для цього. Незважаючи на це, не відмовляюся від цієї ідеї. Думаю, у мене ще буде власне піаніно. Буде це тоді, коли матиму власний будинок та більше вільного часу.

-Які у тебе ще захоплення?

-Люблю читати. Віддаю перевагу «живим» книжкам. Окрім того, стараюся знаходити час на спорт. Люблю настільний теніс. У нього граю тоді, коли знаходжу вільний час.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: