29 листопада 23:10
Переглядів: 486
Карпати Аньямке

До Вашої уваги розповідь про першу зустріч "Карпат" та "Закарпаття" (тепер - "Говерла") у Вищій лізі. Було це тринадцять років тому. Читайте та згадуйте матеріали тих часів...

Ми довго цього чекали, завжди заздрили Києву та Донецьку, що саме вони були лідерами українського чемпіонату. Та часи змінюються. І сьогодні лідер – “Карпати”.

Проте це лідерство доволі умовне, адже “Шахтар” та “Динамо” ще мають матчі у запасі. І, без сумніву, після всіх пропущених ігор львівська команда посідатиме не першу сходинку. Проте все одно приємно хоч два тижні відчувати себе лідером української першості. Зрештою, а чому б не відібрати 15 вересня очки в київського “Динамо” – адже львівський клуб уже не раз доводив, що вміє грати з динамівцями. Та повернімося до історичного матчу “Карпат”.

Чемпіонат України. Вища ліга. 9-й тур.

“Карпати” (Львів) – “Закарпаття” (Ужгород) – 3:0 (2:0)

31.08.01. Львів. Стадіон “Україна”. 10000 глядачів. Арбітр: Сергій Дзюба (Київ)

“Карпати”: Тлумак – Леськів, Грегуль, Даниловський – Лучкевич, Вовчук, Толочко (Гриценко), Хома, Чернов – Кабанов (Швед), Аньямке (Онисько)

Голи: 1:0 Толочко, 10', 2:0, Хома, 17', 3:0, Толочко, 60' з пенальті

“Закарпаття” приїхало до Львова принаймні за одним очком. Хлопці Юрія Калитвинцева думали, що у столиці Галичини їм вдасться показати цікаву та змістовну гру. Проте це були лише мрії господарів. А насправді ми побачили щось цілком інше. Уже після перших 17-ти хвилин справу було зроблено: “Карпати” завдяки двом влучним пострілам Толочка та Хоми вели у рахунку 2:0. Причому господарі спокійно контролювали перебіг подій на полі. А гості інколи виглядали аж надто безпорадними. І тоді закрадалося думка про те, як така команда могла, скажімо, у Києві перемогти ЦСКА.

Здається, з такою грою команді Юрія Калитвинцева просто нічого робити у вищій лізі. Та все ж не треба поспішати: позаду “Закрапаття” є ще дві горе-команди – ЦСКА та “Ворскла”. В ужгородців, щоправда, таки була нагода забити бодай один гол ще у першому таймі. Та не судилося. Чудова гра Тлумака звела нанівець усі намагання гостей. А у другому таймі вболівальники потішилися з виходом Леоненка. Так, колись це був великий гравець. Але сьогодні його гра інколи справляє жалюгідне враження. Постійне сперечання з арбітром, партнерами ні до чого доброго не привело. Найбільше запам’ятався його інцидент із нашим захисником Черновим, під час якого Леоненко сам ударив нашого захисника, за що ледь не поплатився. Не знаю, що б із цього нападника зробив Чернов, якби не гравці “Карпат”. Тлумак, Швед, Аньямке, Толочко – усі по черзі тримали Чернова. А Леоненко, схоже, й сам трохи злякався такого настрою гравця “Карпат”. Принаймні більше він не чіплявся до гравців “Карпат”. А біля Чернова поводив себе чемно. До речі, перед тим інцидентом був пенальті, реалізований Толочком, та незарахований гол Леоненка.

Словом, “Карпати” здобули вже третю поспіль перемогу. І, що найцікавіше, в усіх матчах львів’яни тричі “розписувалися” у воротах своїх суперників. Що ж, тепер настав час “Динамо”.