Майбутнє чемпіонату України: "3 варіанти - в два, три і чотири кола"

19 травня 23:55
Переглядів: 580
премєр ліга

ФФУ вже підготувала проект календаря на наступний сезон

Вчора завершився багатостраждальний 23-й чемпіонат України. Що далі? Поки на це питання не знають точної відповіді і у ФФУ. Хоча старт нового сезону вже і запланований на 23 липня, коли має відбутися матч за Суперкубок "Шахтар" - "Динамо". Трьома днями пізніше, за планами, розпочнеться чемпіонат № 24.

"Все залежатиме від політичної та економічної ситуацій в країні. Але яким би не був результат, у ФФУ і УПЛ є три варіанти: чемпіонат з 12, 14 і 16 командами, - сказав нам перший віце-президент ФФУ Анатолій Попов. - Календарі готові по всіх варіантах. Після закінчення цього сезону у всіх лігах у нас будуть збори, де і буде розглядатися питання про учасників. Є традиційна система, ми не винаходимо велосипед. Якщо буде 16 або 14 команд, то чемпіонат грається в два кола. З 12-ма - в 4 кола. Перші два грають всі команди, потім розбиваються по шість і грається ще два. Також є варіант для 12 команд з трьома колами. Головне, щоб ситуація в країні стабілізувалася, а до будь-якого результату Федерація готова. Оптимальним був би варіант з 16 командами, але наскільки він реальний, поки говорити складно".

Торік УПЛ зіткнулася з ситуацією, коли клуби з Першої ліги (алчевська "Сталь" і "Олександрія") на підвищення йти відмовилися. Цього разу путівку в еліту вже завоював донецький "Олімпік". На другому головні претенденти ті ж "Олександрія" та "Сталь". "Поки мова про те, що хтось із кандидатів на підвищення може відмовитися від участі в УПЛ, не йшлося, - каже Попов. - "Олімпік" зараз лідер Першої ліги не тільки за очками, але і за можливостями і амбіціям. Однак наскільки претенденти готові фінансово і інфраструктурно до УПЛ, буде видно після закінчення сезону. Зараз всі документи готує профільний комітет ФФУ".

Але за своє місце в УПЛ занепокоївся її нинішній середняк "Волинь". Причина - фінансова суперечка з екс-гравцем Олегом Герасимюком. "Сьогодні з команди збираються зняти три очки, а завтра під питанням виявиться атестат на наступний сезон і взагалі подальше існування клубу", - заявив у листі до глави ФФУ Анатолію Конькову президент і головний тренер "Волині" Віталій Кварцяний.

Тим часом багато експертів говорять, що, у зв'язку з ситуацією в країні, наш чемпіонат влітку чекає масовий відтік легіонерів. Відомий агент Дмитро Селюк з такою думкою не згоден: "Я не думаю, що будуть масово їхати легіонери з України. У них є контракти. Тут справа не в легіонерів і не в політичній ситуації. В Україні сьогодні вкрай нестабільна економічна ситуація, і деякі клуби не можуть здійснювати фінансування на колишньому рівні. Безумовно, це відбиватиметься і на футболістах. Але, вважаю, якихось різких рухів не буде. З "Динамо", "Шахтаря", "Дніпра", "Металіста" масового відтоку не буде. Може, буде з клубів подрібніше, хоча там такі легіонери, які не факт що зможуть знайти нормальна пропозиція за кордоном. Ось з тим, щоб запросити в Україну топового футболіста, то тут проблеми, безумовно, будуть".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: