Майк Фрателло: "Графік нашої підготовки є дуже ефективним"

12 липня 17:47
Переглядів: 134
фрателло

Через лічені дні в Южному національна збірна України з баскетболу розпочне підготовку до першого в її історії чемпіонату світу. Як повідомляв раніше офіційний сайт ФБУ, до табору збірної викликано понад 30 гравців.

Головний тренер національної збірної України Майк Фрателло:

«Зараз важкі часи для кожного в Україні. Ми щодня в Америці переймалися подіями в Україні. Розмовляли з Олександром Ларіним, Олександром Волковим, з гравцями, тренерами, щоб переконатися, що у них усе добре. Сильно засмучені і через ситуацію з ЄвроБаскетом 2015. Сподіваємося, Україна прийматиме ЄвроБаскет 2017, але зараз найголовніше, що ми повернулися і починаємо підготовку до чемпіонату світу в Іспанії, і для нас це дуже важливо.

На мою думку, план підготовки дуже хороший, у нас гарні суперники, а це дуже важливо, коли ти граєш проти сильних опонентів, то й матчі виходять сильні. Мені подобається, як складено графік – тренувальні збори чергуються з іграми. Тож такий розклад є дуже ефективним.

Остапа Чолія та Хоеля Боломбоя ми знайшли завдяки такій чудовій штуці як Інтернет. Люди, котрі контактують з нами, розповіли про хлопців з України, які грають у коледжах США. Нас це зацікавило, і ми намагалися знайти якнайбільше інформації про цих гравців. У нас знайшлася можливість запросити їх до збірної. Тепер я хочу побачити їх у грі, тому що особисто ще не бачив, як вони працюють.

Ми говорили з Олексієм Ленем 4-5 днів тому, Лень візьме участь у літній лізі в Лас-Вегасі. Коли вона закінчиться, ми дізнаємося про його стан, поговоримо зі штабом «Фінікса» (вчора я саме говорив з його агентом щодо того, що ми збережемо для Олексія місце в таборі і, якщо він буде почуватися добре, то він зможе поборотися за цю позицію разом з усіма іншими). Треба розуміти, що деякі хлопці не зможуть бути з нами від самого початку через контрактні зобов’язання, у Олексія такі зобов’язання перед «Фініксом». Отже, якщо він з’явиться на тиждень пізніше, він приїде не з пляжу, він займатиметься баскетболом. Все залежатиме від його стану. Він відчуватиме, наскільки готовий, його агент буде на зв’язку і Олексій знає, що по завершенні табору у Вегасі йому слід буде подзвонити і поговорити. Якщо все добре, ми чекатимемо на нього, але це не означає, що у нього є якісь гарантії.

Щодо Ліщука ми говорили буквально 2-3 дні тому, я точно не знаю, що у нього за ушкодження, але мені сказали, що він не зможе взяти участь у тренувальному процесі. Що є причиною, я ще не знаю точно, але в будь-якому випадку, я ціную його як особистість, як хорошого гравця, але, певно, у нього є причини для того, щоб ухвалити таке рішення.

Зараз в Америці всі слідкують за чемпіонатом світу з футболу. Коли мене питають про баскетбольний чемпіонат, я відповідаю: «Ви дивитесь футбол? Отже, скоро буде те саме, але у баскетболі». Тож, думаю, увага вболівальників після мундіалю переключиться на наступну подію світового масштабу — баскетбольний чемпіонат.

На американському телебаченні почали більше рекламувати цю подію. Мої співвітчизники звикли думати, що американці завжди виграють, але це не так, не завжди так. Американці потроху починають розуміти, що таке чемпіонат Європи, чемпіонат світу і інтерес зростає».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: